Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Akinek önbizalomhiánya van...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akinek önbizalomhiánya van jobb, ha bele se megy egy kapcsolatba?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok és azt hiszem önbizalom hiányom van. Sőt, tudom.. de nem bebeszélem magamnak, hanem egyszerűen tudom magamról, hogy egy 10-es skálán max.4-es vagyok, ha kicsit kicsípem magam akkor 10/6.Sokáig nem is érdekelt ez, mert voltak mindig, akiknek tetszettem, de nem azért, mert szép vagyok, hanem, mert úgy voltak vele, hogy "na, nála talán van esélyem." Az 5 eddigi barátom közül, csak 2 tetszett külsőre is (inkabb a belső tulajdonságokat néztem).

Utálom magamat, de nem csak a külsőm miatt, hanem, mert semmi sincs bennem, ami értékessé tenne. Amióta rájöttem, hogy sose igazán engem szeretnek, hanem csak jobb vagyok a semminél, azóta senki közeledésének nem tudok örülni.

Van egy fiú, aki 3 hónapja kitartóan probálkozik, de konkrétan félek tőle. Először attól féltem, hogy kihasznál, aztán attól, hogy csak a volt barátnőjét akarja velem elfelejteni, aztán attól, hogy rájön, hogy igazából nagyon keveset tudok az életről és szörnyen buta vagyok, arról nem is beszélve, hogy életképtelen. Nekem igazából tetszik, de tudom, hogy hosszútávon nem illünk össze, mert én mélyszegénységben éltem mindig is, rossz gyerekkorom volt, borzalmas családi hátterem van, Ő pedig, ha nem is gazdag, de jobban él az átlagnál.

Jelenleg attó félek, hogy csak azért kitartó, mert kapcsolatmániás és talán neki is van önbizalomhiánya és nem mer egy szebb lánynál probálkozni, így beérné egy ilyen szürke kisegérrel is, csak legyen valaki.

Mellette mások is probálkoznak, de csak olyanok, akik elvannak keseredve, amiért egy szép lány szóba se áll velük én viszont igen.

Szeretnék kapcsolatot, vágyom a szerelemre, de tudom, hogy senki mellett sem tudnék boldog lenni és a viselkedésemmel a barátomat is boldogtalanná tenném.Próbálok találni valami hobbit, amiben jó vagyok, de ha van is ilyen az anyagiak közbe szólnak.

Ugye jól teszem, hogy visszautasítok mindenkit, amíg legalább elfogadom, hogy sose leszek jobb annál, amilyennek genetikailag születtem és ha nem is fogom magam soha imádni, de legalább elfogadom?


2015. aug. 28. 10:09
 1/6 anonim ***** válasza:
"Ugye jól teszem, hogy visszautasítok mindenkit, amíg legalább elfogadom, hogy sose leszek jobb annál, amilyennek genetikailag születtem és ha nem is fogom magam soha imádni, de legalább elfogadom?" - Ilyen hozzáállással jobb, ha egyáltalán nem lépsz kapcsolatra. Önismeretből van mit tanulnod.
2015. aug. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem szívesen írom ezt, kedves kérdező, de te hülye vagy! Kicsit rázd meg már magad, mert ettől a masszív csőlátástól, pesszimizmustól és önsajnálattól még az életkedve is elmegy az embernek! Volt eddig öt barátod, és további X darab ostromol. Egyikük hónapok óta. Miből kéne önbizalmat merítened, ha nem ebből? Mi a célod azzal, hogy ha valami pozitív dolgot tapasztalsz, akkor megpróbálod megtalálni a legehtő legnegatívabb magyarázatot? Külsőleg valószínűleg nincs gond veled, mentálisan annál inkább. Arról még nem hallottál, hogy a boldogság megszépíti az embert? Ha belemennél egy párkapcsolatba olyasvalakivel, aki tetszik (és jé, pont van is egy ilyen jelentkező) és hajlandó lennél elhinni, hogy valóban azért van veled, mert érdekled, és nem csak pótlék lennél neki, akkor kivirulnál mellette. Nem egy ilyet láttam.
2015. aug. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
*lehető legnegatívabb
2015. aug. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
78%
Egy hasznos mondás : Ne várd el, hogy szeressenek, amíg te sem szereted önmagadat!
2015. aug. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mekkora idiota vagy te-.-
2015. aug. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kérdező, te tényég hülye vagy, ahogy a 2# is mondja...


szedd össze magad, aztán hagyd, hogy udvaroljon olyan aki tetszene... neked csak fogadni kell.

2015. aug. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!