Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen tanácsot adnátok?

Figyelt kérdés

Párommal 3 éve vagyunk együtt, van egy lányom, akit ő a sajátjaként szeret. Mindent meg is ad neki, és apja helyett apjának tekinti.

Viszont az első évben terveztük a gyereket, és a házasságot. Ez mára megváltozott.


Miután elváltam a férjemtől, nem akartam házasságot, és azt nem fejtettem ki bővebben a páromnak, hogy a gerincferdülésem miatt bele is rokkanhatok a következő gyerekbe.


Most ugye ez a két téma van terítéken minden nap. És megy a veszekedés.

Ő azt mondja, hogy én nem mondtam el az igazat, és ezt nagyon nehezen tudja elfogadni.

A házasságra pedig, azt, hogy számára, az nem egy papír, hanem az örök szerelem jelképe. Hogy Isten és Ember színe előtt örökké egy pár vagyunk.


Nekem nagyon jó házasság és egy újabb gyerek nélkül, viszont ő nem nagyon békél meg a helyzettel.

A gerincferdülés miatti veszélyeket elfogadta, azt mondta, megérti, ha nem lehet közös gyerek, csak ezt miért nem közöltem az elején vele?


Így legalább mérlegelhette volna helyzetet.


Tanácsok? Félek el fog költözni...



2015. szept. 4. 08:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Pontozzatok le, de tényleg elmondhattad volna. Nyilván, nem ezen múlik egy kapcsolat, de az őszinteség hiányán bukhat.

No de a mostani helyzet: Neked a házasság csak egy papír? Ha igen, mrnj hozzá. Ha Neked is igaz szerelmet jelent s nem akarsz így sem hozzá menni akkor lehet, hogy nem szereted annyira, mint szeretnéd szeretni.

Baba téma: ha úgy alakul, hogy mindketten akarjátok, fogadjatok örökbe! :)

2015. szept. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Igaza van. Ezt elszúrtad.

Miért nem mondtad el ezeket neki?

Mikor mondtad el, csak most?

2015. szept. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

A párod gondolkodása elég közel áll az enyémhez.

Nekünk közös gyerekünk volt, de már nem élünk együtt.


Sem ez a "csak egy papír" féle gondolkodás, de pedig az őszintétlenség nem tette sokáig fenntarthatóvá a dolgot.


Tudod, az is a fejében jár ám, hogy ezen kívül még hány meglepetés fogja érni, amit szintén "nem fejtettél ki részletesebben" ?


Iszonyat bántó, ha visszagondol, hogy gyereket tervezgettek, miközben te meg tudod, hogy csak hülyéskedés az egész, mert nem fogod úgyse vállalni.

2015. szept. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nem most, 2 éve váltam el, akkor közöltem, hogy se ez se az nem leszel és pont.

Ő azt mondta várt, hogy hátha meggondolom magam, viszont múlthéten elmentem a családdal Hajdúszoboszlóra 2 napra, és meg se kérdeztem, hogy lenne-e kedve jönni velem. Azt mondta ez volt az utolsó csepp.

A gerinc dolgot egy éve mondtam el, de nem feszegette, hanem elfogadta. Persze párszor felhozta a gyerek témát, de én nem foglalkoztam vele.

2015. szept. 4. 12:41
 5/13 A kérdező kommentje:
És én nem akarok gyereket, egy van, bőven elég.
2015. szept. 4. 12:42
 6/13 anonim ***** válasza:

"Viszont az első évben terveztük a gyereket, és a házasságot."


Nem lehet téged túlzott következetességgel vádolni... ezt 6 órája írtad.


Elutaztok nélküle, szó nélkül, és félsz, hogy el fog költözni? Jogos a félelmed. Hacsak nem valami csuda-tündér a lányod.... miattad én se maradnék.

2015. szept. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 omba ***** válasza:

A 4-ben azt írod:

"2 éve váltam el, akkor közöltem, hogy se ez se az nem leszel és pont."

Akkor hogy van terítéken a téma minden nap?


Mindegy, lehet még veletek marad egy darabig - de egy férfi még bő 40+ korában is lehet apa, tehát neki nyitott a pálya.

2015. szept. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Múlthét óta borult ki a bili... azóta ez téma mindennap.

Az utazás után, mivel egyszer nem hívtam fel, csak képeket posztoltam ki a Facebookra napközben. Reggel és este beszéltünk egyszer.

2015. szept. 4. 15:55
 9/13 anonim ***** válasza:

Nekem úgy tűnik neked is eleged van belőle, miért félsz, hogy elköltözik?

Egyikőtök se veszít semmit, csak a kislányod.

2015. szept. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Miért gondolod, hogy elegem van belőle?
2015. szept. 4. 16:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!