Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Lányok/nők! Ti is féltékenyek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok/nők! Ti is féltékenyek lennétek ilyen helyzetben? Érthető a viselkedésem? Hogyan változtathatnék ezen? Félek, hogy rámegy a párkapcsolatom.

Figyelt kérdés

Több, mint egy éve vagyok együtt a barátommal és nagyon szeretem őt, ő az első kapcsolatom, előtte senkim sem volt. A férfiúról tudni kell, hogy nagyon sokáig nem volt barátnője, rajtam kívül egy komolyabb kapcsolata volt, de nem érezte jól magát benne. Amikor egyedülálló volt rengeteg (nálam szebb és okosabb) nőnél próbálkozott-kevés sikerrel.


Mielőtt összejöttünk volna nagyon szerelmes volt egy -női szemmel nézve is-gyönyörű nőbe, akivel szemben az egyetlen "előnyöm", hogy én tanultabb vagyok. Állítása szerint,amikor járni kezdtünk már kiszeretett belőle, azonban kapcsolatunk első fél évében rengeteget beszélt erről a nőről, meg más nőkről is. Egy ominózus este összevesztünk, amikor megelégeltem, hogy a baráti körünk előtt is felemlegeti a lányt.. azóta sokat változott jó irányban, azonban nekem 2 hónapja folyamatos féltékenységi rohamaim vannak, mindig eszembe jut hogyan dicsérgette a lányt. Gyakran más nők testi adottságait is méltatta, amelyek szintén zavartak.


Családom, barátaim, anyósjelöltem szerint azonban nagyon szeret engem. Vitathatatlan, hogy amikor beteg vagy szomorú vagyok vagy valami magánéleti problémám van, mindig ott van mellettem, emellett rendkívül figyelmes, romantikus és odaadó. De azt a tényt, hogy rengeteget beszélt más nőkről és méltatta szépségüket nem bírom megemészteni. Ez így eléggé gyermetegen hangzik, de amikor még az "ismerkedős fázisban" voltunk, akkor kb. többet beszélt a nagy szerelméről, mint rólam.


Nagyon szeretem a szerelmemet és én vele hosszú távra tervezem, viszont félek, hogy az állandó kisebbségi komplexusom és féltékenységi rohamom tönkere tesz mindent.


Kérdésem tehát; érthető valahol a bizalmatlanságom? Hogyan felejthetném el, hogy így nyilatkozott más nőkről?



2015. aug. 16. 18:44
 1/9 LazyJones ***** válasza:
100%

Nem vagyok nő, de azért valamit talán érdemes leírni.


Más nők vannak, voltak, mindig is lesznek. Valamelyik rosszabbul néz ki nálad, valamelyik jobban. Sőt, valaki még talán az ágyban is jobb lesz, mint te. Viszont a barátod téged választott, és veled van együtt, nem a többi kismillió nő bármelyikével is. Kisebbrendűségi komplexusod van? Gondolj arra, hogy téged szeret a legjobban cirka 4 milliárd másik nő közül. Szerintem ez egyáltalán nem egy rossz arány... :)

2015. aug. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%

Én azt nem értem, hogy miért maradtál vele. :S Ha nekem egy pasas az ismerkedési fázisban folyton más nőkről pofázna, hát akkor mondanám, menjél azokkal randizni, ne velem... Ez elég illetlenség... És kb úgy éreztem volna, hogy én nem is érdeklem, csak "ha ló nincs, jó a szamár is"....


Amúgy a kisebbségi komplexusodat.. Nem tudom, mi a bajod magaddal, elmehetsz edzeni, fodrászhoz, vehetsz új ruhákat. Csinálj magadból "jobb nőt", és akkor már nem ezen fogsz kattogni.

2015. aug. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ertheto bizonyos szinten. De muszaj megertened,hogy mindig lesznek nalad szebb es/vagy okosabb nok. A parod viszont veled van es teged szeret, nincs miert aggodnod. Ha zavar a viselkedese mond meg beki,hogy hagyja Abba mert ez bant teged es kesz.

18/L

2015. aug. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Egyszerű: mondd meg neki, hogy ez neked rosszul esik. Ne veszekedve, hisztizve, hanem mondd el, hogy milyen érzés ez neked. Tudod, néma gyereknek...

(Nem szabad abból kiindulni, hogy tudnia kéne... ugyanis nem gondolatolvasó!)

2015. aug. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Meg fogsz lepődni, de mi a párommal a mai napig megnézünk másokat. Megbeszéljük, hogy tetszik-e vagy sem. Attól még imádjuk egymást. A legelején megbeszéltük a "játékszabályokat", és teljesen őszinték vagyunk. Engem mem zavar, mert hozzám bújik, engem szeretget, nem másokat. Beszélj vele őszintén, minden hiszti nélkül. Ha kimondod mire gondolsz, sokkal egyszerűbb lesz neki megérteni mi zajlik benned. A féltékenységgel nagyon el lehet rontani a dolgokat. Egy ideig elviseli az ember, de hosszútávon semmiképpen sem. Gondolj a közös emlékekre, hogy azt veled élte át, nem más nővel és ennek biztos oka van. :)
2015. aug. 17. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ez a pasi a női mivoltodat alázta meg,ezt soha nem fogod elfelejteni neki.Nem érzed úgy hogy te lennél számára az egyetlen,ezért vagy féltékeny.
2015. aug. 17. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Napi szinten beszélünk erről a problémáról és minden alkalommal biztosít hűségéről. Sajnos félek, hogy van abban valami, amit az utolsó kifejtett, hogy női mivoltomban alázott meg. Elhagyni képtelen vagyok/voltam, mert nagyon szeretem. Ugyanolyan személyiség, mint én, ugyanolyan problémákat élt át, mint én. Néha tényleg olvasunk egymás gondolataiban is :) nagyon ragaszkodom hozzá, hiszen ő volt az első férfi az életemben (minden értelemben) és tényleg mindig ott van, amikor szükségem van rá. Egyedül ez sötét folt a kapcsolatunkon.. :(Nem lehetséges, hogy csak tapasztalatlanságból volt ilyen tapintatlan? Rajtam kívül egy kínkeserves párkapcsolata volt.
2015. aug. 17. 10:55
 8/9 anonim ***** válasza:

Ez nem tapintatlanság!Nem bántom meg direkt a másikat,nem alázom meg,sem kettesben,sem társaságban!

Ha most úgy érzed tényleg minden jó vele,akkor ne gondolj többé ezekre a dolgokra!Kemény meccs lesz - saját magaddal!Kitartás, remélem sikerül!

2015. aug. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bátorítást! :) Tegnap sokat beszélgettünk erről és arra jutottunk, hogy megéri folytatni ezt a kapcsolatot.
2015. aug. 18. 13:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!