Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Furcsa érzések szakítás után,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Furcsa érzések szakítás után, ráadásul elég fiatalon?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tudom, hogy rengeteg ilyen kérdés van, de mivel minden ember más, így az én sztorim is különbözik a többitől.

Elég bonyolult a történet... Fiatal vagyok (23F) de egy 4 éves kapcsolaton és 1 éves együttélésen vagyok túl, mondhatni egy gyerekszerelmen - az elsőn. A volt barátnőm úgy érezte, hogy nem szeretem, ezért megcsalt és szakított velem, amit baromi rosszul viselek még mindig (pár hónap elteltével is).


Mivel ő szakított, jobban túl van a dolgon, illetve titokban megvan neki az is, akivel megcsalt, így neki lényegesen könnyebb felejtenie, mint nekem, ami nekem még rosszabbá teszi a helyzetemet... Baromi sokat őrlődök ezen, de tudom, hogy ennyit sem érdemelne meg, nemhogy azt, hogy testileg-lelkileg rámenjek az egészre...


Eddig minden hétvégét végigittam és buliztam a haverokkal (péntek, szombat), ami egy picit segített a helyzeten - legalábbis a pia elfedte a szomorúságomat. Úgy érzem, hogy a lelkem felét elvesztettem, ezért a piába és a bulikba menekültem... Eddig sajnos ez csak ideiglenesen segített. A minap például hajnalban hazafelé jövet az egyik buliból bőgtem azon, hogy ilyen helyzetbe kerültem. De legbelül tudom, hogy ez nem a világ vége + fiatal vagyok, előttem az élet.


Kicsit furcsa lesz, amit most írok, de az igazsághoz ez is hozzátartozik, mert ezek a dolgok önbizalmat kellene, hogy adjanak, de valamiért mégsem megy...

Jó melóhelyem van, jó fizuval és nem is nézek ki valami rosszul, általában jönnek rám a csajok...


Most a bulik alatt egyszerűen féltem a lányoktól, nem mertem kezdeményezni, annyira félek az elutasítástól (ez gondolom a hatalmas seb miatt lehet, ami a lelkemben ért). Ami érdekes, hogy nem testi dolgokra vágyom, hanem lelkiekre, a legjobban annak örülnék, ha újra lehetne egy társam. Ennek ellenére smároltam lányokkal, de a minap az egyik bulin például a legjobb élményem, hogy egy szép lány rám mosolygott és végigsimította a kezem. Lehet hülyén hangzik, de ezek a dolgok perpillanat fontosabbak nekem, mint a csók vagy a szex vagy bármi...


Szerintetek ez normális???


Úgy érzem magam néha, mint egy nő, hogy ennyit vekengek még mindig és nem bírom magam túltenni az egészen, miközben tudom, hogy az, aki velem volt, ha még mondja is néha, ha beszélünk, hogy hiányzom neki, már régen túl van az egészen.


Egy apró romantikus dolgon elbőgöm magam és látom, hogy körülöttem az egyes párkapcsolatban élő srácok mennyire nem becsülik meg azt a lányt, akivel vannak. Most kincsként nézek minden lányra és legszívesebben a srácok helyében lennék és a tenyeremen hordoznám azt a lányt, akiről éppen szó van, hiába nem ismerem, úgy érzem, hogy fél óra alatt bele tudnék szeretni, ha egy kicsi érdeklődést is mutatna irántam, annyira vágyok újra egy lelki társra.


Ezeket persze még nem mondtam senkinek, mert rögtön leidiótáznának a haverok stb.

Mindenki biztat, hogy ne siránkozzak, nekem nem lesz nehéz dolgom, úgyis találok valakit, de engem mégis felőröl a tudat, hogy egy jó ideig magányos maradok.


Kicsit felnőttesebben gondolkozok egyébként a korosztályomnál és általában a lelki dolgok nagyon megviselnek.


Próbáltam új hobbikat keresni, szinten egész nap odavagyok, de ha hazaérek, olyan mintha újra depresszióba esnék a történtek miatt.

Nem mondom, hogy nem jobb, de már elviselhetetlen, hogy a lelkem folyamatosan fáj.


Szerintetek mi adhatna önbizalmat? Mit tegyek?

Mindenki azt mondja, hogy az idő az segít, de most úgy érzem nem bírom kivárni...


Például a most hétvégére nincs tervben buli és rettegek az itthonléttől...


Ti mit javasoltok?



2015. okt. 19. 19:44
 1/10 anonim ***** válasza:

1. meditálj, képzeld el, milyen társat szeretnél belsőre és külsőre, képzeld el, hogy megtaláltad és jól érzed magad vele, be fogod vonzani.

2. nézz filmeket, sírj a 4 fal között, ne érdekeljen hogy ezt mások nem tartanák férfiasnak-megkönnyebbülsz majd.

3.az idő gyógyít -sablon, de igaz. a szenvedés kb 5 hónaptól-1,5 évig is eltarthat, most úgy tűnik mindig fájni fog, de egy nap arra ébredsz hogy már nem fáj.

4. amíg sértettség van benned az exed iránt, ne akarj új barátnőt- regenerálódj,ha pedig megérett a helyzet az újra, akkor ne olyat válassz, aki épp nemrég esett át hasonló traumán, szakításon.

5. amíg gyógyulnak a sebek sportolj ahogy belefér, izmosodj, ettől megnő,- illetve visszajön az önbizalmad.

6. sokat legyél igazi barátokkal, akikkel jól érzed magad és jókat beszélgethetsz.

Más recept nagyon nincs. Ha iszol és érzelem nélkül csókolózol, annak csak undor lesz a vége, nem fogsz előbb gyógyulni.

2015. okt. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez sokat segít!
2015. okt. 19. 21:04
 3/10 anonim ***** válasza:
Ugyan ez a szitu majdnem csak én nő vagyok, szintén sértett fél, csak remélni tudom hogy egy nap ilyen férfiba botlok majd mint te, azt hiszem ezek után te tényleg meg fogod becsülni a következő párod.
2015. okt. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Az egészen biztos... Bár egyelőre nagyon távolinak tűnik. :(


Fel a fejjel neked is, ha ugyanebben a cipőben jársz!

És köszönöm a választ.

2015. okt. 20. 21:55
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem tudhatod :)

Az jó ha így állsz hozzá és nem azon vagy, hogy az összes nőt elátkozd a világon.


Én is remélem, hogy előbb-utóbb az utamba botlik valaki, aki nem fog végre hülyére venni meg kihasználni. Azt hiszem, ahhoz hogy új kapcsolatom legyen türelmes félre lesz szükségem, hogy megnyíljak, bár nem tudom létezik-e olyan türelmes pasi, akit nekem szán az ég. :D


2-es voltam :)

2015. okt. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szia,van kedved beszélgetni?
2015. okt. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

10-20 22:08


Azt nem mondom, hogy az elején nem haragudtam minden nőre, de ma talán már egy picivel jobb...


Még most is furcsa, mert nem bírom megérteni, hogy tehetett valaki ilyet egy olyan emberrel, akit elvileg szeretett...


Kívánok Neked minden jót és remélem, hogy az utadba akad egy olyan ember, aki megbecsüli mindazt, amit a másik nem tudott. :-)

2015. okt. 23. 18:39
 8/10 A kérdező kommentje:

14:24


Szia! Igen. :-) Írtam is üzenetet! :-)


üdv

2015. okt. 23. 18:40
 9/10 anonim ***** válasza:

Hali!

Mintha magamat olvastam volna! Annyi különbséggel, hogy én még nem laktam vele, s nem nézek ki olyan "jól"! :D

De amúgy teljes mértékben ugyan így vagyok, akarom mondani voltam én is. Egy zenétől, egy olyan filmrészlettől is bőgtem én is. Nem tudtam magammal mit kezdeni, hiába dolgoztam vagy bármi, folyton Ő jár/t a fejembe.

Engem is megcsalt, s úgy ment el, hogy nem fog azza a sráccal összejönni. Na azóta is együtt vannak! De egyszerűen mégsem tudok rá haragudni. Pedig azt mondják, hogy lenne okom, pedig ennek ellenére sem.

De pár hete történt bennem valami. Nem kavar már fel úgy ha Rá gondolok, már nem tudok sírni miatta, egyszerűen megnyugodott a lelkem. De még mindig szeretem.

Azt mondom, sose add fel. Legyen egy álmod, egy célod, s hidd el le fogod tudni győzni ezt az érzést! Elfelejteni sosem fogod, mint én sem, hisz Ők voltak az elsők. De jobb lesz, megtanultál dolgokat, van tapasztalat, így a következő kapcsolatodban már tudni fogod, hogy mi a jó, s mi a rossz. Legalábbis én így gondolom.

Kitartást! :)

F/22

2015. nov. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Most már én is próbálok valahogy így hozzáállni. Kicsit nehéz még mindig, de megfogadtam, hogy többet nem fogok sírni utána, mert nem érdemli meg. A legközelebbire koncentrálok!


Köszönöm a válaszod!

2015. nov. 17. 18:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!