Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Aki pótlékként kezdte, az is...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Aki pótlékként kezdte, az is marad?

Figyelt kérdés
Jelenlegi párommal egy éve vagyunk együtt. Pár héttel a megismerkedésünk után randizni és járni kezdtünk. Néhány hónappal később kiderült, hogy előttem pár hónappal szakított az exével, akivel néhány évig voltak együtt, és a lányt ugyanúgy hívják, mint engem. Képzelhetitek, milyen érzés volt. Ő azonban sosem beszélt az exéről - a mai napig nem említette nekem -, így én sem említettem, de azóta foglalkoztat a gondolat, hogy talán csak pótlék vagyok. Idővel ezt elfogadtam, és azt gondoltam, talán úgy kezdtem, de már biztosan többet jelentek neki. (Konkrét szavak sosem hangzottak el, azt sem mondtuk még egymásnak, hogy szeretlek. Ő nem mondja, én nem merem kimondani.) Most viszont megtudtam, hogy két héttel azelőtt, hogy mi megismerkedtünk, párom még próbálta volna menteni a kapcsolatukat, a szerelméről biztosította, és arról, hogy nehéz lesz túltennie magát rajta. Azóta - tudtommal - nem beszéltek. De lehetséges lenne, hogy egy évvel később is a másik lányt látja bennem, esetleg csak társaságnak és szexre kellek, vagy ez csak felesleges féltékenykedés és hiszti a részemről?

2015. aug. 30. 16:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Akit dobtak az előző kapcsolatából annak a következő partnere pótlék. De ha egy évig veled volt azért most már te vagy az alap.
2015. aug. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:

Szakíts vele. Ha hozzád akar visszamenni nem az előzőhöz, nem pótlék vagy.

Szerintem aki pótlékként kezdi az is marad. Nagyon ritka ha nem.

Velem két év után szakított az akkori nagy szerelmem azért a lányért, akit velem szándékozott pótolni. Erre pár hétre össze is jöttem egy őt pótló személlyel, aztán - bármilyen ronda dolog is - több hónappal később (!) amikor már enyhült a fájdalmam dobtam őt.

2015. aug. 31. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, várom még a véleményeket a helyzettel kapcsolatban. Félek, mert beleszerettem, de egyben rosszul vagyok a gondolattól, hogy hagytam, hogy ilyen sokáig játszadozzon velem. Ugyanakkor az én hibám is, hogy eddig megelégedtem ennyivel és beletörődtem.
2015. aug. 31. 16:56
 4/13 anonim ***** válasza:
Egy év alatt egyszer sem mondtátok egymásnak, hogy "szeretlek"?
2015. szept. 1. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem. Én érzem, de nem bírom kimondani, amíg nem tudom, mit jelentek neki. Ennek ellenére mostanában terveztem, hogy talán még néhány hónap, és kockáztatok, kimondom. Eddig azt hittem, ő nem egy érzelmes srác, nem beszél ezekről. Legalábbis velem így viselkedett, el is fogadtam, de nyilvánvalóan nem erről van szó, hiszen az exének ki tudta mondani, érte küzdeni akart. Én mindebből semmit nem érzek.
2015. szept. 2. 06:40
 6/13 anonim ***** válasza:
Nekem ez nagyon furcsa, még az a párom is, akit kevésbé hittem érzelmesnek, még ő is kimondta hamar, hogy szeret. A párod mennyit sérülhetett az előző kapcsolatában? Lehet, hogy pszichésen nagyon, ezért tart mostanában a túlzó érzelemkinyílvánításoktól. Bár ez is csak egy feltételezés a részemről, mert azt nem akarom mondani, hogy nem szeret téged.
2015. szept. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nagy szerelem lehet, ha egy év alatt nem hangzott el egyikőtök szájából sem hogy szeretlek!
2015. szept. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Részleteket nem tudok, sosem akartam az előző kapcsolatairól faggatni (jó, akartam, de nem tettem), mert ő sem teszi. Gondoltam már erre is, hogy talán ott sérült, de egy év után egy kósza szeretlek - csak egyszer mondaná ki, egyetlen egyszer! - nem hiszem, hogy túlzó lenne. Már, ha érzi is, természetesen.

Kedves utolsó! Így is lehet nézni. Sőt, lehet, hogy így kéne néznem, mert nem tudom az ő indokait. Az enyémet az ezelőtti kommentemben találod.

2015. szept. 2. 19:53
 9/13 A kérdező kommentje:

Szakítottunk, az én felvetésemre. Nem vagyok pótlék, fontos vagyok neki, szeret (első alkalommal mondja ki, amikor szakítunk, komolyan, nem hiszem el), de nem szerelmes belém, nem is volt, de kedves lány vagyok, jól érzi magát velem, satöbbi, ő nem feltétlenül akarja befejezni, várjunk egy hetet. (Mire, hátha kevesebbel is beérem?)

Nem akartam tovább hiába reménykedni. De az az igazság, hogy még egy kicsit mindig reménykedek, hátha. Pedig tudom, hogy nem leszek fontosabb számára. Nekem ő reggel az első, este az utolsó gondolatom. Megtennék érte bármit, ő az első. És borzasztóan fáj, hogy ő nem így érez. Egyre kevesebbet gondol majd rám, aztán jön valaki más, és végleg elfelejt.

De hogy tegyem túl magam rajta, amikor lényegében azért szakítottunk, mert most jutottam el oda, hogy annyira szeretem, hogy már fájt látni, hogy rajta ezt nem éreztem, és nem bírtam tovább ámítani magam?

És mégis, most annyira szeretném ámítani magam, csak még egy kicsit, hogy elhihessem, talán ő is úgy érez, mint én, és most küzd a szívem és a józan eszem, csak azt kérdezgetem, miért ne lenne elég kevesebb, csak, hogy vele lehessek. Tudom, nem vagyok normális, hogy erre gondolok, de annyira fáj. Mégis mit tegyek?

2015. szept. 9. 19:05
 10/13 anonim ***** válasza:

Úristen. :( Annyira sajnálom. :( Azóta mi a helyzet?

Lehet, hogy én is ebbe a helyzetbe kerülök majd. :(

2015. nov. 20. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!