Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy lehetne erre megoldást...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy lehetne erre megoldást találni? Kinek kellene engednie?

Figyelt kérdés

Korábban már írtam ki egy kérdést, a történet a következő. Külföldre költöztünk a párommal nemrég, sok száz km-re az otthonunktól. Otthonról is átjártunk Ausztriába dolgozni, jól kerestünk, igaz, rossz volt a munkahelyünk, de magas életszínvonalon éltünk. A párom közben új szakmát tanult, ezzel akart elhelyezkedni a határ mellett, nem sikerült neki, csak több száz km-re onnan. Nekem már akkor nem tetszett a dolog, csak nagyon vészmegoldásnak tartottam. Ennek hangot is adtam, de megmondtam a páromnak, ha akar vágjon bele, de én nem biztos, hogy mellette tudok lenni mindvégig. Evidens volt, hogy egyelőre én is tartok vele, bár idővel ebben egyre bizonytalanabb lettem.

Most, hogy kiköltöztünk, nagyon utálom a helyzetet, vissza akarok menni a határ mellé, haza. A nyáron még házat akartunk otthon építtetni, most egy kis lyuknyi albérletben tengődünk, hatalmas összeget kifizetve érte. Vissza akarok menni és még a nyárra megépíttetni a házunkat, munkát bármit elvállalnék, itt sincs jó állásom. A páromnak eddig nem is volt kifogása ellene, bár többször megjegyezte, hogy szakmailag jobb lenne neki, ha tovább maradnánk külföldön, de én mindig megmondtam neki, hogy velem ne számoljon pár hónapnál többel. 25 éves vagyok, még tanulni akarok otthon, a szakmámban dolgozni, amit itt nem tudok, nem maradhatok itt évekig a saját érdekemben. Ezt ő eddig el is fogadta.

Azonban tegnap összevitatkoztunk a költözésen, hogy én haza akarok menni legkésőbb tavasszal. Ő viszont kijelentette, hogy ő nem fog hazamenni innen, ilyen munkát sehol nem talál, eddig sem talált, legalább még egy évet itt lesz és nekem is itt KELL lennem. Mondtam neki, hogy ha csak jövő ősszel megyünk haza, házunk abban az évben már nem lesz, nekem pedig ez és a tanulási terveim fontosabbak, mint az ő 1 hónapja meglévő állása. Plusz nem kötelezhet arra, hogy itt legyek, akármikor hazamehetek, ha úgy tetszik. Nagyon sokat vitatkoztunk, azt is fejemhez vágta, hogy otthagy engem, aztán mehetek haza a szüleimhez, meg hogy én becsaptam őt, mert azzal, hogy engedtem neki (mi vagyok én, az anyja?!), hogy beadja a jelentkezését ilyen messzire, és hogy nem állítottam le, mikor felvették (mondtam volna azt, hogy nem mehetsz?!), ezekkel én támogattam őt abban, hogy kijöjjön (soha nem mondtam, hogy jöjjön ki, én mindig is ellene voltam és ezt tudta). Most folyton csak vitatkozunk a költözésen, eddig abban állapodtunk meg, hogy ha nem akarok itt élni, és megelégelem, hazamegyünk, csak szólnom kell. Most, hogy bejelentettem, nem akarok ittmaradni, és ez 1000%, most ő erősködik, hogy ő ittmarad és nem érdeklik a "szeszélyeim". Hazudott nekem, rászedett, hogy jöjjek ki azzal a feltétellel, hogy bármikor hazamegyünk, ha nekem rossz lesz itt, erre most ide akar láncolni. Már nem bírom itt, bánom, hogy kijöttem. Azt mondja, ezt csak akkor fogja itthagyni, ha a határ mellett is talál a szakmájában jó állást, de ez lehet évekbe is beletelne.

Mi lehet ilyenkor a megoldás? Legtisztább lenne szakítani és hazamenni egyedül? Kompromisszum szerintem nem létezik, én menni akarok, ő maradni.


2015. nov. 12. 15:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Az emberek 90%-anak hitelbol van haza, nem is ertem hogy kepzeled hogy csorik vagytok alberletben laktok meg ossze se vagytok hazasodva de neked haz kell.
2015. nov. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Megint sikerült 1-2 embernek kiragadnia egy apró részletet a történetből és azzal támadnak. Nem az a lényeg, hogy hova vagy milyen házba, de haza akarok menni. Egyébként meg hitelből akarunk házat építtetni és megvolt hozzá az önerőnk és a jövedelmünk is. Semmi mohóság nincs ebben, a párom már 30 körül van, mindketten évek óta dolgozunk, lassan családot akartunk... bár a mostani konfliktusok után ebben sem vagyok már biztos, nem fogja-e 5 év múlva a párom a képembe vágni, hogy miért engedtem, hogy gyereket csináljon, az én hibám az is.
2015. nov. 12. 15:21
 3/4 anonim ***** válasza:

Hagyd ott, éld az életed ahogy te szeretnéd.

Ha rosszul érzed magad ott, akkor úgyis sokat fogtok veszekedni e miatt és megromlik a kapcsolatotok, szóval szerintem ennek, ha így foæytatódik úgyis szakítás lesz a vége. És jobb most mint hónapok múlva :)

2015. nov. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mióta vagytok már együtt, de szerintem azért ezen érdemes lenne még egy kicsit dolgozni. Úgy értem... nekem most a leírtakból úgy tűnik, hogy a helyzet amit lefestettél, egy jókora veszekedés után volt. Attól függetlenül viszont higgadt fejjel szerintem kicsit ő is kompromisszumkészebb lenne. Félre ne érts, valószínűleg valóban azt szeretné, amiket mérgesen mondott, tehát kint maradni, és persze veled együtt. De ha átbeszélitek, talán hajlandó lenne nem csak a saját, hanem a te érdekeiddel is foglalkozni.

Én egyébként azt is el tudnám képzelni ideiglenes megoldásként, hogy te hazamész, ő pedig marad még egy kis ideig. A távkapcsolat talán nem egy leányálom, és nem is évekre gondolok, de egy rövidebb időt ki lehet úgy bírni. Feltéve, hogy szeretitek egymást annyira. Bár most nem úgy tűnik. Mert azért azt be kell látnod, hogy itt most nem csak ő önző, te is ugyanannyira. Annyi a különbség, hogy te kimentél vele a céljai érdekében. Viszont most... te is ugyanúgy csak a saját kis életeddel/karriereddel foglalkozol, meg ő is. Szerintem mindketten állítsatok fel egy fontossági listát, nézzétek meg hol szerepeltek a másikén, és egyeztessétek a céljaitokat. Ha nagyon nem megy, akkor még mindig ott a szakítás.

2015. nov. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!