Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tovább? Elmúlt a szerelme vagy van még remény? I érti ezt?

Figyelt kérdés

A párommal közel 1,5éve alkotunk egy párt, ebből kb. lassan 1éve hogy együtt élünk.

Tudni kell, hogy az eleje óta sok a vita köztünk, hiszen mindketten nagyon temperamentumosak és akaratosak vagyunk. Mindketten ritkán kérünk bocsánatot, és nagyon hirtelen haragúak vagyunk.

Sok nézeteltérésünk volt már, de eddig mindig kitartottunk egymás mellett.

Én sajnos nagyon féltékeny típus vagyok, (hozzáteszem OK nélkül) ezért ebből is sok konfliktusunk volt már. Volt hogy nyugodtan máskor már idegesebben kezelte ezeket.


Nos, a napokban észrevettem, hogy sokkal ingerültebb és türelmetlenebb velem szemben. És egyre sürübben kell rászólnom, hogy beszéljen kicsit szebben velem. Végül leültünk tegnap és átbeszéltük a dolgokat.

Elmondtam ami engem bánt. Ő pedig elmondta hogy a beteges-féltékenységemből sokallt be, és ha nem balhéznék Ő sem lenne undok. Mert mindig fél hogy mikor robbanok, és így nem tudja elengedni magát. Cserébe én elmondtam,hogy legyen velem türelmesebb…stb.

De ami nagyon rosszul esett, hogy láttam hogy feszült és megkérdeztem szeret-e. Mire azt mondta, hogy „amikor balhézol és mérges vagyok, úgy érzem CSAK SZERETETBŐL, de amikor nincs vita, akkor SZERELEMMEL”

Nagyon megijedtem.

Mindig is attól féltem,hogy kiszeret belőlem, és csak sajnálatból vagy megszokásból marad majd mellettem. Folyotn ezen kattogok. De olyan ellentmondásos.

Ezt mondta, hogy most csak SZERETETBŐL szeret..mégis ölelgetett, ma reggel szeretkeztünk, puszilgat, magához húz, bókol…átkarol…szépeket mond…észreveszem hogy bámul rám… sőt tegnap még szabit is kivett miattam,mert moziba mentünk..de olykor mégis undok néha…mert sajnos nagyon hangulatember. Tipikus „oroszlán jegyű” ha valami nem tetszik neki, akkor kő kövön nem marad és nehezen békél meg

Most én ezt nem értem. Akkor szeret, szerelemből vagy csak megszokás??? És megjátssza magát, vagy valóban szerte csak amikor mérges ezt mondja amit?

Viszont azt érzem,hogy valami nem olyan Nála,mint régen…nem tudom megmagyarázni, de olyan más lett velem szemben. Mintha nem tisztelne, vagy nem érdekelném annyira. De amikor meg normális, akkor nagyon az és lehozza a csillagokat is… De ha szomorú vagyok már nem mindig jön utánam megvigasztalni, mint régen.

És ez is igaz,hogy amikor én is dühös vagyok Rá, akkor nekem is lelankad a szerelmem, de késöbb visszaáll.


De nem tudom mit tegyek. Most akkor szerelmes még belém vagy nem? Mert mást mond és megint mást tesz


Viszont a mostani beszélgetésünket is ÉN kezdeményeztem...kicsit aggaszt hogy nem beszél magától a bajokról.


Én 24vagyok. Ő32


2015. dec. 10. 13:08
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Szoval nem értem.hogyha szerelmes velém akkor miért undok és türelmetlen velem sokszor vagybéooen miért nem akarja megoldani a problémáinkat... Vagy miért érzem azt hogy nem érez irántam semmit :(


Ha pedig nem szeret akkor miért nem lép le és akkor miért ölel.csokol...puszil...bokol..bamul stb?

Meg akkor minek vesz ki szabit hogy velem lehessen?



Teljesen meg vqgyok zavarodva.

Nem tudom mit gondoljak.

Csak az van bennem hogy már biztosan nem szeret engem

2015. dec. 10. 13:15
 2/11 A kérdező kommentje:
Jah MEGCSALÁS TUTIRA KIZÁRVA :)
2015. dec. 10. 13:15
 3/11 anonim ***** válasza:

Én egyszerűen nem értelek!


Ha a férjem állandóan azzal fárasztana, hogy betegesen féltékeny és tuti megcsalom, egy idő után már nagyon unnám a féltékenységét. Ezzel szépen ki is ölné belőlem a szerelem szikráját is. Aztán ha megkérdezné, hogy szerelmes vagyok-e belé, hááát, meggondolnám, hogy mit válaszoljak neki.


Te is gondolkodj már el egy kicsit a viselkedésedről. Temperamentumtól, csillagjegytől függetlenül, ezzel a viselkedéssel egy teljesen nyugodt típusú embert is ki lehet kergetni a világból egy idő után.

2015. dec. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Szia.


Köszi a válaszodat


Rendben akkor kicsit megprobalok enis higgadtabb lenni es leallni ezekkel

2015. dec. 10. 13:27
 5/11 anonim ***** válasza:

Felesleges a szeretet és szerelem fogalmán kattogni. Mindkettő jelenthet bármit, onmagukban nem tudsz mit kezdeni velük. Nagyon-nagyon rossz módszer a kapcsolat „állapotának felmérésére” az, hogy megkérdezed, szeret-e. Hiszed vagy nem, a szerelem nem elég egy jó kapcsolathoz. A jó kapcsolathoz problémamegoldás kell elsősorban.

Keress konkrét problémákat és közösen keressetek megoldásokat rájuk. Nagyon jó, hogy beszélgetést kezdeményeztél, csináljátok többször, akár rendszeresen!


Konkrét problémák és megoldások például:

- betegesen féltékenynek tart. Valóban az vagy, vagy csak ő gondolja? Miért? Kapsz tőle elég megerősítést, hogy ne féltékenykedj? Meg tudja ezt adni neked?

- temperamentumosak, makacsok vagytok, nem kértek bocsánatot: nagyon egyszerű, közösen egyezzetek meg, hogy változtattok. A horoszkópra hivatkozni ostobaság, a felelősség elhárítása. Mindenki tud változtatni, ha veszi a fáradságot, te is, ő is. Beszéljétek meg, hogy mik azok a dolgok, amikre „ugrotok”, amik kiakasztanak, és hogy hogy lehet ezeket elkerülni, megváltoztatni. Veszekedések után kérjetek bocsánatot, biztosítsátok egymást, hogy igyekeztek változtatni. Ha van igényetek a változásra, akkor menni fog!

2015. dec. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Végig olvasva az volt az első gondolatom, hogy mennyi feleslegesen generált problémád van, és baromi nagy önbizalom hiányod...Nézd. Ha valaki folyamatosan féltékeny, és kirohanásai vannak, az öli még a legjobb kapcsolatot is. Ha tényleg semmi okot nem ad rá, akkor miért féltékenykedsz ? A bizalom alapja egy jó kapcsolatnak. Minden bántás nélkül, nem gondolkodtál azon, hogy el kellene menni pszichológushoz ? Nem jó se neked, nem jó se neki, hogy ha így élitek meg a kapcsolatotokat nap mint nap. Változtass ha nem akarod elveszíteni ! Túlságosan rágörcsölsz erre az egészre, ahelyett, hogy élveznéd a kapcsolatodat. Veled van, nem ? Együtt is éltek. Ne generálni magadban hamis dolgokat, hanem tegyél azért, hol változz, és egy harmonikus kapcsolatod legyen !
2015. dec. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ez tuti te vagy:


http://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__megcsa..


Figyelj, kaptal mar egy csomo hasznos valaszt, egyontetuen mindenki azt mondja, allj le a feltekenykedessel. Miert kell meg tovabbra is csak kombinalnod es a bajt keresned?


Az elozok megmondtak, a hiba a te keszulekedben van, es ne csodalkozz, ha a baratod kezd kiabrandulni beloled, mert igy is sokkal tovabb birta, mint barmely epeszu ember tenne. Oszinten nem ertem az embert es nagyon csodalom, hogy meg mindig kitart melletted.. De neked ez sem eleg, tonkre kell tenned azt a kapcsolatot. Miert bunteted sajat magad es ot is a paranoiadert?


Miert akarod, hogy mindenaron igazad legyen es elerd, hogy minden felelmed valora valjon? Miert dolgozol ennyire magad es a kapcsolatod ellen?


NEKED kell itt valtoznod es visszaszerezned, ha csak rettegsz es kombinalsz, azzal az ellenkezojet ered el.

2015. dec. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Tegnap bejelentette hogy elmegy a kollegajanak kocsit mezni.mivel a pasi megkerte ra

Elvileg azert mert a pasi nem er ra es megbizikna paromban (ert a kocsikhoz)

Persze EGYEDULA MENT.mivel en dolgozom.

Mondtam hogy hivja el apumat.viztosan orulne neki.ugyis raer.

De neeem O Egyedul megy...


Na ilyenkor mivan???

Mert igenis gyanus

2015. dec. 11. 10:41
 9/11 anonim ***** válasza:
Ilyenkor nincs semmi. Ez nem gyanús önmagában. Miért lenne az? Soha nem létezhet tanúk nélkül, mert az már rögtön gyanús?
2015. dec. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mi van? Ez hol gyanus?


Te komolyan odaszervezel valakit, nehogy egyedul merjen csinalni valamit?


Az elmebetegsegnek es paranoianak lathatoan nincsenek hatarai.. Remelem van az embernek egy kis esze, es kivag, mint azt a bizonyos macskat...

2015. dec. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!