Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Házassági szerződés. Miért is...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házassági szerződés. Miért is nem írja alá?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Fősuli után pár évvel,2 barátommal alapítottunk egy céget.

Beletettük a saját és családunk pénzét,mind a hárman. Az első években szívtunk,de hála az égnek,már jó 5 éve beindult a szekér és nincs okom panaszra.


Fél éve megismertem és beleszerettem egy lányba,azóta együtt vagyunk és 2 hete megkértem a kezét.


A családom és a 2 barátom (nőtlenek) beszélgetésre hívtak és kérték,hogy írassak a párommal házassági szerződést,mert így éreznék biztonságban a pénzüket és a céget,ha valamikor elválnánk. Felkaptam a vizet és eljöttem,a párom vidéken volt a szüleinél,így nem látta,hogy milyen állapotba kerültem...de...aztán eltelt vagy két nap és láttam egy filmet a TV-ben,ami után elgondolkodtam,rágugliztam és felhívtam egy jogász havert. Rájöttem,hogy NAGYON nem hülyeség a dolog!!!!


A párom,miután visszajött a szüleitől és elmondtam neki a dolgot...B+...minden xarházinak elhordott,magából kikelve üvöltözött velem és másnap a szülei is megkerestek és kis híján tettlegességre került sor!


Most mi van? Én kellek neki vagy a pénzem? Az már egyértelmű,hogy hiába szeretem őt,de ragaszkodni fogok a szerződéshez,mert a családom vagyonbiztonsága az első ráadásul nem akarok jogi vitát a társaimmal,mert ha kiraknak a cégből a mai helyzetet nézve esélytelen lenne talpra állnom!


De ő ezt miért nem érti meg?



2015. aug. 3. 18:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
58%

Ugyanazt éli át, mint te mikor először felvetették neked az ötletet a többiek.

Én is sértve érezném magam, hogy elvileg életre szóló szerelmet, hűséget, társat, támogatót látsz benne, ezért is kérted meg a kezét, ezzel viszont azt jelzed felé, hogy nem bízol a véglegességében a kapcsolatnak. Azt feltételezed, hogy bizonytalan a kapcsolat kimenetele, szakítás esetén ki akar téged zsigerelni anyagilag.

Abszolút jogosan érzi sértve magát, mert adtál egy hatalmas pofont a lánykérés után, hogy mégsem bízol benne.

Ennek ellenére valóban praktikus dolog, az alakoskodó, álszent, anyagiakra vadászó nőkkel mégsem írat ilyet soha a kis naiv férj, többnyire csak azokkal, akik nem terveznek ilyet.

Ha nem bízol benne, ne vedd el inkább. Ilyen egyszerű. Ebben az esetben nem kell a szerződés sem. De ezek után nem csodálnám, ha már amúgy se akarna hozzád menni.

2015. aug. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Bízom benne,de mérlegeltem.


A családom és egyik társam családja is anno komoly hitelt vettek fel,hogy beinduljon a cég,a 3. társam pedig a nagyszülői örökségét adta el (lakás),hogy segítsen nekünk és ezzel magának is. Nem kockáztathatom az ő vagyonukat,mert bár már nincs hitel szerencsére,de a céges jutalék LÉTKÉRDÉS számukra.

2015. aug. 3. 19:02
 3/18 anonim ***** válasza:
71%

Nem bizalom kérdése a dolog, 10-20 év alatt a legjobb házasság is tönkremehet, akkor meg jól jöhet, ha van papír, főleg ha az egyik fél vagyontalanul, a másik meg vagyonosan ment bele a házasságba.


Ha a párodnak még a szülei is odajöttek balhézni, akkor meg pláne ragaszkodnék a helyedben a szerződéshez. Ha valaki így is, úgy is korrektül akar eljárni egy esetleges válás során, az aláírja egy szó nélkül, mivel neki úgyis mindegy. Aki veri az asztalt, az gyanús.

2015. aug. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Pont ez a rossz benne, hogy az veri a legjobban az asztalt, aki a legártatlanabb és aki a leginkább pénzéhes.

Találd ki, ő melyik lehet.

2015. aug. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
4%

Valld be, hogy ez az egész csak kitaláció. Nem tudom mi a poén benne számodra, talán beleképzeled magad egy ilyen ember helyébe és igy lesz kemény a cuccos vagy egy kamuprofilt készitesz igy magadnak, hogy itt privátban dumcsizhass olyan emberekkel akik ezt eszik, passz mi lehet még.


Olyan 17-18 körülinek tippelnélek, aki ilyen cégről még csak álmodozik és talán még a nőről is.

Aki 5 év alatt felvirágoztatott egy céget, az tudja mit kell tennie, nem ir erről senkinek föleg ilyen nagy nyilvánosság elött és az is biztos hogy nem úgy ir mint egy gyerek. Meg ez a hab a tortán hogy jött a család fenyegetni. Akkora blődség, az elejétől a végéig, hogy iszonyat.

Találj ki valami emészthetőbbet.

2015. aug. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Utolsó!


Tudod,az arc és névtelenség segít nekem,mert ez egy olyan téma,amit inkább így beszélek meg idegenekkel,mintsem a baráti vagy rokoni körben.


A céget illetően,pedig,nos nem kérek elnézést amiért tanultam és ezzel,valamint némi tőkével elértem valamit.


Próbáld ki,hátha neked is sikerül!

2015. aug. 3. 20:26
 7/18 anonim ***** válasza:
0%

Nagyon fogok igyekezni, hogy nekem is sikerüljön jól müködő céget létrehozni. Nem tudom, a jelenlegieket adjam el és kezdjem nulláról vagy ezek azért megmaradhatnak? Adj tanácsot, hogy csináljam, iszom szavaid.


Meg ha egy nő házassági sdzerződés nélkül akar csak hozzámjönni abban is segithetnél mit is kell akkor csinálni. Föleg, ha rámjön az egész családja és meg akarnak verni vagy ilyesmi.

Aláirjam, ne irjam...? Hmm-hmm... ez egy komoly dilemma.

2015. aug. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
92%

Figyelj, ülj le és magyarázd el neki, hogy te szereted, de itt nem csak a te vagyonodról van szó. A házasságotok alatti jövedelemből és osztalékból a cégből részesedést kapna egy esetleges váláskor, ami igenis az egész vállalkozást nagyon negatívan is érintheti. Itt több ember élete legfontosabb munkájáról, álmáról van szó, ebben az esetben neki kell engednie.


Ha nem érti meg, akkor sajnos vagy túl buta, vagy tényleg a pénzed az elsődleges szempont számára. Fél év után nem lenne meglepő, ez szinte semmi egy kapcsolatban.

2015. aug. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
92%

Figyelj, egy okos nő alapból átlátja hogy mekkora áldozat és pénz van ebben a cégben és nem csak a tied hanem a másik 2 üzlettársadé is. Gondolkodás nélkül aláírná a szerződést.

Nem tudom hogyan élsz, mennyire fényüzően és glamourosan. MI az amit megadtál eddig a csajnak /esetleg mindenben előtted volt-e része/. Lehet ez is imponál számára ebben a kapcsolatban és fél hogy ha mondjuk 2-3 év után válás lenne belőle ő egy fillér nélkül fog kisétálni ebből a házasságból. Ha pedig a szülei is szegények akkor adják alá a lovat.

Én azt mondom hogy gondold át ezt a kapcsolatot, mennyire is igazak a lány érzelmei feléd /vagy a bankszámlaszámod felé/ és azután döntsél. Az üzlettársaidnak 100% igazuk van abban hogy a szerződés a mai világban szükséges. A pénz pénz marad a szerelem elszáll. Könnyen átváltozhat az eddig kedves aranyos kislány egy pénzéhes sárkányá ha látja hogy közel van a tűzhőz.

24/N

2015. aug. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
90%
9 vagyok, avval szeretném kiegészíteni hogy én ha ilyen helyzetbe kerülnék azonnal aláírnám a szerződést. Visszont a saját pénzemből felépítenék én is egy vállalkozást és nem lennék otthon ülő háztartásbeli. Azt kérném a férjemtől segitsem útmutatás adni abban hogyan építsem fel a saját cégem a saját alaptőkémből. Mindenki a saját útját járna üzleti szempontból.
2015. aug. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!