Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért elalvás előtt jönnek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért elalvás előtt jönnek elő a lelki fájdalmaikkal?

Figyelt kérdés

Haveroktól is hallottam, illetve nálam is úgy van sokszor, hogy a csajunk éjfél körül, mikor aludni megyünk, akkor kezd lelki fejtegetésbe. Közben már félig alszom, csodálkozik, ha nincs igazi reakció.


Nálatok is van ilyen? Mit szoktatok csinálni? Miért pont alvás előtt?



2015. aug. 3. 18:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én nem nyaggatnám ezzel a pasimat, de én is mindig éjjel gondolkodok az életemről, akkor érek rá.
2015. aug. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert éjszaka az ember lenyugszik, lefekszik és végre nem kell semmit csinálnia, nem vonja el semmi a figyelmét a gondolatairól. Ekkor van ideje gondolkozni az életén és a megoldandó problémáin, hiszen ezek zavarják a legjobban, mivel akadályozzák a boldogságában.

Mivel az ember társas lény, ezért a mellette fekvő párjával megpróbálja megosztani és megvitatni a gondolatait, mivel az interakció előremozdíthatja a megoldáskeresésben. Illetve a lelki támasz és érzelmi biztonság megnyugtatja a háborgó lelket. Valamint kutatások bizonyítják, hogy félhomályban és sötétben sokkal könnyebben nyílunk meg, sokkal könnyebben tárjuk fel legbelsőbb gondolatainkat. A sötét letompítja a legfontosabb érzékelésünket, a látásunkat. Így méginkább befelé tudunk figyelni.

2015. aug. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
82%

Én is ilyen vagyok nőként. Bár nem éjfélkor kezdek okfejtésbe, mert addig nem vagyok fent. :)

Többnyire fél 6 előtt nem érek haza a munkából. Kell egy kis idő, amíg kitisztul a fejem, eszek, megcsinálom az otthoni teendőket, közben előjönnek a saját gondolataim.

A volt párom is hasonló kaliber volt, igényelt egy kis szusszanást, amíg regenerálódik a munkája után. Mire odakerültünk, hogy nyugodtan elnyúltunk az ágyban, addigra tisztulnak le úgy a gondolataim, hogy szeretném megosztani a félelmeimet, vagy egyáltalán azokat a dolgokat, amik bennem vannak, esetleg nyomasztanak. Ezt nem csak a párommal játszottam el, ha haveros hétvégét, vagy csajos estét tartottunk, akkor is este jöttek elő a komolyabb témák mindig. Egyszerűen erre vagyok programozva. Velem pl. reggel nem lehet tárgyalni...

2015. aug. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor magam is félálomban vagyok, egészen máshogy nyílok meg, mint ha napközben lelkiznénk. Gyakran túlreagálok gondolatokat, mert már közelebb van az álomhoz. Másnapra elfelejtem eggy részét, vagy csak máshogy látom. Én nem szoktam felkapni a vizet, ha a párom közben elalszik.
2015. aug. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a kedves válaszokat!
2015. aug. 4. 10:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!