Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Intelligens vagy mégsem?

Figyelt kérdés

Orvosnak tanulok... Sokan feltételezik,hogy ez a tény azzal jár,hogy bármiről (politikáról,történelemről,gazdaságról,filmekről stb.) képes vagyok elbeszélgetni magas szinten spontán. Sajnos rájöttem,hogy üres vagyok vagy annak tűnök,mert minden időm lefoglalta a tanulás és mellette jellegtelenné váltam. Nem alakult ki hobbim például.

Érezte már más is ezt,hogy többnek gondolták őt a kapcsolat elején? Hiába próbálnám mélyebben beleásni magam valamibe,akkor mindig jön egy érzés,hogy inkább a vizsgákra kellene készülnöm,mint mondjuk elolvasni egy jó könyvet. Szinte mindenkit sokkal tájékozottabbnak látok.


2015. nov. 12. 14:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
mindenkit tájékozottabbnak látsz, mert te egyáltalán nem vagy az. vak vezet világtalant. nem létezik szinte semmilyen helyzetben legjobb megoldás (és most ne matematikára gondolj, mert azzal mondjuk nehéz vitatkozni). szóval a hétköznapi dolgokban féligazságokat rágcsálva szereti mindenki azt gondolni, hogy ő a fas z agyerek. felüdülés látni valakit, aki nem teljesen így gondolja és nem kell aggódnod, mindenki ugyanolyan átlagos. meg hát érted, ha a vizsgákra készülsz és jó jegyet is kapsz, akkor valamennyire már csak jó vagy valamiben.
2015. nov. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Az jó, ha komolyan veszed a tenulást, de próbálj beengedni mást is. 10-15 perc alatt végigböngészed a híreket, elolvasol egy-két ismeretterjesztő cikket más témában, egy-egy vers, koncert... Bele kell, hogy férjenek.
2015. nov. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nem vagy üres, csak abban vagy elmerülve ami foglalkoztat szerencsére. Furcsa ez a feltételezés az orvosokról, de én is megfigyeltem. Párom orvostanhallgató és néhány friss ismerőse már szívesen beszédbe elegyedne vele az atomfizikáról is. Mókás :)

Amúgy csak simán hallgasd meg a barátaidat, ha van rá időd, hogy őket mi foglalkoztatja. Te is mesélj nekik a tanulmányaidról, ezek nagyszerű évek az életben!

A mi társaságunk vegyes felvágott, van aki sokat dumál a földrajzól és nagy utazó, általa van némi rálátásunk a politikára és a világra. Barátnőm művész aki kiállításokat vagy jó filmeket ajánl, el is mondja hogy miért. Páromtól pedig, akármennyire is furcsán hangzik, perverzen hallgatjuk az ilyen olyan undi betegségeket, vagy érdekességeket az emberi testről.

Egy ízben mindenki mindenki vénáját tapogatta és szorongatta a kocsmában.

Szóval ne legyen kisebbség érzeted, legyél jó abban amit csinálsz és ez a fontos!

2015. nov. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Én gyári munkás vagyok.

El tudtam beszélgetni egyetemi professzorral is, pszichológussal is, gyári igazgatóval is, és a kevésbé magas képzettségű emberekkel is, bármiről.

Ez nem idő, hanem érdeklődés kérdése. Engem érdekel sok dolog, ezért nézek utána.

Téged nem érdekel semmi, így csak azzal foglalkozol, amivel kötelező.

2015. nov. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Megfogadom a tanácsokat. Lehet az a probléma,hogy nincs önbizalmam,így ami megvan bennem,azt nem tudom felszínre hozni, kifejezni a gondolataimat társaságban,így inkább véleményt sem nyilvánítok,mert én úgy vagyok vele,hogy amihez nem értek,arról inkább nem próbálom előadni magam szakszerűen.Ezt mások nagyon gyorsan észreveszik és utána persze nagyon könnyű nekik többnek érezni magukat a másiknál más témákban.Orvosi témákról pedig egy fiatal társaság valljuk be ritkán beszélget úgy igazán.

Kedves Utolsó! Miből gondolod,hogy engem nem érdekel semmi?! Ha fizikai munkás lennék,lehet,hogy én is alig várnám,hogy leüljek és a kezembe vegyek egy szépirodalmi művet vagy bekapcsoljam a gépet és cikkeket olvassak. Én ezt csinálom,csak nem szórakozásból,hanem ahogy írtad azért mert kötelező. Ilyenkor örülök,hogy végre nem kell olvasni,hanem kimehetek a szabadba és sétálhatok,mozoghatok stb. Megszólalni,valamiről beszélgetni felszínesen én is tudok,csak utána bekapcsol az önkritikus énem,hogy vajon mit gondolt ezután rólam a beszélgetőpartner.

2015. nov. 12. 15:54
 6/13 anonim ***** válasza:
Azért ne írd le magad, ez egy átmeneti állapot, és fog ez változni. Most prés alatt vagy, arra koncentrálsz, de miután túljutottál ezen, a hiányzó általános ismereteket magadba fogod szívni. Most az agyad sem fogadóképes.
2015. nov. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Hát, én is orvostanhallgató vagyok és rengeteg hobbim van. Szerintem azért nem kell annyit tanulni, hogy belepusztuljunk, igenis van idő bőven más dolgokra is és bulizni is- nyilván nem zh előtti nap, meg vizsgaidőszakban.

Szerintem ez nem attól függ, hogy mit tanulsz, hanem a habitusodtól. Ha valamit szeretsz, arra fogsz tudni időt szakítani- pl ilyen kérdések kiírása helyett.

21/L

2015. nov. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Érettségi előtt mondjuk én is így voltam, sajnáltam az időm egy szépirodalmi könyvre is, stb. Szerintem ezen tudatosan lehet csak változtatni.
2015. nov. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Első-,másodéven azért nem hiszem el,hogy az embernek rengeteg hobbija van.Egy évközi anat demora senki nem 1-2 nappal előtte kezd el készülni. A szerencse már megint más kérdés :D Utána már elfogadom,hogy lehet habitus kérdése.

Én már a végefelé-végén járok,és hiába lazult a hurok,mindig van valami,amire teljes energiabefektetés kell,ha az ember jól akarja csinálni vagy be akar kerülni egy jó helyre későbbiekben.Ez pedig megint egy területfelé orientálódás. Én beismerem,hogy érettségi idején voltam a legszéleslátokörűbb...(de amúgy igazad van,mindenkinek sok ideje van,aki feljön ide,mert valamin gondolkozik. :) :D

2015. nov. 12. 19:58
 10/13 anonim ***** válasza:
Az ember szereti hinni, hogy sokkal különlegesebb, mint mások, miközben mindenki a saját kis begyakorolt panelmondatait pufogtatja. Ne törődj vele, minél idősebb leszel, annál gyakrabban jössz rá, milyen keveset tudsz, és mennyire kevés önálló gondolatod van, mert előtted már elmondtak mindent. :)
2015. nov. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!