Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátnőmnek rosszul áll a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátnőmnek rosszul áll a szénája. A kapcsolata elég ramaty, nekem panaszkodik. Mikor megkérdeztem, hogy miért nem szakít, vagy gondolt e már egyáltalán a szakításra, nem akart válaszolni. Miért? 21L

Figyelt kérdés
Jó, persze honnan tudnátok, mikor én se tudom - gondolhatjátok magatokban. De ha a pszichológiát nézzük és azt, hogy mégiscsak az egyik legjobb barátnője vagyok, miért kezdett el ennyire védekezni és szinte elutasította a válaszadást? Utána valami olyasmit igaz benyögött, hogy ezt nem érthetem se én, se más, mert ez egy bonyolult helyzet. Mintha valami fogadalmi izé lenne a dolog mögött, de ez csak tipp a részemről is. Szóval valami lelki rizsával takarózott ahelyett, hogy megválaszolta volna egy igennel vagy egy nemmel a kérdést. Nekem panaszkodik, de így nehéz segítenem....Mi a véleményetek erről? Szerintetek a hozzáállása mit takarhat? Ez annyira hűűű de komoly kérdés? Vagy csak számomra ilyen egyszerű válaszolni rá?
2015. aug. 18. 17:24
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha a pszichológiát nézzük, akkor elég tipikus a hárítása. Nem akar szembenézni a valósággal, ilyenkor az ember automatikusan hárítani kezd. Bárki előtt.

De nyugi, majd el fog rajta gondolkodni idővel!

2015. aug. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Kívülállóként egyértelmű, hogy egy rossz kapcsolatban nem érdemes benne maradni. Viszont ha ő ezt ilyen reálisan látná, már nem panaszkodna, ugyanis szakított volna, és még boldog is lenne amiatt, hogy hátrahagyta a rossz kapcsolatot. Érzelmi érintettség esetén viszont először a tagadás jön, majd a szakítást is gyászos időszak követi. Mégiscsak kudarc valamilyen szinten, mikor minden erőddel próbálsz helytállni egy kapcsolatban, de az mégis tönkremegy. Annyit tehetsz, hogy meghallgatod a barátnődet, ahányszor kell, és próbálsz neki jó tanácsokat adni. Be kell látnia, hogy nem kell rossz embernek lenni ahhoz, hogy két embernek ne legyen közös jövője, vagy hogy elhagyják valaki más miatt.. Ne bíráld amiatt, amiért még nem adta fel, egy szerelemes ember ritkán látja be, ha már nincs remény. El fog jutni ő arra a pontra, hogy szakítson. Ha tényleg jó barátnő vagy, végigvezeted ezen az úton, és könnyebbé teszed számára a talpra állást.
2015. aug. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Önmaga előtt sem meri beismerni,hogy amiben ő él,az nem kapcsolat,hanem egy rakás sz..r.Nem boldog,de szemet huny efölött.Könnyebb sajnálnia magát,és neked panaszkodnia,mint változtatni.Amit te tehetsz,hogy rávezeted,mi lenne a helyes,tanácsokkal látod el,támogatod.A többi rajta múlik.
2015. aug. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Dettó ugyanez volt a reakciója legjobb barátnőmnek 5 éven keresztül... Kb 2 év után kezdte el mondogatni, hogy azért maradt mellette, mert szereti. Azt már nem tudta volna megmondani, hogy miért: mert betörte a fejével az ablakot? Mert többször megerőszakolta? Mert hetente többször szétrugdosta? Vagy mert minden nap elmondta a pasija neki, hogy gyűlöli, undorodik tőle és meg kéne ölni?

A pasi talált más csajt, szakítottak, barátnőm mai napig bizonytalan, hogy ez jó-e egyáltalán, mert ő szereti -.-"


Kapcsolatfüggőség?

2015. aug. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Igen, szerintem is kapcsolatfüggő. Komoly önbizalom hiány van. Az a gond egyébként, hogy semmi se nézi. Sőt, főz, takarít, dolgozik, de figyelembe se veszi a pasija.


De azért tényleg fura, hogy nem tudott egy IGENt, vagy egy NEMet válaszolni, mikor rákérdeztem a szakításra...

2015. aug. 18. 20:10
 6/10 anonim ***** válasza:
Valószínűleg tudott volna, csak szégyellte a választ. Akár igenről, akár nemről volt szó.
2015. aug. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A válasz egyszerű: ne akarj neki segíteni, mivel semmi szüksége rá!

(Ezért beszél mellé, illetve nem hajlandó válaszolni a szakítós kérdésre.)

Ami te jelenleg vagy neki, azt úgy hívják, hogy Lelki Szemetesláda: ide öntik a nők azon szennyesüket, amelyekkel nem képesek, vagy nem akarnak megbirkózni.


Ez úgy megy, hogy jön a nőci, átrakja rád a terhét és megy szépen vissza a vacak kapcsolatába, te meg ott maradsz az ő terhével a válladon. Aztán persze megint összeszedi a szutykot (mert hát a problémája nem lesz attól megoldva!), és újra viszi hozzád...


Nnomost, ennek az a hátulütője, hogy te ebbe vagy tropára mégy, vagy elveszted az empátiás készségedet, merthogy az problémamegoldásra való, az pedig az ilyen helyzetben lehetetlen.


Szóval legjobban akkor jársz, ha legközelebbtől amint előszedi az otthoni szennyest, szépen visszairányítod őt a párjához, merthogy ezt vele kell, hogy megbeszélje (abból ugyanis lehet megoldás), nem pedig veled (abból meg nem).


Ja, és felejtsd el, hogy bármiféle hálát várj tőle a kukaságért. (Ha kedvelne, nem veled etetné a ... szóval azt.)

2015. aug. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Aki nyavalyog de nem változtat,annak nem fáj eléggé!
2015. aug. 19. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
#7 Mi mindent megosztunk egymással.Ő ugyanúgy kérdez a dolgaimról. Nem arról van szó, hogy csak ő a téma, nekem nincsenek önző barátaim, ismerőseim. Közze sincs a lelkiszennyeshez, van pár ember, akivel bátran beszélek bármiről. Ő is elmondja majd személyesen mi a gond, mert neten nem szeret mindig ilyesmiről beszélni. Csak érdekelt ez a megnyilvánulás mit jelenthet a részéről úgy általánosságban.
2015. aug. 19. 08:43
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha a pszichológiát nézzük, nem segítséget akart tőled, csak hogy meghallgasd. Ne nyaggasd, azt fogja tenni, amit gondol. Tőlem is kértek anno véleményt és mikor megmondta sértődés lett, a barátségunkba került. Nem mindig jelent a kérés valódi kérést, vedd észre. Van olyan típus aki szeret panaszkodni, de nem akar és /vagy nem tud változtatni. Az ilyenek csak azt akarják, hogy végighallgassák őket. Ennyi.
2015. aug. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!