Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan mondjam el a barátomnak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan mondjam el a barátomnak, hogy szeretném ha anyagilag valamivel támogatná a családom háztartását?

Figyelt kérdés

19 vagyok, a barátom 23. Itthon élek, anyukámmal és nagyszüleimmel, a barátom pedig kb heti 4szer, van hogy 5ször alszik itt. Náluk nincs lehetőségünk lenni, áthívni se nagyon szoktak a szülei, szóval mindig itt vagyunk.. Anyukám gyakran felhozza, hogy értékelné ha valamivel beleszállna a kajába, vagy néha hoznánk haza valami kaját, és sajnos mostanában már olyanokat is mond, hogy "élősködik rajtunk", pedig erről szó sincs. Nagyon jószándékú és kedves sráccal járok, szimplán csak tapasztalatlan etéren és szerintem neveltetéséből adódóan nem annyira tanították meg neki, mit hogyan illik. Engem is kicsit zavar hogy mi mindenre meghívjuk, külön veszünk neki finomságokat amiket szeret stb, de ő meg mintha sajnálná rám a pénzt (pedig van neki, csak nagyon tartogatja). Alig hív meg valamire, szülinapomon sem kaptam túl szép ajándékot, elég egyszerűen lerendezte.. Nem tetszik hogy ennyire anyagias, félek hogy ez hosszútávon mérgezheti a kapcsolatunkat, ezért szeretném vele megbeszélni. Eközben megbántani sem szeretném. Hogyan közelítsek ezzel felé?

Fél éve vagyunk együtt.

Köszi!


2015. szept. 23. 13:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

mondjuk kinyitod a szád, de amúgy a pasid se semmi, ha kb egész héten ott van, az a min. hogy megkérdezi hogy ezért mennyivel tartozik vagy bevásárol stb.

és még spúr is veled.

fogadok ha megkéred adjon pénz, mivel kb nálatok lakik, eltűnik mint a szürke szamár

2015. szept. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Smucig a barátod.Ezen a hozzáálláson nem fog tudni változtatni,alapból vannak ilyen emberek.Nekem is le kellett mondanom az exem mellett az ajándékokról,vacsorákról,pedig már házasok voltunk és nekem is volt jövedelmem.Ha ezt el tudod fogadni és más jól működik köztetek,akkor oké,de ha nagyon zavar,akkor másik párt kellene keresned.Az meg nekem is kicsit élősködésnek tűnik,hogy nálatok eszik gyakran,szinte ott lakik és semmit nem fizet.Ezt meg kellene beszélnetek,de még majd a végén ő fog megsértődni.
2015. szept. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Elmondod neki és kész. HA megsértődik ezen valaki, akkor azzal nem kell együtt járni, a jószándék és a kedvesség nagyon kevés, hosszú távon nem tud így működni egy kapcsolat, ha az értékrendetek ennyire különbözik.
2015. szept. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nem tudom, szerintem nagyon fogja szégyellni magát ha felhozom ezt a témát. Egyenlőre még elég fejlődőképes a dolog, nem vagyunk együtt régóta, remélem hogy változnak a dolgok ha komolyan elbeszélgetek erről vele. Valószínűleg még senki nem tette előttem, tényleg nagyon tapasztalatlan. Szerintem ér neki annyit a kapcsolatunk hogy odafigyeljen erre.. :/
2015. szept. 23. 13:38
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

szégyellheti is magát ha nincs annyi esze, hogy ott lakik és nem fizet? akkor szépen költözzön be és adjon a rezsibe/kajába/stb.

én anyád helyében ezt tuti nem hagynám, mert ez tényleg élösködés

2015. szept. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Attól még hogy ott alszik nem feltétlen szoktak hozzájárulást kérni a rezsihez.....gondolom nálatok szokott fürödni is(esetleg mosás?), de ennek max 2-3000ft lehet költsége havonta.

A kajálás már egy mást szitu, mert amit megeszik-megiszik azt illik kifizetni, főleg ha Ő ezt nem viszonozza. Nyugodtan szólhatsz neki, hogy a kajába szálljon be...ez nem taplóság, a rezsit viszont egyenlőre nem tolnám az orra alá... ha odaköltözne hozzátok, akkor viszont igen.

Anno nekem is volt egy hasonló beszélgetésem egy anyósjelölttel, aki levezette Nekem mibe kerül, hogy heti 2-3 alkalommal ott alszom és reggelizem náluk. Erre Én elmagyaráztam, hogy a lánya jöhetne hozzánk is, csak nem tudja megoldani a közlekedést, mert nincs BKV bérlete és a kiegészítővel együtt ez havi 20 rongyába kerülne. Megegyeztünk abban, havi 5000ft beszállok a közösbe, az anyós pajti nagyon örült neki és legalább utána békén hagyott.

37F

2015. szept. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
62%

Számít valamit, mennyire régi egy kapcsolat?

Inkább azzal ártasz többet, ha nem beszélsz vele erről, mert van valami, ami téged és a családodat is zavar. Magától mire rájönne, már az egész családod és te is utálni fogod, de nem lep meg ez a hozzáállás, nőből vagy.

A nők 99%-a ezt csinálja, hogy zavarja valami rettenetesen, de nem mondja el, mert jaj, nem akar megbántani. Később már olyan hangnemben közli, hogy azt én nem viselem el és így csináltunk a bolhából elefántot. Pont az idő az, ami miatt el kell mondani, később csak rosszabb lesz.

2015. szept. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nekem egyébként nem tetszene, ha pénzt rakna le.. mármint attól nekem lelkiismeret furdalásom lenne :D csak hogy néha ugorjunk be hazafele egy boltba, vegyünk egy pár alapvető cuccot 2-3ezerért, amit ő szépen kifizet. Annyit sajnálok csak, hogy ez magától nem jut eszébe és beszélnem kell róla.
2015. szept. 23. 13:45
 9/14 anonim ***** válasza:

Anyukám gyakran felhozza, hogy értékelné ha valamivel beleszállna a kajába, vagy néha hoznánk haza valami kaját, és sajnos mostanában már olyanokat is mond, hogy "élősködik rajtunk",


Anyádnak tök igaza van. Hazafele beugorhat a boltba, vesz tésztát, vmit mellé és szépen megcsináljátok vagy akármit, akár szendvicset vacsorára de MINDENKINEK! ez alap lenne!

talán otthon sem csinált semmit sem? vagy anyja megunta hogy kiszolgálja és most te teszed?

2015. szept. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló, alapvető dolognak tartom egy kapcsolatban a megfelelő kommunikációt. Másképp nem működhet.. mindenképpen elmondom neki, de azért nem mindegy, hogy milyen formában.

Volt már abból nagyobb probléma, hogy átgondolatlanul, hirtelen felindulásból ömlesztettem rá a dolgokat, azóta jobban szeretek várni egy-két napot, amíg körvonalazódik a mondanivalóm.

2015. szept. 23. 13:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!