Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Tanácsokat szeretnék kérni,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Örök tűz kérdése:

Tanácsokat szeretnék kérni, mert nagyon elkeseredett vagyok. Elég összetett a dolog. Mit tegyek, ha a párom másnak egyből ugrik, engem meg lepattint? Mit tegyek, hogy fontosabb legyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok, először is elnézést ha esetleg rossz kategóriába raktam. Lassan 2 éves párkapcsolatban élek. Elég zűrös, mert folyamatosan érnek minket a támadások, de mindig megoldjuk, viszont nem rég nagyon elgondolkodtam. Tegnap barátom lejött hozzám és elkísértem a boltba. Ahogy végeztünk felhívták és az lett a beszélgetés vége, hogy egyből haza kell mennie. Nagyon elkeseredtem, hogy megint hoppon maradtam, mert többször mondta már le a találkozókat. Ahogy hazaértem zokogni kezdtem. Édesanyám( ő is támadja a kapcsolatunkat )neki állt szapulni páromat és a kapcsolatunkat. Úgy érzem már senkinek nem vagyok fontos (családi problémáim is vannak, ezért szükségem lenne a párom támogatására). Párom engem mindig lemond, már beszéltünk erről, de hiába, tudom, hogy fontosak az otthoni dolgok is, de mást nem mond le. Mit tegyek? Hogy hassak rá? 18/L, 21/F

2015. aug. 12. 02:36
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

de mit mond, miért mutatja neked azt hogy mások fontosabbak nálad?

illetve tudja hogy te úgy érzed eléggé elhanyagol mikor szükséged lenne rá?

(szeret egyáltalán? ragaszkodik hozzád?)


anyukád valószínűleg azért (is) támadja mert amikor megbánt te szomorú leszel és sírsz miatta, és többször festettél le neki rossz képet a barátodról, mint ami belefér, szóval félt és jót akar neked, tudom ezt nehéz így elfogadni, meg van hogy beleszól abba amibe tényleg nem kéne, de azért többségében szerintem jót akarnak az anyukák

2015. aug. 12. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Szeret, érzem is, de annyira könnyen magamra tud hagyni. Tudja jól, hogy szükségem van rá, de mégis simán hazament. Ha mások kérnek tőle valamit, akkor egyből megy, de ha én megkérem, akkor meg sajnos csak a kifogások jönnek (nem mindig, van amikor segít, de nem sokat).

Tudom, hogy édesanyám jót akar, de az a baj, hogy nem csak párom miatt sírtam. Itthon mindig mindenért lehordanak és kikészítenek. De inkább nem mondom édesanyámnak, hogy kikészít, mert akkor csak egy újabb veszekedés robban ki.

2015. aug. 12. 02:50
 3/10 anonim ***** válasza:

Mi is igy voltunk.

Elhagytam, aztan rajott hogy milyen volt a kapcsolatunkban + mit veszitett es ujra elkezdett udvarolni.

2015. aug. 12. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Költőnő? ***** válasza:
miben mutatkozik meg, h szeret, h tisztel? Mert nekem nem így látszik.
2015. aug. 12. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Hmmm... Dugtok ti rendesen?
2015. aug. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem az a baj hogy nagyon csimpaszkodnál bele, probálj meg kitalálni valamit ami hasznos es lekötöd vele magad. Pl. menj el dolgozni, még ha csak pár órahosszára is, iratkozz be nyelvtanfolyamra, járj el pl táncórákra, tehát az a lényeg legyenek elfoglaltságaid, hogy Te is azt tud mondani, hogy sajnos nem érek most rá, mert mennem kell nyelvórára, akkor felértékelődhet a Te szabadidőd is. Mert most Te mindig ráérsz, és igy téged mindig lemondhat, otthagyhat, mert tényleg mindig ott lihegsz neki, ha nem is a szó szoros értelmében, de valahogy ő ezt igy érezheti. A lelki problémáidat meg nem teheted másnak a vállára, mert panaszkodsz neki az otthoni helyzetedre a barátodnak, aztán meg panaszkodsz anyukádnak a barátodra, nem kell mindig mástól várni a lelki megváltást. Szépen probáld meg eldönteni mit szeretnél es akkor kis lépésekben tegyél érte. Pl. rossz a helyzetem a szüleimnél, akkor kitalálom hogyan változtassak ezen, pl elvégze egy szakmát és elmegyek dolgozni, veszek ki egy kis albérletet és önállóan elkezdek élni, szüleimet pedig meglátogatom. Ne legyél elkeseredett, hanem a szüleid elvárásainak még ott élsz ugy kell élned, biztos van elvárásaik azokat be kell tartanod és nem adhatsz nekik támadási pontot. A barátodba meg nem csimpaszkodhatsz, hogy ő meg értsen meg és állandóan lógjon veled, mert még nagyon fiatalok is vagytok, lehet ő még nem érett hogy magára vállaljon egy családi konfliktusodat. Én azt tenném megprobálnék önállósodni, de most ne ugy képzeld el, hogy holnaptól változtatni tudsz, hanem első lépésben kigondolom hogy legyen tovább és azzal kezdenék el foglalkozni hogy megvalositsam, lehet ehhez kell 1-2 év is, addig meg normálisan megfelelnék szüleim elvárasainak, a barátommal az eyüttléteket ritkitanám, és csak akkor találkoznék vele amikor jó passzban vagyok és jókedvvel tudok vele elmenni egy moziba vagy egy cukraszdába, vagy akár egy kirándulásra. Ha jó élményeik vannak veled, akkor ő fog törekedni hogy veled lehessen, de ha mindig azt érzi hogy csak a nagy ideg és a bánat, akkor abból mindenki szabadulna.
2015. aug. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Mindig kedveskedik, de az a baj, hogy nagyon ellensúlyozza is. Szerintem nagyon rendben van a szexuális életünk is, mert már erre is rákapcsoltam, egy ideje mindig megkapja, amit szeretne.

Van elfoglaltságom, művész vagyok, csinálom itthonra a portfóliómat, hogy szakma alatt tudjak kicsit dolgozni is, plusz még 4 éves munkámat is vissza kell pótolnom, mert eltűnt a mappám a tanműhelyből. Szeretnék majd egy plusz szakmát is, még majd visszamegyek grafikára is.

Mindig lenne elfoglaltságom, de nem, mert rám marad az itthoni dolgok nagyrésze. Édesanyám megjegyzést tesz az öltözködésemre (nadrag, póló), zavarja ha zenét hallgatok, nem tetszik neki amit hallgatok. Akármit csinálok belémköt.

Ne értsétek félre, egyáltalán nem panaszkodtam neki, megse szólaltam, magától kezdte el mondani.

Párom meg maga mondta, hogy támaszkodjak rá, mert eddig az volt a baj, hogy nem beszélek a gondjaimról.

2015. aug. 12. 12:31
 8/10 A kérdező kommentje:
Amúgy nagyon életvidám ember vagyok, mindig talpra állok, páromat is mindig vidítom, csak az a baj, hogy ezek gyűlnek bennem és ha véletlenül kijön, akkor az a baj, hogy miért nem mondom el. Mellesleg párom kb 10 km-re lakik, tehát nem kerül sokba a busz se és van amikor kitelne az idejéből, hogy meglátogat. Múltkor 3 hétig nem találkoztunk, kb hetente 2x, nagyon maximun 3x szoktunk. Így sem vagyunk sülve-főve együtt. És ha visszakerülünk suliba rosszabb lesz. Az is volt a baj, hogy rajta csattannak egy idő után a dolgaim, akkor megtartottam magamnak, és az volt a baj. Mert nem támaszkodom rá és nem bízok meg benne. Most meg szükségem lenne rá és na ... .
2015. aug. 12. 12:50
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Anyukád egy probléma, ne keverd bele.

Vegyük a srácot: neked mindig, minden esetben rá kell érned, ha ő megjelenik? Másképp fogalmazva, te alárendeled magad minden esetben? Mondod-e azt, hogy most nekem nem oké, mert más dolgom van? Utasítod-e vissza? A leírtakból az jön le, hogy ő a domináns és te behódolsz neki minden téren. Jól látom? Mikor mondtál nemet utoljára? Miért akarsz rá hatni, ha te magad sem tudsz határozott lenni és a sarkadra állni?


Az tud hatásos lenni, akinek van kellő önbizalma és magabiztossága, mert az csettint egyet és azt mondja, pá édes, ha dolgod van, menj, majd hívlak. És megvárja, mert meg tudja várni, hogy a másik teperjen utána. Ezzel szemben, én úgy veszem le, hogy te maximálisan behódolsz, mert meg akarod tartani. Jól mondom?


Ha igen, akkor legyen benned több tartás, több határozottság, ne legyél ennyire konfliktuskerülő, mert ez a fiú nagyon jól kihasználja, hogy nem mondasz ellent neki. Természetesen, ha dolga van, menjen csak, semmi gond, hagyjon ott csapot-papot, rohanjon, mert hívták telefonon. Neked se muszáj pont akkor rá érned, amikor ő jelentkezik. Nyugodtan mondhatod neki, mikor jönne legközelebb, hogy bocs, de épp dolgom van, majd hívlak - és leteszed a telefont.

2015. aug. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Egy ideje igen, mert nagyon sokat veszekedtünk és nagyon makacsul védi a maga véleményét mikor tényleg nekem lenne igazam. Igen, de volt amikor megkaptam azt is, hogy nem értem meg őt, így próbálom magam maximálisan odatenni. Régebben, amikor mondtam neki, hogy elhanyagol, akkor azt mondta, hogy beszélt néhány lány ismerősével, akik azt mondták, hogy ők ennyi törődésnek is örülnének a helyemben. Azóta probálok kevesebbet nyavajogni.

És köszönöm, megfogadom a tanácsodat. :) Hát ha észreveszi magát. Köszönöm a többieknek is. :)

2015. aug. 12. 14:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!