Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A férjem súlyos kényszerbeteg....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Abigál kérdése:

A férjem súlyos kényszerbeteg. Semmilyen orvosi segítséget nem fogad el. Van-e valakinek tapasztalata abban, hogy hosszútávon fenntartható-e egy ilyen házasság, kisebb baj-e a gyerekek szempontjából az együttmaradás, mint a különválás?

Figyelt kérdés

2015. júl. 24. 15:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos minden mentális zavarra igaz, hogy ha a beteg nem akar szembenézni a problémáival, akkor a környezete issza meg a levét. Én nem tudnék olyannal lenni, aki tudja, hogy problémája van, de nem kér segítséget.
2015. júl. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 omba ***** válasza:
100%

Nem jó az a házasságnak, a gyereknek se.

Én csak sima alkesz voltam, - a válás után, de arra jutottam, hogy apaként is szar vagyok, a játszótér volt a max. program, kirándulni nem lehet, osztálytársaikkal találkozni se, szülői értekezlet se....


És persze, amíg én fel nem fogtam, hogy ez gáz... mondhatta nekem bárki: kolléga, barát, orvos, rokon...

2015. júl. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Bence_ ***** válasza:
100%

Ha ő nem akar változni akkor tök feleslegesen vagy vele!

Önző, csak magával foglalkozó emberrel nem lehet párkapcsolatban élni.

2015. júl. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
37%

"Sajnos minden mentális zavarra igaz, hogy ha a beteg nem akar szembenézni a problémáival, akkor a környezete issza meg a levét. Én nem tudnék olyannal lenni, aki tudja, hogy problémája van, de nem kér segítséget."


Nem értek egyet.és önzőnek sem nevezném. Pszichológus mondjuk nem árt, de a gyógyszert én is visszautasítom, mert attól (legalábbis kábé 10 évvel ezelőtt még biztos így volt) gurulni lehet, úgy meghízik tőle az ember. Én ezt nem akartam. Mennyire okoz gondot neki? Miket csinál? Veszélyezteti a szeretteit? Elhanyagolja őket? Én kezelés nélkül élek már nem is tudom, hány éve. Hidd el, sokan, akik szeretik a másikat képesek úrrá lenni a dolgon. A házasságról nem tudok beszámolni, mert még csak 22 vagyok, de sosem jártam rendszeresen kezelésre, csak 1x-2x benéztem még gyerekként (amikor még vittek) pszichológushoz illetve pszichiáterhez, de nem mentem vissza. Én megmondom őszintén, úgy érzem, hogy nem igazán érezték át a problémát, nem éreztem, hogy sokat segítene a dolog. A férjed leélt egy életet eddig kezelés nélkül, nem? Most arról van szó, hogy ez téged zavar, vagy őt is zavarja? Mert ha eddig nem ment orvoshoz, vagy nem járt el, akkor lehet, hogy te idegeskedsz, nem? Mi a súlyos? Miket csinál? Megtennéd, hogy felsorolod? Gondolom, nem csak 1 dolga van. Én inkább attól féltem a férjed, hogy ha gyereke lesz, berögződik neki az a képzet, hogy ha nem csinálja meg ezt vagy azt, meghal a gyereke, így inkább túlgondoskodik majd, vagy azzal összefüggéstelen dolgokra kattan rá. Nem mindegy, mik a kényszerei, ez a betegség eléggé egyéni.

2015. aug. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egy dolog megnyugtatásul: nem tudom, ismered-e a Monk c. sorozatot. Véleményem szerint időnként túl sztereotip, de van, amikor jó. Egyik részben kiderült, hogy a házában, ahol minden élre volt állítva, az asztal azért ferde, mert a felesége úgy szerette, és ő azóta is úgy tartja. Én például sokszor kérem anyukám segítségét, mert ha ő csinál meg valamit, az akkor sem rossz, ha rosszul áll. ha én csinálnám, én megigazítottam volna, de ha ő teszi úgy, akkor az a világ rendjévé válik. Érdekes lehet a dolog így leírva, de ha a férjednek gyerekei lesznek, megvan rá az esély, hogy nem lesz baj.
2015. aug. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!