Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi a helyes döntés? Te elhagyn...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

P83 kérdése:

Mi a helyes döntés? Te elhagynád a párodat? A többi lent

Figyelt kérdés

Mi a helyes megoldás, ha párkapcsolatban élsz, szereted a párodat, de nem vagy szerelmes.Majd találkozol egy másik lánnyal vagy fiúval akinél azt érzed, hogy sokkal nagyobb hatással van rád, nagyobb érzelmeket hoz ki belőled mint a jelenlegi párod?


a,Elhagyod a párodat, mert úgy érzed, hogy megtaláltad az igazit, de könnyen lehet, hogy két szék közzé esel, mert az új partnert még nem ismered annyira és csak később jönnek ki a hibái.


b,Együtt maradsz a pároddal, mert ő biztos pont az életedben, igaz, hogy nem vagy szerelmes, de szereted és tudod, hogy ő is téged és úgy vagy vele, hiába érzed jól magadat egy újonnan megismert emberrel, nem tudhatod, hogy milyen is valójába, csak akkor tudnád meg, ha elhagyod a pártodat és összeköltözöl az új pároddal.


c,Eleinte bele mész egy szeretői viszonyba az újonnan megismert partnereddel és próbálod megismerni jobban, de közben megtartod még a már meglévő kapcsolatodat is és akkor váltasz csak amikor már biztosan látod, hogy melyik emberrel vagy boldogabb.


Viszont itt is sok veszély van, mert, ha rá jössz, hogy még is a régebbi kapcsolatodban maradsz akkor megcsaltad és lelkiismeret furdalásod, bűntudatod lehet.


Az sem szerencsés mikor egy régi kapcsolatot úgy felrúg az ember egy újért,hogy csak annyit mondasz bocsi én most találtam mást, de nem azért hagynád el a másikat, mert az szemét volt veled, hanem azért mert úgy érzed lehet ennél jobb lenne a másik partnerrel.

De mi van, ha mégsem?


Szóval mi a helyes megoldás egy ilyen helyzetben?

Lehet egyáltalán jó döntést hozni?

Valaki mindenképpen sérülni fog lehet a volt párod, lehet, hogy az új párod - ha még sem őt választod, de már bele mentél vele a flörtölésnél mélyebb dolgokba is - és az is lehet, hogy te magad sérülsz és egyedül maradsz.


Személyes tapasztalatokat is várok fiúktól, lányoktól!



2015. nov. 12. 20:50
 1/10 anonim ***** válasza:
a biztosat bizonytalanra sosem cserélném le. a régi az megszokott olyan amilyen, de az új meg ki tudja milyen és nem biztos, hogy érdemes érte eldobni a régit a biztosat.
2015. nov. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

ha értelmes a párod, akkor leülsz vele beszélgetni, megomndod neki, h figyelj, találkoztam valakivel, aki miatt rájöttem h nem vagyok beléd szerelmes

megprobálod a másikkal, ha nem jön össze akkor h a te szavaiddal éljek "két szék közé esel" és egyedül maradsz, de ez arra jo h ne egy olyan kapcsolatba legyél benne aminek semmi értelme nincs ilyen értelembe, az ilyen kapcsolat az nem párkapcsolat hanem csak barátság

2015. nov. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

jahh amugy 2es vagyok még

személyes tapasztalat is volt ilyen

voltam egy kapcsolatba, aztán jött egy másik srác és azt éreztem h ha nem probálom meg vele akkor azt örökre bánni fogom

pofára estem ugyen de nincs benne a mi lett volna ha érzés

2015. nov. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Azt gondolom mindenki tisztában van bele hogy a szerelem múlandó,a szeretett kitartobb és mélyebb szintre és lehet vele lépni csak tenni kel érte.Soha nem rugnák fel olyan kapcsolatot amiben mély érzelmek vannak(szeretett) mindkét fél részéről.
2015. nov. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól is függ, hogy már nem vagyok-e annyira szerelmes a jelenlegi partnerbe, vagy sosem voltam, inkább csak megalkudtam. Mert ha ez, akkor az új lehetőség egy lökést ad, hogy véget vessek a viszonynak, és ezt nem hagyom ki... akkor sem, ha lehet, hogy két szék közül a pad alá esem, de legalább vége a megalkuvásnak.

Ha viszont valaha szerettem a páromat, csak picit beszürkültek a hétköznapjaink sok év együttlét után (és pláne ha házasok is vagyunk már), akkor az új szerelmet felejteném el. Nem nagy dolog egyébként, bárki bárhogyan is próbálja mondani az ellenkezőjét, nekem tini koromban sok ilyen plátói szerelmemből amúgy sem lett semmi, és pár hónap alatt elszállt a szerelem érzése. :)

2015. nov. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha még sem próbálod,sosem tudod meg.

Ami biztos, most a langyos pisiben élsz.

Lehet az új jobb lesz.

Lehet, hogy rosszabb.

De amiben most vagy,abban nem vagy boldog.

Adj esélyt magadnak!

2015. nov. 13. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
*meg
2015. nov. 13. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nagyban függ attól, hogy milyen a kapcsolatom a párommal, hogy mióta vagyunk együtt, stb.

Ha "csak" elmúlt a szerelem, vagy nem az a lángoló, amit egy új ismeretség ad, és főleg, ha el tudom ettől függetlenül képzelni vele a jövőmet továbbra is, akkor nem rúgnám fel, B válasz.

Ha az új lángolás viszont arra nyitotta fel a szememet, hogy nemcsak hogy a szerelem hiányzik, de ellentétek is vannak köztünk, csak nem akartam észrevenni a "de hát ő a párom" jegyében, netán arra kell rájönnöm, hogy hát igen, itt már régóta csak folyamatos megalkuvás van... akkor bizony indok lenne arra, hogy eldobjam a régit az újért, A válasz. És nem aggódnék az esetleges két szék közül probléma miatt - itt igazából az új pasi csak egy katalizátor, ami segített rájönni, hogy lépni kell. Egyedül is jobb, mint a rossz kapcsolatban.


A C válasz nálam nem játszik, azt gerinctelen megoldásnak találom. És nem egy ember sérül abban az esetben, hanem rögtön három.


Személyes tapasztalatnak az A verziót tudom mondani, exemmel iszonyat ramaty volt a kapcsolatunk, én egy éven át mentegettem, hogy csak rosszul kommunikálunk, csak mindenki stresszes, majd lesz ez jobb, mindketten hibásak vagyunk, de hát szeretem... Aztán mikor egy ismerősöm flörtölgetni kezdett velem, akkor jöttem rá, hogy mennyivel boldogabbá tesznek még ezek az apróságok is, mint az állítólagos szerelmem.

A sztorihoz hozzá tartozik, hogy mi utána nem jöttünk össze a harmadikkal, tehát két szék közül a pad alá kerültem - illetve csak félig. :) Egy év elteltével, miután végigasszisztáltam barát és lelki támasz jeligére az időközben jött és ment kapcsolatát, mégis megpróbáltuk együtt, és azóta is együtt vagyunk.


25N

2015. nov. 13. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ez nagyon egyéni.

Egyrészt, ha valakibe beleesek, attól még nem biztos, hogy ő az igazi.

Másrészt, ha valakivel biztonságban érzem magam, az sem biztos, hogy hosszútávon elviselhető állapot, ha nem szeretem.


Úgy gondolom, egy hosszútávú, jó kapcsolatot, amiben éppen nem ezerrel lángol a szerelem, nem érdemes feladni pillanatnyi fellángolásért. Mert aztán az új fellángolás sem lángol örökké és akkor őt is elhagyod egy harmadik fellángolásért?

Viszont ha úgy érezzük már azzal a bizonyos másikkal való megismerkedés előtt is, hogy csak félelemből, megszokásból vagyunk a kapcsolatunkban, akkor akár anélkül is érdemes lépni, hogy új kapcsolat lenne a láthatáron.

A szeretői viszonyt én nem tartom tisztességesnek.

2015. nov. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem szabad összekeverni a valódi, mély érzelmeket egy fellángolással.

Nekem volt olyan, hogy egy új férfi döbbentett rá arra, hogy már nem az igazi a kapcsolatom a párommal, így végül az új mellett döntöttem és azóta is vele vagyok.

Viszont az új kapcsolatom alatt is voltak fellángolásaim, amikről kis idő múlva kiderült, hogy nem valódi, mély érzelmek.

2015. nov. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!