Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek az egészségesnél...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek az egészségesnél nagyobb féltékenység minek a jele?

Figyelt kérdés

Nagy szerelemnek, birtoklási vágynak, önbizalomhiánynak?


(Persze ha a párja nem adott okot rá, tehát nem csalta meg vagy ilyesmi)


2015. dec. 14. 17:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem (johet a lepontozas, de akkor is ez a velemenyem), nincs olyan, hogy egeszseges feltekenyseg. Nyilvan ketton ar a vasar, de ha az ember megbizik a masikban, akkor azon se kezd idegeskedni, ha elotte masznak ra a parjara - mert ha megbizhato a partner, akkor barmit csinalhat mas, akkor sem lesz eredmenye. Majd o lerendezi. Ha meg hutlen tipussal kezd valaki, akkor az fejre is allhat, akkor is meg lesz csalva.


A feltekenyseg pedig tobb dolog keveredese altalaban, szinte mindig jelen van az onbizalomhiany, a birtoklasi vagy, a bizalomhiany, regi csalodas uj partnerre valo igazsagtalan kivetitese, felelmek, atb. Szerelemhez koze nincs.


Ha meg valakinek oka van feltekenynek lenni, akkor inkabb azon gondolkozzon el, miert is van egy ilyen emberrel.


En mar soha nem kezdenek senki olyannal, akiben benne van a feltekenyseg szikraja is akar, megjartam egy ilyennel csunyan. Es nem, soha nem adtam okot, de ha valakiben ez benne van, annak tokmindegy.. mindenbe belemagyarazza.

2015. dec. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
*all a vasar, es a tobbi elgepelesert elnezest.
2015. dec. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A nagy szerelembe nekem nem fér bele ez.

Elsősorban önbizalomhiány, birtoklási vágy, hatalomhoz való beteges vonzódás, persze közben a kontroll elvesztésére irányuló iszonyú bevallatlan félelem.


A kapcsolat egyik alapja a bizalom. Ha van bizalom, nincs egészséges vagy egészségtelen féltékenység, mert minek? Ha meg megcsalás van, az nyilván mindenkinek fáj, akkor nyilván átéli a féltékenységet az is, aki amúgy nem az, de az meg más eset.

2015. dec. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én egyszer megkérdeztem erről egy pszichológust. Ő önbizalomhiányt mondott. Hittem neki.
2015. dec. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egyetertek az elõttem szólók nagy részével.

A féltékenység valòban az ônbizalomhiànyból ered.

Az egeszséges féltékenység gondolata, pedig a màra màr megszokott önbizalomhiànyos emberekbõl vetìtõdik ki.

Ìgy nem nehéz ezzel beazonosulni, hogy "egészséges féltékenység az kell".

És amivel beazonosulsz, azt normàlisnak, a részedként kezded el érezni.

Ezért egy féltékeny ember szemeit csak azzal tudod megpróbàlni felnyitni, hogy segìtesz neki önmaga lenni.

Màs lehetõség nincs.

A féltékenység mértéke lenyegtelen.Mert nem a féltékenység mertéke hatàrozza meg azt, amit egy féltekeny ember tenni képes.Hanem az addig õbenne felépült vilàg.

A lehetõség ott van mindenkinek.De a hülyeséggel valò beazonosulas lehetõsége is ott van.A kàoszon àt csak egy út van, az pedig amelyiken éppen àllunk.;)

2015. dec. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!