Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Általános iskolás korban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Általános iskolás korban elszenvedett indokolatlan csúfolódást és verekedést hogyan lehet elfelejteni, ill. hogyan tudja az ember magát túltenni rajta?

Figyelt kérdés
Még most 37 évesen koromban is nagyon erős befolyást gyakorolnak rám és a társkeresésemre ezek a gyerekkoromban átélt negatív élmények.

2015. júl. 27. 13:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Detto... sztem soha.

27 vagyok amúgy.

2015. júl. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%

Ami a csúfolódás tárgya volt, arra kell erősíteni. Egy példa. Csúnya fogaid vannak és ezért piszkáltak. Megcsináltatni, ettől önbizalmad lesz és túlteszed magad.

Persze a te helyzetedet nem ismerem.

2015. júl. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy "erősítettem" rá, hogy rájöttem, nem érdekel buta emberek véleménye. A felszínes emberek pedig buták. Még örülök is, hogy nem felelek meg nekik.
2015. júl. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet javítani a dolgon, de valójában kitörölni az emlékeket sohasem lehet. Az bele van égve mélyen a lélekbe.


Engem az elálló füleim miatt csúfoltak, 35 évesen műttettem meg. Sokkal jobb lett a helyzet, de sosem fogom teljesen kiheverni a traumákat, amiket átéltem.


40F

2015. júl. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
56%
Ne haragudj, 2-es, de nem tudok egyetérteni az okfejtéseddel. Ha kérdező a csúfolódás tárgyára erősít, azzal elismeri, hogy a csúfolódóknak van igaza, és hogy még mindig nekik akar megfelelni. Pedig a cél pont az, hogy ne nekik, hanem önmagának feleljen meg!
2015. júl. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszi az eddigi válaszokat. Egyébként azok csúfoltak, és azokkal kerültem összetűzésbe, akiknek a családi háttere és neveltetése hagyott maguk után kívánni valót.(nem csoda) Kisvárosi/falusi környezetben mindenki tud mindent egymásról. (Persze a jó dolgok nehezebben jutnak el az emberekhez, mint a hülyeség.) Társkereséskor mindig az lebeg a szemem előtt, hogyha ebben a városban(közegben) keresem a társam, ahol a sérelem ért, akkor majd az én gyerekemet is csúfolni fogják az iskolában a sok évvel ezelőtti hülyeség miatt. Ez egy nagy gát a társkeresésben. Na, a csúfolódó "gyógyegereknek" ezt kellene a tudtukra hozni, hogy az ő kis "tréfájuk" más ember(ek)ben mély sebeket ejtett.
2015. júl. 27. 17:17
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sokat segített, hogy másik városban tanultam utána és másik városban kezdtem dolgozni.

Érdekes, hogy itt senki nem foglalkozott azzal hogy kövér vagyok - mondjuk fogytam is nem keveset.

Elégtételt ad, hogy tanulással és munkával előre jutottam, a környezetemből pedig pozitív visszaéléseket kapok.

A mai napig nem esik jól ha a külsőmre megjegyzést tesznek de a helyén tudom kezelni. Ha bízom magamban azt mások is észreveszik.

2015. júl. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Még egy pár "bölcs" dolog eszembe jutott ezzel a történettel kapcsolatban:


"kutyából nem lesz szalonna" - tehát, ha valaki sz.r ember, akkor az az is marad. Lehet, hogy az évek folyamán valami kicsit változik, de alapjában véve teljesen úgysem fog tudni megváltozni. (tapasztalat)


A másik nagy bölcsesség :-) vannak olyan emberek, akik magasabb rendű dolgok megalkotására is képesek. Pl.: gyógyítanak, új dolgokat fedeznek fel, oktatnak stb. Tehát az emberek "jó tanulásának" az ügyét szolgálják. Vannak azonban olyan emberek, akik sajnos nem sok jót tudnak hozzátenni ehhez a világhoz. Ők a "behajtók". Ők általában ilyen butácska, rossz indulatú, kilátástalan, rossz neveltetésű, az életet a könnyebb végén megfogó emberkék. Ezek az emberkék arra jók, hogy "behajtsák" a másik emberen az előző életben elkövetett marhaságokat (rossz cselekedeteket: csúfolódnak, verekednek, idegesítik a másikat, kekeckednek a másikkal, pereskednek, vitatkoznak, talán még komolyabb dolgokat is csinálnak) - ha az ezoterikus felfogás szerint értelmezzük az életben megtörtént eseményeket.


Ha egy ember nem tud mutatni, mondani, tenni értelmes alkotó dolgot a másikkal /másiknak, akkor az csak arra jó, hogy a sz.rt keverje. (minőségi húst nem darálnak a kolbászba, hanem csak nyesedéket) Ez az életben is így van.


Értelmes, hozzászólásokat szívesen veszem. Lehet érvelni, vitatkozni, csak kulturáltan. Hátha tanulunk egymástól.

2016. ápr. 30. 15:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!