Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy lenne ez igazságos?

Figyelt kérdés

A barátommal együtt lakunk, eddig közös kasszán voltunk. Én előző hónapban elvesztettem a munkámat leépítés miatt. Azt mondta, hogy nem baj, mellettem van, segít, támogat, a szüleim is segítenek és azt mondják, hogy ne dolgozzak, inkább diplomázzak le (már csak államvizsgáznom kell) és majd utána keresek egy normális munkahelyet.


Viszont most eléggé összekaptam a barátommal. Ha ő vásárol, állandóan rohan hozzám a blokkal, hogy fizessem ki a felét. És ez már kezd baromi idegesítő lenni, mert van nálam is valamennyi kp, abból vásárolok mosószert, tusfürdőt, kaját amit megfőzök, stb, de én nem verem magamat, hogy fizesse ki a felét.


Ja meg a másik dolog, hogy ő nem tud spórolni. Hitelre vett egy autót és most azon van kiakadva, hogy ő 6 éve dolgozik és van 150 ezer forint a bankszámláján, én meg 1 év alatt összespóroltam 450 ezer forintot. De én ehhez a pénzhez minimálisan akarok csak hozzányúlni, mert én is gyűjtöttem valamire, amit majd venni szeretnék, illetve ebből fizetem az egyetemi költségeimet.


A gond az, hogy ő ezt nem érti meg, hogy mivel ő dolgozik, így mindig kap nettó 200 ezer forint fizetést, de nekem ennyim van 4 hónapig (decemberben tervezek lediplomázni ha minden összejön)...


Ráadásul őt most a napokban büntették meg szabálytalan előzésért, 10 ezer forintba kerül, de jobban ki van azon akadva, ha azt mondom, hogy rendeljünk pizzát, arra nincs pénz...


Kérlek segítsetek, hogyan kellene ezek alapján rendeznünk a pénzügyeinket? Mi lenne a helyes?


2015. szept. 8. 16:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem valami korrekt, hogy odatolja a blokkokat. Főleg, ha csak magára vásárol pl. ruhát, kaját stb. De gondolom nem ilyen sznob. Ugyanakkor azt sem várhatod el, hogy mindent ő álljon, ha van megtakarított pénzed. Viszont, hogy te veszed a kaját, takarítószert, mosószert, nagyjából egálban vagytok. Szerintem ezt ne nekünk mondd itt el, hanem ugyanezt, ahogy leírtad, vázold el neki. Nem hiszem, hogy ne lehetne kompromisszumot kötni, ha szeretitek egymást.
2015. szept. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

* én meg 1 év alatt összespóroltam 450 ezer forintot. De én ehhez a pénzhez minimálisan akarok csak hozzányúlni,


Ilyen háttér mellett még neked áll feljebb, hogy a másik kéri a felét? mert te gyűjtögetsz? és még van képed erről kiírni kérdést?


szégyen.

2015. szept. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Már beszéltem vele erről, de ő csak azt mondja, hogy nekem van pénzem, neki meg nincs, mindig elmegy... Nem várom el, hogy mindent ő álljon, mert ami kell itthonra azt meg tudom én is venni meg sokáig kitartanak. Ami magamnak kell azt meg megveszem én (sampon, ruha, stb), nyilván ezekre is minimálisat költök. De amikor neki veszek tusfürdőt, borotvahabot meg a kocsijához valami vackot, én nem kérem számon, de ha ő kaját vesz vagy bármit, akkor már jön a blokkal... Meg hogy még fizessem az üzemanyagköltségét a kocsinak, amikor kb 1 hónapban ha 1x elvisz valahova...


#2

Ja, akkor már mindjárt éljem is fel az összes pénzemet, nem? Tán még tartsam is el a páromat, a munkanélküli a dolgozót, aki a hülye kocsijára szórja el a pénzét, mi? Nekem meg ne jusson semmi az életben. Te vagy a szégyen, te majom.

2015. szept. 8. 16:50
 4/6 anonim ***** válasza:

Kivágnálak a pasi helyébe. Még te élsz belőle, és még neked áll feljebb? mikor egy együttéléskor mindenki mindenével közös.

Aha...

2015. szept. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
56%-os, újra kéne járnod az általánost, mert látom olvasni nem tudsz.
2015. szept. 8. 17:44
 6/6 anonim ***** válasza:

A legjobb megoldás tényleg az lenne, ha ezzel, amit leírtál, szembesítenéd, ő meg észbe kapna... de nyilván ennyire nem egyszerű a dolog.


Ha jól értem, szüleid támogatnak, gondolom ez lakhatást, kaját jelent, tehát vegyük úgy, hogy ők a "fizud".

Jelen esetben szerintem a féligközös kassza lenne a megoldás. Fogni egy dobozt, kinevezni pénztárnak (vagy egy számlát nyitni, ha úgy kényelmesebb). Pároddal kiszámolod, mennyi a lakás, mennyi a rezsi, mennyit költötök kajára, vegyiárura, egyébre, tehát mindenre, ami a közös megélhetéshez kell. Ha ennek az összegnek a fele belefér abba, amit te kapsz otthonról, akkor feleztek: mind a ketten bedobjátok a dobozba/számlára, és _mindent_ abból fizettek, ami a közösbe kell. A fennmaradó dolgokra mindenki gazdálkodhat a saját pénzéből, abból tudja fizetni párod a kocsit meg amit akar, te pedig magadnak a ruhát, egyebet - vagy félreteszed, ahogy jobb. Mivel az a te "zsebpénzed", ezért semmi köze hozzá, hogy elkávézod a barátnőkkel vagy elteszed...

A dobozba/számlára tételnek persze nem kell egyenlőnek lennie, ha te kevesebbet kapsz szülőktől, akkor meg lehet beszélni, hogy arányosan kevesebbet tegyél be a közösbe, mint ő a fizetéséből: a lényeg az, hogy a közösön kívül maradjon mindenkinek a saját kiadásaira is.

2015. szept. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!