Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátom irigy lenne a pénzemre?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom irigy lenne a pénzemre?

Figyelt kérdés

4 éve vagyunk együtt, együtt is lakunk. Ő hamarabb kezdett el dolgozni mint én és majdnem 2x annyit is keres, mint én, plusz kap mindenféle juttatást, cafeteriát a cégétől.


Idő közben én elvesztettem a munkámat, de van spórolt pénzem. A párom azt mondta, hogy segít és támogat. Viszont egyre inkább azt látom, hogy teljesen kifordult magából. Nem várom el, hogy eltartson, ő viszont elvárja tőlem, hogy mindennek fizessem ki a felét, annak ellenére, hogy nekem nincs munkám, neki meg van...


Ma is teljesen kikelt magából azért, mert azt mondtam, hogy 1 helyett rendeljünk 2 pizzát, mert 1 kevés lesz kettőnknek. Erre akkora hisztit levágott... Mert hogy ő kap havi 15 ezer forintot a SZÉP kártyájára és azt nem tudjuk másra elkölteni, csak kajarendeléssel, úgy voltam vele, hogy nem gond... De teljesen felháborodott rajta, hogy ő nem tart el engem... Meg hogy van nekem pénzem, fizessem ki a felét. Erre azt feleltem, hogy amit eddig a héten evett, azt én a saját pénzemből vettem, neki nem került 1 forintjába se, erre ő meg elkezdte felsorolni, hogy ő a 4 év alatt hányszor vittel étterembe, moziba, stb...


Meg még "kedvesen" hozzátette, hogy ő most kapott fizut, de már alig van belőle, több pénz van az én bankszámlámon, mint most az övén... Ezt se értem, hogy másfél hét alatt hova lett 200 ezer forint...


2015. szept. 12. 16:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj de ez minden csak nem kapcsolat ahol ennyire külön van számolva a kassza és ezen vitáztok. 4 év után már ott kéne tartanotok hogy nem az számít hogy nekem meg neked mennyi pénz van pláne ha együtt éltek. Most te állsz szarabbul nekik kéne állni a dolgokat ha meg te állsz jobban majd te teszel többet a dologba. Olyan sose lesz hogy mindegyikőtök ugyan annyit keres... Ez a felezés egy marhaság 4 év után... 25/F
2015. szept. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

Ez igy nem jó. Ha nem dolgozol akkor alá neki főzni vagy sütni (otthon is lehet pizzát sütni) es ne pizzát rendelj.

Szerintem a barátod latja hogy fogy a pénze es ezért ideges. Azt akarja hogy vegyél ki a saját megspórolt pénzembol is es ne csak az övet költsétek.

2015. szept. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak lakótársak vagytok, nem egy pár. De te tudod...
2015. szept. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A fele-fele rendben van de akkor te se vegyél neki kaját a saját pénzedbôl.
2015. szept. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%
#2 A szövegből nem tűnt fel, hogy a kérdező pontosan ezt teszi és sérelmezi, hogy a barátja ennyire kicsinyes, hogy számolgatni kezdett?
2015. szept. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Borzasztóan kicsinyes és önző a barátod, bárkivel megtörténhet, hogy elveszíti a munkáját, gondolom keresel te is ezerrel új állást, nem pedig hátradőltél, hogy 'na mostantól tarts el'. Egy párkapcsolatban a kölcsönös támogatás lenne az alap, nem pedig az, amit a barátod művel..

Erősen meggondolnám, hogy szeretnék-e egy ilyen emberrel együtt élni. Ha szülsz egy gyereket, és x évre kiesel a munkaerőpiacról, akkor mi lesz? Elszámoltatja veled a pelenka árát? Ha neadjisten lesérülsz, vagy bármi történik, és nem tudsz dolgozni, akkor mi lesz? Kitesz, amint elfogy a spórolt pénzed? Ő mit tenne, ha elveszítené a munkáját, és csak te keresnél kettőtök közül? Mert ebből én azt látom, hogy elvárná, hogy eltartsd, kettős mérce nagyon.


Mindezt úgy mondom, hogy alapjáraton borzasztó független típus vagyok, és még soha nem szorultam senki támogatására, de bármikor előfordulhat akármi, és igenis jólesik a tudat, hogy olyan emberrel vagyok, aki kitartana mellettem és támogatna. Fordítva is igaz természetesen.


Gondold át ezt a kapcsolatot, mert nagyon sokat elmond a barátodról ez a szituáció..

2015. szept. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Értem, akkor nem csak én látom úgy, hogy kezd drasztikussá válni a helyzet :( Erre a 200 ezer forintra is rákérdeztem, kértem, hogy mutassa meg az internetbankján a pénzforgalmát, erre is kiakadt, hogy nekem mi közöm van a pénzéhez... hát mondom 4 év meg együttélés után azért nehogy már ez felháborodás tárgya legyen...
2015. szept. 12. 17:36
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Elgondolkodnék, hogy ez a kapcsolat csak 4 évig tartott...
2015. szept. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én se gondolom ezt "kapcsolat"-nak.. föléd akarna kerekedni, de nem tud, ezért bunkó....


Ez meg kifejezetten irritáló:

" ő meg elkezdte felsorolni, hogy ő a 4 év alatt hányszor vittel étterembe, moziba, stb... "


Mi fél éve vagyunk együtt.... lövésem sincs ki mennyit költött a másikra.

2015. szept. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Bence_ ***** válasza:

Beteg vagy ha ez neked kapcsolat!

Lakótárs. De még havernak se nevezném.

Szakítani akar és csak ürügyre van szüksége?

2015. szept. 13. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!