Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Elmúlt vágyak. Lehet-e még újra?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elmúlt vágyak. Lehet-e még újra?

Figyelt kérdés

15 éve élek párkapcsolatban, 38 éves nő vagyok, párom pedig 40. Nagyon sok dolgon mentünk keresztül, annyi közös dolog van, ami összeköt minket. Van egy szép házunk egy gyönyörű helyen. Tulajdonképpen mindenünk megvan, ami kell egy normális élethez. A párkapcsolatunkról ez nem mondható el, mert sajnos teljesen kihűltnek érzem. Folyton csak a tv-t nézzük, nem megyünk sehová közösen, és a szex is megszűnt a kapcsolatunkból. Sajnos azt érzem, hogy már egyáltalán nem kívánom őt. :( Olyan, mintha csak egy lakótársam lenne, akivel közösen fizetjük a számlákat, és ennyi.

Voltam párterapeutánál, de valahogy semmi nem segít, semmi nem hozza vissza a vágyat iránta, bármennyire is szeretném. Próbáltam vele őszintén beszélni ezekről, de nem jutunk előrébb, pedig emberileg annyira szeretem, tisztelem, becsülöm, ahogy ő is engem, de mint férfi már nem tud lázba hozni. Olyan, mintha (elnézést a kifejezésért) egy halottat akarnék feltámasztani. Lehet jobb lenne elengedni egymást, és adni esélyt mindkettőnknek egy boldogabb kapcsolathoz mással?


Olyan hozzászólók válaszait várom, akik érezték már ugyanezt. Voltak ilyen helyzetben.


Köszönöm!


2015. okt. 14. 11:40
 1/9 anonim válasza:
100%

Én 5 éve élek párkapcsolatban, igaz mi fiatalon vagyunk 22-23 évesek.

Az igazság az, hogy Nálam is van olyan, hogy teljesen idegennek érzem, ha olyan tesz vagy mondd. És azt értem, hogy ki ez az ember?! Olyankor se szexhez, és még Ő hozzá sincsen kedvem!

Ez úgy szokott rendeződni, hogy egy-egy jó program, több nevetés és valami megfordul az agyamban, és kezdenek visszajönni az érzések. Egy szuper együtt eltöltött este, kis pezsgő és nevetés... és ebből egy iszonyatos jó szex, aztán mintha kicseréltek volna! Mindkettőnket!

Próbáld azt végiggondolni, hogy mennyire is fontos neked, próbáld egy külső ember szemével felmérni a helyzeteteket, és kijavítani a hibákat!

Ha csak negatív érzéseket sugárzol magadból, csak negatívat kapsz vissza!

Ha tényleg meg szeretnéd még menteni a kapcsolatot, akkor tedd oda magad kicsit, lepd meg.. főzd a kedvencét, vegyél valami szexi fehérneműt, és vesd be magad! Ha első nem sikerül, NE ADD FEL, ha még látsz egy pici esélyt is!

A csókolózás szerintem nagyon sokat számít, ha az mindkettőtök számára jó és bizsergető, akkor rendbe hozható a kapcsolat (szex téren)!

2015. okt. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
Mintha csak én írtam volna.... még a számok is stimmelnek... :-(
2015. okt. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, hogy olyan emberként válaszolok, aki még nem volt ilyen helyzetben, és még sosem éreztem ilyet, de talán egy külső, talán racionális szemlélő véleménye segíteni tud.


Szerintem a szexi fehérneműs meg az ő kedvencének főzése nem segítene a kérdésben, mert nem az ő vágya tűnt el (azaz, erről nem tudunk semmit), hanem a tied, tehát elsősorban a TE vágyad és szerelmed kellene visszahozni iránta. Amit közösen tudtok csak, az Ő segítségével is megtenni, és nem úgy, hogy te külön elmész párterapeutához egyedül (nélküle), és próbálod rávenni, hogy de naaa, legyen már érzékibb egy pillanatra.


Szerintem ezt úgy lehetne megoldani, hogy megoldjátok első sorban azokat a problémákat, amiket itt felsoroltál- elmenni egy kirándulásra, közös programra, a tv-t kikapcsolva inkább egymásra figyelni, randira menni, sétálni a környéken és beszélgetni, kézen fogva, összebújva nézni a naplementét, tudjisten, mit csináltatok akkor, amikor még minden szép és jó volt. Ha az intimitás részt visszahozzátok a kapcsolatba, ha az érzelmek kicsit visszaállnak a hűvös barátiról a kicsit forróbb szenvedélybe, akkor már szerintem sokkal nagyobb eséllyel tér vissza a vágy is benned iránta, és reméljük, nála is ugyanez.

2015. okt. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%

Teljesen egyetértek a 3-as válaszadóval!

Én írtam az elsőt!

Arra értettem a "fehérneműs és főzős" dolgot, hogyha már Ő nyit a férfi felé, akkor kellene visszakapjon a Kérdezőnk is egy kis kedvességet, szeretetet és odafigyelést!

2015. okt. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%

Ne legyen se tv, se mobil a hálószobátokban, mert nem fogtok egymásra figyelni. Ha hajlandóak vagytok lemondani dolgokról egymásért, akkor fontosabbá váltok egymásnak. Mindkettőtöknek rá kell állnia arra, hogy örömöt szerezzen a másiknak és kivánatossá tegye magát neki. Az intim együttlétet úgy lehet izgalmasabbá tenni, ha otthon egymás előtt nem félmeztelenül flangáltok, hanem megfelelő titokzatossággal eltakarjátok azokat a testrészeket amik a hálószobában lázba hoznának.

Töltsetek több időt az egymással való kommunikációval úgy, hogy odafigyeltek egymásra!

Tegyetek szivességeket egymásnak!

Vállaljatok jótékonysági munkát, vagy jótékonykodjatok!

Legyen valamilyen KÖZÖS megvalósitható célkitűzésetek!

Pl. sportoljatok együtt valamit.

A vágyat úgy tudjátok fenntartani, ha úgy látjátok egymást mint akiben még rengeteg felfedezni való, és értékes tulajdonság van. Ha csak a tv előtt punnyadtok, akkor ti is csak bútordarabok lesztek a lakásban egymás szemében is.

2015. okt. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Sajnos mi már régóta élünk így. Ha arra gondolok, hogy pl próbál kezdeményezni, akkor olyan érzés fog el, mintha egy rokon tenné és nem egy férfi, akit kívánok. :(
2015. okt. 14. 13:18
 7/9 anonim ***** válasza:
És a pasi tesz valamit az ügy érdekében...? Vagy ez amolyan női szokás, hogy új frizura, jó ruhák, sport...? Vagy esetleg bókok, virág? Mert szerintem a pasid részéről ez alap lenne, ha vissza akar hódítani... mondd el neki, ha még vevő rá.
2015. okt. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Köszönöm kérdező, hogy ezt kitetted! Hetek óta gondolkozom ezen, hogy ki merjem e tenni a kérdést, mert ugyan ebben a cipőben vagyok; csak mi 8 éve és pár évvel fiatalabbak vagyunk...De nem mertem kitenni, mert őszintén bevallva annyi troll van ezen az oldalon, hogy nem akartam az "anyázást"...


Nos én is ugyanígy érzem magam a kapcsolatomban, mint ahogy te leírtad...szóóószerint...


Próbáltam a párommal erről beszélni, hogy változtatni kéne (kikapcsolódás, kirándulás - telefon némítva; de ez nála lehetetlen meló miatt - egymás kényeztetése, naplemente...ezeregy dolog) de minden csoda X napig tartott...Egyszer mondtam neki, hogy elhívhatna randizni...Erre hozzám vágta, hogy nem rég voltunk. (Nos az a nemrég a kérésem előtt több mint fél éve volt, amikor megkérte a kezem.)...

Egyszerűen nem tudom, hogy mit lehetne tenni...először azt hittem, hogy csak a fog.gátló írtotta ki a libidómat, de aztán közben rájöttem, hogy közel sem...mert ciki nem ciki akár egy filmes erotikus jelentre is képes vagyok felpörögni; viszont ha a párom közeledik felém, akkor meg nagyon nem...


Már én is kétségbe vagyok esve, mert szeretem, imádom a párom és nagyon sajnálom őt a kevés szex miatt, de ő kitart...MÉG...és mi lesz ha megunja?! Bele sem merek gondolni...tudom, hogy velem van a hiba, de nem tudom, hogyan tudnám orvosolni...Borzasztó lelkiismeretfurdalásom van emiatt, hiába nyugtatgat a párom, hogy "majd túl leszünk ezen"...csak az a baj, hogy túl régóta tart ez az állapot.


Tudom, most konkrét tanácsot nem tudtam ezzel adni, viszont leírtam, hogy átérzem a helyzeted :(

2015. okt. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem tarts szeretőt, nincs jobb ötletem. Van gyermeketek? Ha nem még váltani sincsen késő új kapcsolatba. Voltam hasonló helyzetben, de sokkal hamarabb jött ez a dolog... 38/F
2015. okt. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!