Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátom véleménye túl...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom véleménye túl sokszor változik, nem szól róla, csak veszekszik velem, és problémákat generál. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A helyzet akkor kezdett komolyodni, amikor már majdnem végeztem most májusban a sulival. Amit fontos még ismerni a szitukhoz, hogy a párom már egy éve kint dolgozik németországban, és kéthetente jár haza pár napra (dátumok szerint jár haza, így kiszámíthatatlan, hogy milyen napokra esik az itthonléte)

Egyszer megbeszéltük, hogy megcsinálom a szakmát, befejezem a jogsit, és június végén összeköltözünk külföldön, és már én is ott fogok dolgozni.

Aztán elvégeztem a sulit, és egyik pillanatról a másikra elkezdett velem borzasztóan veszekedni, hogy hogyan gondoltam azt, hogy én majd itthon fogok lébecolni, keressek már magamnak munkát, amíg itthon vagyok, mert ez gáz, hogy semmit nem csinálok.

A jogsim kitolódott még egy hónappal, de nem vettek fel sehová dolgozni, így most itthon vagyok a szüleimnél. Ezt később megbeszéltük, megnyugodott, és mondta, hogy jó, akkor maradjak addig itthon, amíg nem tudok költözni. (hogy ne legyen felmondási idő stb.)

Később jött a másik vita, hogy most akkor ha megkérdezi tőle valaki, hogy én mit csinálok, akkor mit mondjon, mert gáz ha azt mondja, hogy semmit..

Megbeszéltük, hogy legkésőbb augusztusban végre összeköltözünk, mert addigra végzek a jogsival is, és lesz időnk kicuccolni, minden. Erre pár hete közölte, hogy mi lenne, ha elhalasztanánk, mert végig gondolta, és több okból sem lenne jó, ha most mennék. Ezt is megértettem, és mondtam, hogy oké, nem gond, viszont akkor beiratkozok egy pár hónapos tanfolyamra, hogy legalább csináljak addig valamit itthon, ha már munkám nincs. Ebbe akkor bele is egyezett. Aztán pár napja eszébe jutott, hogy a tanfolyam mégsem olyan jó, mert akkor hogyan fogunk majd találkozni, ha pl csak hétköznap lesz itthon. Pár várossal odébb kell majd utaznom, így utazással együtt kb reggel fél 7től délután 2-3ig nem lennénk együtt.

Az indoklását viszont nem érettem, mert ha elmentem volna dolgozni a szakmámba, akkor reggel 8tól este 8ig kellett volna bent lennem, vagy 10-22-ig. És erre aztmondta, hogy az legalább a városban lenne. (de oda sem jöhetne be, nem tudnánk találkozni)


Többször mondtam már neki, hogy ha változik valamiről a véleménye, akkor szóljon róla, mielőtt elkezdene veszekedni, mert ez így semmi jóra nem vezet. De még mindig egyszer így, egyszer úgy gondolja, és nem tudom, hogy miért.

4 éve vagyunk már együtt. Fél az összeköltözéstől, vagy mitől van az állandó véleményváltozása?

21L


2015. júl. 18. 15:43
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Szia!


Ne haragudj (és most lehet lepontozni) de amíg nincs biztos jövedelmed vagy nem tettél le valamit az asztalra én sem költöznék össze veled! Az élet nem olyan egyszerű, mint ahogyan te elképzeled. Egyáltalán beszélsz valamilyen idegen nyelvet (vagy csak elképzelted, hogy te majd megjelensz Németországban és a lábad előtt hevernek majd)?


Szerintem a barátod is ezt gondolhatja, csak nem meri neked megmondani.


Az tanácsolnám neked csak próbáld meg azt a tanfolyamot, képezd magad amíg fiatal vagy, talán a barátod véleménye is megváltozik majd.

2015. júl. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Sokkal jobban beszélek németül, mint a barátom, ezért is lenne rám szüksége igazból mindenhez.A hivatalos ügyeket mind én fogom intézni, ha végre sikerül kijutnom. (most szívességeket kér ismerőseitől, hogy segítsenek neki) A tanfolyam is azért lesz jó igazából, mert nyelvvizsga papírt kapok majd.

És úgyszintén ha sikerül a tanfolyam, akkor havonta fixen kapok majd 60 ezer forintot, ami nem sok, de félre tudok tenni belőle valamennyit kezdésnek.

Mellesleg kint nagyon sok lehetőséget láttam munkára, így nemhinném, hogy egy hónapnál tovább tartana amíg lesz valami.

2015. júl. 18. 16:00
 3/5 omba ***** válasza:
83%

Az első szerelemek....

Szerintem elbizonytalanodott, és ezzel a sok cikk-cakkal téged is el akar bizonytalanítani.

1-2 hónapos dolgok tologatása, az összeköltözés helyett?

Az eredeti terv szerint már volna szakmád, jogsid és együtt élnétek. Szerintem azért kavargat össze-vissza, minden ésszerűség nélkül, mert ez akarja elkerülni.

Ne foglalkozz a követeléseivel, jogsi, tanfolyam, - te előrébb legyél, akár van ő , akár nincs.

2015. júl. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

Amennyiben ennyire okos vagy nem is értem, hogy miért tettél fel kérdést ezen az oldalon :D


De jó, legyen ahogy mondod, elfogadom a válaszod (bár erősen kétlem, hogy ennyire "penge" lennél, mint ahogy itt vázolod), igazából nem engem, hanem a barátod kellene erről meggyőzni.


Akkor már csak az maradt, hogy kell neki a szabadság.

2015. júl. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A barátod egy p.t.s, leveledből kihallani, hogy akarsz is tenni valamit. Viszont, ez a sok vélemény változás kicsit soknak tűnik nekem. Lehet, csak kell neki egy luk, Magyarországon aki, otthonléte alatt, isteníti és kedvére tömögetheti. Ha, te is ki mennél, lehet találnál kint jobbat. Kár lenne, ha 21 évesen mai világban egy nő ilyenekre pazarolja az idejét.
2015. júl. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!