Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan tudnám páromat kiszedni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudnám páromat kiszedni ebből az ördögi körből? (komoly pénzügyi problémák)

Figyelt kérdés

Párom dolgozik, mondhatni nem keres rosszul, én is dolgozom, de külön élünk egyenlőre. Ő az anyjával meg egy tesójával egy családi házban. Az anyja minimál nyugdijt kap mert egész életében eltartatta magát a férjével, igy most cumi, a tesója nem dolgozik, de a baba a nyakán lóg. Az anyja cigizik ezenfelül, tehát az is elég sok pénzt visz el. A számlákról nem is beszélek (csak azok viszik el párom fizetésének a felét, vagy van mikor több mint a felét). Az anyja próbálja ezt vele kifizettetni, mert párom anyás, meg nem tud a többi testvérre számitani.

Nem értem miért csak párom segit rajta, a többinek az anyja nem számit (sok testvérről van szó és vannak akik igazán megengedhetnék maguknak). És elegm van hogy páromnak már a hónap feléig nincs pénze, mert kosztba kell adjon még a rezsi kifizetésén felül. Tehát elmegy jóformán a nagy semmire majdnem az egész fizuja, és még ezenfelül is sokszor mondja, hogy nincs otthon mit ennie. Sokszor én kell tegyek neki reggel uzsonnát, mert effektiv nincs mit vigyen.

Van a háznak egy része, külön, amit ki lehetne alakitani külön lakrésznek, próbálom győzni hogy független legyen végre, próbáltam albérletre birni, de valahogy mégsem akarja rávenni magát.

De ha bele is menne, a számlákat akkor is ő kéne fizesse, ez meg nem mehet igy az anyja haláláig...

Ha odajutnánk hogy együtt élnénk, hogy éljünk meg egy kicsi fizuból?


2015. júl. 17. 23:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Te ismered párodat, olyan érveket használj az elköltözésre, amivel hathatsz rá.
2015. júl. 17. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A leírásod alapján esélye sincs annak hogy így összeköltözzetek. Akkor kvázi neked kéne kitartani a srácot aki a fizetése jó részét haza adja. Szóval ha nektek most hirtelen bejönne egy gyermek és a saját családjára, rátok kellene pénzt keresni, akkor az otthoniaknak felkopna az álluk.

Ez egy részről nagyon kedves és rendes párodtól, hogy így gondoskodik az anyukájáról. Én is otthoniakkal élek, bár nem kérnék el az egész fizum, hagyják hogy tudjak félretenni.

Ez olyan mintha párod lenne a soron következő családfenntartó az apja után, ebbe bele is rokkanhat később mert nem összeegyeztethető egy egészséges párkapcsolattal hosszabb távon. Erről le kéne hogy üljön a családja beszélgetni hogy hogyan legyen tovább. Ezt muszáj lenne. Nem támaszkodhat mindenki élete végéig rá. Persze, kedves hogy próbál segíteni anyukáján de vegyék ki a többiek is a részüket. Beszéljék meg hogy mindenki elmegy dolgozni amint azt gyerek/körülmények minden más lehetővé teszi és összedobják az összeget ami jelenleg a párodat terheli.

Ezt sajnos neki kell lerendeznie a családdal, te közöld vele ezt tapintatosan hogy most már gondoljon magára is. Ha nem egy élettelen fajankó akkor ezt már ő is be kell hogy lássa.

2015. júl. 17. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Itt pedig addig nem lesz változás, ameddig ő ott van.

Akkor viszont hidd el, egyből össze tudnák kapni magukat. Egyből lenne a tesónak is munkája, meg amikor kikapcsolnák a villanyt, hatszor is meggondolnák, hogy mennyi menjen el cigire.

2015. júl. 18. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez így - bármennyire fáj - felejtős. Egy seggel egy lovat lehet megülni.
2015. júl. 18. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen, ahogy Simon Belmont jól megmondta, így kéne, kicsit hanyagolni anyukát, meg a tesót valami elég nyomós érvvel(pl kirúgatná magát) és akkor muszáj lenne összekapniuk magukat.

Ne adj isten a házat eladnák, és a ráeső részből új életet kezdeni.

De ha szereti az anyját, nehezen fog ebbe belemenni.

Hasonló szituban voltam én is, nehéz egy szerető anyát benne hagyni a nehéz helyzetben. :(

2015. júl. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nincs hogy összekapni a dolgokat, az a baj. Az anyukája minimálnyugdija soha nem fog változni, az a nyugdij talán egy havi cigijére elég (próbált leszokni de nem ment neki).

Mint mondtam, sokan vannak testvérek, de mégsem kap egyiktől sem támogatást nem tudom milyen indokból.

Nem értem miért páromtól várja el az egészet, neki is szüksége van a pénzre. Még komolyabban nem emlitettem ezt neki, de úgy érzem hiába is fogom mondani neki, kb pofont adok majd a sz*rnak. Miért?

Mert tegyük fel: ő megvonja a támogatást, az anyja eladósodik (eddig már tszöt kapcsolták le a netjüket is mert nem volt miből kifizetni), eddig három hitelük van (nem nagy összegek, de törleszteni kell őket), és ha még párom is megvonja a támogatást, abból szönryű dolgok fognak következni, a házat tuti elveszi majd tőlük az állam.

2015. júl. 18. 11:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!