Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A lány, akivel randizom, alkoholista hajlamú?

Figyelt kérdés

Randizgatok egy lánnyal vagy 2 honapja, már volt szex is, de engem aggasztanak dolgok.


Pl, hogy a csaj minden áldott nap munka után bedob 1-2 cidert.


Ja meg arra is többször volt precedens, hogy munka közben töményeztek.


Elég jól keres, de sokat kell dolgoznia, és ezzel magyarázza, hogy innia kell :(


Sajnos az a baj, hogy az anyukájával kapcsolatban beszámolt alkesz problémákról (pl, hogy hátbaszurta a 13 éves lányát)...


Na én emiatt aggódom, hogy alkoholista hajlamai vannak :(


Ami hosszú távon nekem az elveimmel ütközik. Nem azt mondom, hogy én nem szoktam inni, csakhogy nekem az ivás egy eszköz és nem cél. Tehát én pl magamtól nem iszom, nincs az, hogy "csak úgy" iszom.


26 évesek vagyunk.


2015. szept. 19. 17:27
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Én szoktam "csak úgy" inni, de sosem egyedül. :) Ha úgy van, akkor képesek vagyunk a párommal minden másnap eltüntetni egy üveg bort. Egyszerűen szeretjük, mégsem gondolom magunkat alkoholistának. :)


Ha egyedül iszik és erre megvan az oka is, vagy is hogy sokat kell dolgozni pl.... na az baj. Én is intő jelnek venném.

2015. szept. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Nekem sem tetszene ez egy férfiban. Igaz, egy gyümölcsös sör alkoholtartalma nem túlzottan magasabb annál, mintha üdítőzne, de ha minden nap szüksége van rá, és rövideznek a kollégákkal, az számomra is több a szükségesnél. Én alkoholt társaságban tartok elfogadhatónak, oldja a hangulatot, segít levetkőzni a stresszt, akkor is mértékkel. Ha a barátnődnek erre minden nap szüksége van, és nem is élvezetből, hanem az őt leterhelő munkája miatt, az valóban jelentheti azt, hogy ő alkoholba fojtja a problémáit, és a későbbiekben ez súlyosbodhat. Már az is aggasztó, hogy mindannak ellenére rálépett erre az útra, hogy látta, hova vezethet ez a családjában. Ha ez téged nagyon zavar, akkor mondd meg neki, hogy te aggódsz emiatt, és akkor tudsz vele közös jövőt elképzelni, ha felhagy vele. Ha nem hajlandó rá, akkor vagy téged nem szeret eléggé, vagy a piát túlságosan, és egyik sem túl pozitív a kapcsolatra nézve. Vannak összeegyeztethetetlen dolgok, ha te nem látsz stabil alapot a barátnődben ahhoz, hogy rá építsd az életed, akkor hiába erőlteted, nem lesz belőle tartós, harmonikus együttélés.
2015. szept. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

(egy cider 4-5 %-os, tehát annyira éppen nem limonádé kategoria)


Egyébként meg az, hogy ő iszik, az semmi ahhoz képest, amennyire problémás én vagyok. Mármint nekem nagyon nagy problémáim vannak a kommunikációmmal, érzéseimmel, együttérzés képességével, tehát minden olyan dologgal, ami alapvető egy emberben, hogy kapcsolata lehessen.

2015. szept. 19. 18:07
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Az ő kezdődő alkoholizmusát nem kell egálnak tekinteni azért, mert neked problémád vannak a szociális kapcsolatokkal. Mindkettőt lehet és kell is kezelni, mert ha súlyosbodik, mindketten alkalmatlanok lesztek párkapcsolatra. De komolyan. Ha valami problémát jelent, beszélj róla. Nem veszekedni, kell, nem zsarolni, nem ultimátumot adni, hanem megkeresni az okokat, és kiküszöbölni. Keressen más módot a stressz levezetésére. Te pedig fejleszd magad abban, amiben hiányosságaid vannak. Nagyon sokan küzdenek a tiédhez hasonló problémákkal, gyakran indulnak felnőtteknek beszélgetős csoportok, ahol hasonlókkal találkozhatsz, és segíthetitek egymást a változásban. Fiatalok vagytok, ha most nem tudtok változtatni, akkor sosem.
2015. szept. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

"Pl, hogy a csaj minden áldott nap munka után bedob 1-2 cidert.

Ja meg arra is többször volt precedens, hogy munka közben töményeztek......26 évesek vagyunk." Lehet, hogy van hajlama de ebböl nem derül ki!!!!!!!!!!

2015. szept. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

amikor találkozunk és itt alszik, akkor is mindig vesz valami piát, de látszik rajta, hogy mintha neki ez kötelező dolog lenne :(


legutobb fogfájásom miatt kis üveges pálinka volt a mosdóm szélére téve és kérdezte, hogy megihatja-e :D


jo, persze lehet alacsonyitani engem azzal, hogy ital kell az elviselésemhez...

2015. szept. 19. 20:00
 7/22 anonim ***** válasza:

"de sokat kell dolgoznia, és ezzel magyarázza, hogy innia kell " - persze...


én is ezzel magyaráztam, meg hogy a feszültség, meg ez még nem alkoholizmus.

De az, és nem kezdődő, mert, ha üzemanyagszerűen kell, akkor bizony függő már.

Egy hétvégét kibír minden szesz nélkül?


Jogosan aggódsz.

2015. szept. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

jó, hát na...


egyébként van aki elismertem alkoholista, 100 ezret elkölt havonta italra, és kb minden drogot kipróbált, MÉGIS milliomos lett 25 éves korára.

2015. szept. 19. 20:39
 9/22 anonim ***** válasza:
30 éves korára pedig nem maradtak emberek körülötte, akik látogatták volna a kórházban, mielőtt belehalt a májrákba.. Te most komolyan az alkoholizmus mellett akarsz érvelni? A függőségekkel egy ideig elvan az ember, aztán megállíthatatlanul megindul a lejtőn.
2015. szept. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

hát tudod, engem ugy neveltek, hogy aki iszik annak garantált a lezüllés és a kudarc.


a drogokról nem is beszélve.


ezzel szemben uton utfélen látni, hogy iszákos emberek sikeresek.


engem meg kis tápos jógyereknek neveltek, óvtak mindentől, akadoznak is a szociális képességeim, ami nagyobb hátrányt okoz nekem, mint holmi alkoholizmus.

2015. szept. 19. 21:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!