Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A hosszú kapcsolat titka,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A hosszú kapcsolat titka, tényleg a megfelelő távolság?

Figyelt kérdés

Úgy értem, nem egy ismerősöm járt már úgy, hogy ameddig össze nem költöztek, minden szép és jó volt, de amint összeköltöztek, megromlott a viszony, szétmentek, vagy naponta veszekednek.

Túl sok időt töltenek együtt vagy a magánéletük tűnik el hirtelen?



#összekötlözés
2015. dec. 23. 14:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

"Túl sok időt töltenek együtt vagy a magánéletük tűnik el hirtelen?"


Szerintem csak most volt alkalmuk rá, hogy rendesen megismerjék a másikat.

2015. dec. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Azért 3 éves kapcsolat alatt eléggé meg lehet ismerni a másikat. De ahogy sikerült elszakadni a szülőktől, közös albérletbe menni, szinte azonnal megromlott a viszonyuk
2015. dec. 23. 14:45
 3/12 anonim ***** válasza:
van a romantikus szerelem és van az együttélés, tartós párkapcsolat, esetleg házasság, neadjsiten még gyerek(ek) is. a két dolog sok dologban fedheti egymást, sok dologban nem. lehet együtt is élni, ugy, hogy megmarad a saját szférád, hobbijaid, programjaid és külön is és félig együtt félig külön, ha nem éltek együtt,de sokat vagytok egymásnál. igen, van benne igazság ,hogy ha nem fő célod a családalapitás, akkor előbbi szebb tud lenni. egyesek szerint az nem is kapcsolat egy ponton tul, mert megrekedt egy szinten és nem lépnek tovább az élettel természetesen együttjáró mókuskerékbe. ebben is van igazság, de szebb dolog is tud lenni egy szép szerelem, mint utóbbi.
2015. dec. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Tényleg lakva ismerni meg a másikat. Teljesen más.

Amúgy ilyenkor az emberek talán hajlamosak elhanyagolni a minőségi programokat, hiszen "úgyis folyton együtt vagyunk", és otthon ülnek, nem tesznek semmit a kapcsolatért.

Én ezt a két dolgot gondolom, hogy probléma. Számomra azzal, akit szeretek, nincs olyan, hogy "túl sok" együtt töltött idő. Néha jó elvonulni a másik szobába, de ennyi. Együtt lakva is lehet külön időt tölteni.

2015. dec. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

én szeretném azt hinni, bár tapasztalatban még nem láttam megvalósulni.


2 ilyet hallottam.


az egyiket Somától (2 lakás), a másik Monica Bellucci és Vincent Cassell házassága. Az elsőről nem tudom, a férje is teljes szívvel benne van-e, vagy csak Soma találta ki. A második pedig válással végződött.

2015. dec. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
53%

Nálunk is így volt.

Jött a mókuskerék, egyre kevesebb kontaktus, közös programok hiánya, elhidegülés a másiktól és vége is lett.

2015. dec. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekem pont a távkapcsolatom nem működött, meg az a kapcsolatom sem, ahol nem volt ugyan nagy táv, de nem sikerült összeköltözni. Nem volt közös jövőkép, csak összejárogattunk, végül pont ezért vált valahogy értelmetlenné.
2015. dec. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
3. vagyok. "Nekem pont a távkapcsolatom nem működött, meg az a kapcsolatom sem, ahol nem volt ugyan nagy táv, de nem sikerült összeköltözni. Nem volt közös jövőkép, csak összejárogattunk, végül pont ezért vált valahogy értelmetlenné." az én véleményem erről : felvázoltam pár opciót a kommentemben, a távkapcsolat ebben nem volt benne, az sztem sem olyan jó. a második esetednél pedig akkor inkább a többi probléma, pl. a közös jövőkép hiánya lehetett sztem a gond. preferencia, életkor, korábbi élettapasztalatok függvénye is , hogy kinek fontosabb a romantikus szerelem és kinek a családalapitás és az ahhoz vezető lépcsők. de én is amondó vagyok, hogy a lépcsőzetes kapcsolat- majd családépités (ami persze az élet és a fajfenntartás természetes része is, nem élhetünk mindig rózsaszin álomvilágban) velejárója az esetek nagyobb részében a romantikus rész megszünéséhez vezet. lehet, már 1-2 év mulva, lehet csak 4-5, neadjisten 7-10 év mulva.
2015. dec. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"én szeretném azt hinni, bár tapasztalatban még nem láttam megvalósulni.

2 ilyet hallottam.

az egyiket Somától (2 lakás), a másik Monica Bellucci és Vincent Cassell házassága. Az elsőről nem tudom, a férje is teljes szívvel benne van-e, vagy csak Soma találta ki. A második pedig válással végződött." sztem nem Soma találta ki. sztem tök jó lehetőség ez, pláne az ambiciózus, jó értelemben karrierista, hobbival rendelkező , önmegvalósitó embertipusnál.de aki nem ilyen, annál is, kell a levegő mindenkinek. kicsit hasonlit arra, ami én irtam opciónak, hogy nem mindenki akar mindenáron együttélni (nem mondom, hogy soha, de akár évekig is lehet külön vagy félig együtt félig külön). ez nem egy szokványos dolog nálunk, ráadásul pénz kérdése is, de biztos vagyok benne, hogy több jó kapcsolat lenne, ha többen megtehetnék, hogy legyen hová elvonulniuk. számos ismerősöm szép kapcsolatá megölte pl, hogy egyetem alatt vagy később albérletben egy szobában vagy nem egyszobás, de kis lakásban éltek együtt évekig. szóval én rengeteg ellenpéldát tudok arra, miért nem jó az összezártság. a Belucci-házasságról nem tudok nyilatkozni, de egyáltalán nem biztos, hogy emiatt lett vége a kapcsolatnak, lehet, hogy köze sem volt hozzá, lehet, hogy csak egy szelete volt a tortának. mondjuk nem értem, hogy ha ez okozta volna a végét, tehát nem volt jó nekik külön élni, akkor miért nem költöztek össze

2015. dec. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
56%

korlátozzák egymás szabadságát. Amikor külön vannak, csak pár területen akarják egymásra kényszeríteni önmagukat. Amikor együtt élnek már előjönnek olyan dolgok, hogy mikor ki mi merre miért hogy...


és ekkor jön a bum

2015. dec. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!