Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Van egy kapcsolatom 2 éve,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van egy kapcsolatom 2 éve, van egy kisfia is a barátnőmnek! És nagyon idegesít hogy a volt párja a közelben van a gyerek miatt?! Nagyon féltékeny vagyok, nem tudok mit tenni ellene!? Van okom féltékenynek lenni? 42F vagyok, a párom 27N.

Figyelt kérdés
2015. aug. 3. 15:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Az csak a kifogás része, hogy nem tudsz mit tenni ellene.


Nézd meg ezt a videót és gondolkodj el rajta a saját érdekedben: https://www.youtube.com/watch?v=-zRfr2vWoNQ


Azt mi nem tudhatjuk, hogy van-e okod féltékenykedni.


A féltékenység önbizalom hiányból származik és abból, hogy nem bízol meg a párodban.

A féltékenység leküzdhető, ha akarod.


Ha a párod nem ad rá okot, akkor minek féltékenykedsz? Tönkre akarod tenni a kapcsolatodat?

2015. aug. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mindenki hoz valamit magával a kapcsolatába. A párodnak az volt a "csomagja", hogy van egy kisfia. Annak a kisfiúnak van egy apja is. Az, hogy a párod volt párja a közelbe van, abban nincs semmi kivetni való. Valószínűleg tényleg azért, mert szereti a fiát, és ha bármikor szükség van rá, ő ott tud lenni. Zavarja esetleg a gyerek apja az életviteleteket ? Úgy érzed a párod túl sokat kommunikál vele,és nem csak a gyerekről? Csinálnak olyan programokat amikre téged nem hívnak el? Ha erről nincs szó, hanem csak a közeletekben lakik, és tényleg csak a gyerek miatt, akkor semmi okod nincs féltékenynek lenned.
2015. aug. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én egy olyan apuka vagyok, aki a közös gyermekünk miatt kénytelen a volt párjával kapcsolatban lenni. Egyrészt a kisfiamat szeretem, ragaszkodom hozzá, másrészt a nevelés miatt sok közös megbeszélnivaló van.

Ellenben a párom magánéletétől messze távol tartom magam, soha nem megyek fel hozzá azóta, hogy magára húzta a következő palit, soha nem találkoztam önszántamból a párjával, egy szót nem váltottam vele 2 év óta.

A volt párommal sem találkoznék, ha ez az ok nem volna. Ne hidd ám, hogy leányálom ez nekem!

Az apának, hacsak távoltartási végzés erről nem rendelkezik, joga van a gyermekkel való kapcsolattartásra. Így jogi szempontból a féltékenységed nem játszik, senkit nem érdekel. Érzelmi szempontból azonban...

Ha 42 évesen ilyen féltékeny vagy, akkor nagyon nem lehetsz rendben magaddal. Megroggyant önbizalom, nulla bizalom a párodban. Félsz, hogy elveszíted, aztán egyedül maradsz a sírig, mi? Pedig gondolhatnád, hogy nem véletlen mentek szét a gyerek apjával és nem véletlenül van veled már két éve. Néha egy csepp józan paraszti ész segít eloszlatni a rémlátomásokat. Egy dologgal tudod elcseszni a kapcsolatodat: féltékenykedéssel, gyötréssel, követelőzéssel. Tanácsolom, hogy ülj le a pároddal, mondd el neki, mennyire keserítő érzés ez neked, hogy nem tehetsz róla (mert érzésekről sosem tehet az ember), beszéld meg vele, beszéld ki magadból. Kérd a segítségét, kérd az együttérzését, a türelmét. Szerintem a párod ezért tisztelettel fog rád tekinteni. 41/F

2015. aug. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!