Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Elég indok a szakításhoz az,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elég indok a szakításhoz az, hogy nem akarom feleségül venni?

Figyelt kérdés
De ez nem személyes. Nem csak őt, senkit sem. Nem akarok és nem fogok nősülni. Nektek nőknek ez akkora érvágás? Ha nem akkor mekkora? Korosztályt is írjatok. Mi 30-40között vagyunk.

2015. okt. 19. 14:03
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
40%
Én sem akarok. 30F
2015. okt. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem. Elvenni nem akarod vagy csak dobni? Mert házasság nélkül is élhettek együtt. Vagy azt se?
2015. okt. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az lenne indok a szakításhoz, ha a társam a kettőnket érintő kérdéseket nem tudná VELEM megbeszélni.
2015. okt. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ. Ha neki mindenképp fontos a házasság, te meg teljességgel ellenzed, akkor annyira nem egyezik a jövőképetek, hogy semmi keresnivalótok egymás mellet.


Gyerekes elképzelés, hogy a szerelem mindent legyőz. Idővel, hosszabb kapcsolatban úgyis előjönnek a súlyosabb értékrendbeli különbségek, vagy a jövővel kapcsolatos elképzelések kibékíthetetlen ellentétei, ezt én nagyon keserves tapasztalatok árán tanultam meg.

2015. okt. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 Noren1989 ***** válasza:

Mi volt akkor, amikor beszélgettetek a dologról?

26/F

2015. okt. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Tíz éve vagyunk együtt. De én nem vagyok sem templomi esküvő párti, sem egyéb. Ő pedig feleség szeretne lenni mert hogy a társadalmi elvárások meg blá blá.. Nekem bőven elég az élettársi kapcsolat.

Azt mondta a párom, hogy ha nem fogom elvenni akkor nincs értelme együtt maradni. Én pedig úgy néz ki hogy beleegyezek. A közeli rokonságban van egy 20éves lány aki most lett eljegyezve és szerintem ez hozta elő belőle... Dehát emiatt eldobni egy 10éves kapcsolatot?! A rengeteg dolgot amit együtt elértünk?! Érdekes..

2015. okt. 19. 14:26
 7/20 anonim ***** válasza:
96%

Kedves kérdező, én valahol megértem őt ellenben, hogy mit tennék a helyèben azt nem tudom.

Sok nő,akár kicsi korátol álmodozik esküvőről/házasságról. (Én pl egyik ovis farsangon menyasszonynak öltöztem.. :D )

A nők egy része vágyik erre. Ebben különbözünk általában a férfiaktól.

Ők ahogy én észrevettem később gondolnak erre, vagy ha megvan az a nő, akit talán elvennének. De ez nektek kevésbé fontos.

Nekem egy még mélyebb elköteleződést szimbolizál.

Persze az élettársi kapcsolat is jó.. De..egyszerűen vannak akik vágynak a "nagy napra".

24

2015. okt. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
88%

Nekem például fontos a házasság. Csakis olyan kapcsolatot tudtam volna elképzelni, ahol nemcsak érzelmi téren, hanem minden más téren is közösséget vállalunk. A férjem is ilyen. Nekünk ennek komoly jelentősége van, ilyen példákat láttunk magunk előtt, ilyen az értékrendünk.

Én sem maradtam volna olyan férfival, akinek a számomra egyik legfontosabb dolog nemhogy semmit nem jelent, hanem még el is zárkózik tőle.


Éltem már olyan férfival, akivel több téren ellentétes volt az értékrendünk és hiába volt az elején hatalmas szerelem, pokollá vált a végére.


10 éve vagytok együtt? Kár volt eddig húzni. Engedjétek el egymást és keressetek hozzátok illő párt.

2015. okt. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Noren1989 ***** válasza:
43%
Régebben nem került szóba a dolog? Úgy tűnik, hogy ez téged meglepetésszerűen ért....
2015. okt. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
79%

Nem értek egyet a 7-essel, ez nem valami idióta "nagy napról" szól. Egyetlen kapcsolatot sem adtam volna fel csak azért, mert én hercegnőnek akarok öltözni. Az esküvő lehet két tanús is, vagy szűk családi körben tartott, ízlés kérdése.

A házasság ennél többről szól: jogi, társadalmi, vagyoni közösséget vállalunk és egymás hozzátartozói leszünk hivatalosan, tehát valamivel több annál, mint hogy juj, de nagy a szerelem.

Persze ez a többlet van, akinek fontos, van, akinek csak felesleges sallang, csak papírmunka, ki hogy érzi. Szerintem fontos, hogy egy párnak hasonló elképzelése legyen a kapcsolatukról.

2015. okt. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!