Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Büszkeség vagy megalázkodás?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Büszkeség vagy megalázkodás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nem konkrét példáról szeretnék kérdezni (bár az is van), inkább általánosságban lennék kíváncsi a véleményekre.


Ha egy pár csúnyán összebalhézik, mindkét fél hibájából, kinek "kell" engedni? Rengeteg ilyen kérdés van itt is, és a válaszok alapján nagyon eltérnek a vélemények.


- Ha nem képes X fél bocsánatot kérni, akkor az egóját a kapcsolat elé helyezi, nem jó.

- Ha rögtön fut bocsánatot kérni, nem várva a másikra, akkor megalázkodik, nem jó.

- Ha nem kér bocsánatot, mert a másikra vár, akkor játszmázik, nem jó.

- Ha a férfi enged, akkor papucs, szánalmas.

- Ha a nő enged, akkor miért keresi a balhés pasi kegyeit, nem kéne...


Igazából bármilyen reakció érkezik, semmiképp sem jó, mindenre van valami ellenérv, hogy miért kéne másképp tenni. Van valami "arany középút"? Ha egyértelműen az egyik fél a hibás, akkor rendben van, na de ahol mindkét félre ugyanúgy ráférne a megbánás?



2015. okt. 10. 15:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindig a helyzettől függ.
2015. okt. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
33%
Mindig az békülne előbb,aki jobban szeret.
2015. okt. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#1 Hisz írtam a helyzetet, óriási balhé, mindkét fél hibájából. Azaz, mindkét fél úgy gondolja, hogy neki van igaza, ő jogosabban bántódott meg, mint a másik - és kicsit mindkettőnek, kicsit egyiknek sincs igaza... Tehát nem lehet eldönteni, hogy "te voltál a hibás, kérjél bocsánatot!"


#2 Ez ilyen egyértelmű? Én azt gondolom, van, amihez kevés a szerelem. Mert egy kapcsolatban mindig ott van az, hogy ha ekkora veszekedés van, akkor megéri-e...

2015. okt. 10. 16:26
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor meg kell várni, amíg lecsillapodnak a kedélyek, aztán megbeszélni, például hogy: bocs, hogy így reagáltam, nem kellett volna, hibáztam, de nagyon rosszulesett, hogy ezt és ezt mondtad, mert nem volt igazad.

Teljesen mindegy, ki megy oda először. A lényeg, hogy mindkét fél belássa a hibáját.

2015. okt. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha ennyire nem értenek egyet, nem kell erőltetni a kapcsolatot.
2015. okt. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyertelmuen az keressi meg a masikat, akinek tobbet jelent a kapcsolata mint a buszkesege. En szemely szerint nem futok nok utan. Nagyon rotka az a esett, mikkor ezt a s lepest meg teszem. Mindig hagyok idot kettonknek,erzelmeknek es arra hogy le nyugodjunk. Ha minden keppen en vagyok a hibas meg keressem , ha nem akkor nem keressem. De ez ugye sok mindentol fugg mi a veszekedes oka.
2015. okt. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Költőnő? ***** válasza:
a kapcsolaton belül betöltött szerepektől függ.
2015. okt. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát annak kell bocsánatot kérni, akinek jobban benne van a keze a balhéban. Olyan nincs, hogy fele-fele arányban, valamiért csak kirobbant a vita.


Egyébként részemről büszkeség. Nem alázkodnék meg, még akkor sem, ha az én hibám lenne, viszont belátnám. Nem gondolom, hogy ha valaki belátja és megbeszéli az ugyan az lenne, hogy megalázkodik. Megalázkodás az, amikor nyálcsorgató módjára visszanyalná magát az egyik a másikhoz.

2015. okt. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!