Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek Mi Lehet az Oka,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek Mi Lehet az Oka, hogy 18 évessen még sosem volt Párkapcsolatom? ( eggyáltalán. Semmi )

Figyelt kérdés

Roma szàrmazàsú vagyok, de kiskorom óta Nevelőszülőknél élel. Azt tudom, hogy mimdig is akadàlyozó tényező lehetett az, hogy Cigàny vagyok (...) A Magyarok ( Bocsànat, hogy így fogalmazom meg a következő soraimat, de talàn érthetőbb lesz) között azért " lógtam ki" mert roma vagyok, a cigànyok között pedig azért mert sosem akartàk elfogadni, hogy semmi " nem köt hozzàjuk" nem ismerem a kúlturàjukat, nem ismerem a nyelvjàràsokst és azthiszem erőssen àllíthatom, hogy a Gondolkodàs menetem is màs. ( Réven, hogy a Nev.Szüleim Magyarok ) Ezeket a dolgokat nem negatívumként mondom(tam) Szóval úgy érzem nehéz Helyzetben voltam ( Vagyok ) Az Emberek néha felszínessek és nem könnyű...MIT LEHET EBBEN A HELYZETBEN TENNI??????


Visszahúzodó làny voltam mindig, sose ment könnyen a baràtkozàs. Én hiszek abban, hogy vannak Kivételek ( mert vannak ) akiket abszólut nem érdekel ki milyen etnikumhoz tartozik kinek milyen a bőrszíne. Merem remélni, hogy nem mindenkiben van annyira rosszindulat, előítélet. Közhelyes lehet, hogy a Belső értékek fontosabbak mégis idővel ez lesz tényleg a lényegesebb!( Az én Olvasatomban )


Nem azt vàrom, hogy az Ölembe essen a Szőke herceg!

Csak szeretném kicsit megérteni a Társadalmunkat!

És ötleteket kérni, hogy HOGYAN KERESHETNÉK - TEHETNÉK SZERT EGY BARÀTRA?? AKI NYITOTT GONDOLKODÀSÚ, ELÉG ÉRETT AHOZ, HOGY NE TÖRJÖN MÀS FEJE FELETT PÀLCÀT ELSŐ LÀTÀSRA!! (???)


Elnézést kérek ezúton ha valakiben ellenszenvet vàltottam ki!



2015. dec. 24. 18:47
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Bocsi a Sok helyesíràsi Hiba Miatt ( Telefonon kicsit maceràs pötyögni... )
2015. dec. 24. 18:54
 2/19 anonim ***** válasza:

Több lányt is ismertem, akik akár romák is lehettek (sötét haj, kreol bőr), és egyiknek sem volt gondja az ismerkedéssel.


A fő probléma valószínűleg nem a származásodban keresendő (persze, vannak idióták, akiknek ez a legfontosabb, de gondolom úgysem velük akarsz megismerkedni).


Viszont a soraidból az jön le, hogy gondod van az önbizalmaddal, eleve feltételezed, hogy az emberek rossz szemmel néznek Rád, és ez akár tudtodon kívül különböző reakciókat szül a részedről is, magad is írod, hogy zárkózott vagy, ki tudja, hogy még mit lehetne találni (én pl hasonló helyzetben elég ellenséges tudok lenni a felém közelítő emberekkel).


Próbálj meg keresni valakit, aki segíthet feloldani a szorongásaid (a legjobb egy pszichológus lenne), vagy ha ez nem megy, akkor próbálj nyitni te a világra, keress társaságot (első körben normális haverokat/barátokat, és ha elkezdesz kinyílni, akkor jönni fog a kapcsolat is)

2015. dec. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 opened paradise ***** válasza:
Volt,hogy konkrétan emiatt utasítottak el?
2015. dec. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Nem még sosem! Addig nem jutottam el, hogy erre sor kerüljön! Remélem nem is fog!
2015. dec. 24. 19:01
 5/19 anonim ***** válasza:
Egyet értek az előző válaszolóval. Szerintem nem gond, és nem is lehet akkora probléma az etnikumi különbség. Viszont az, hogy visszahúzódó vagy, nem egy előny a mai világban, kicsit nehezebben fogod megtalálni azt a személyt, de meg fogod. 18 évesen még nincs semmi veszve, kitartás ! :) És boldog Karácsonyt
2015. dec. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen jogos a elvárás részedről, de sajnos még nem tart ott a társadalom, hogy ilyen dolgokat a hétköznapokban toleráljanak. Akárhogy is, de az emberek összesúgnak ha ilyet látnak de van aki nyíltan hangot ad a nem tetszésének. Nekem is van egy értékrendem, emiatt tartozom valahova, de tudom azt, hogy a saját akaratomon kívül nem köt oda semmi más. Szóval ha én úgy döntök, akkor többé nem tartozok oda. Van sok agyatlan ismerősöm aki nem tudná elviselni azt ha mondjuk nekem roma származású barátnőm lenne. Pedig voltam már szerelmes cigánylányba akármilyen árpád sávos zászló is lóg a fejem fölött és akármennyire is nagymagyarnak neveltek, az érzések érzések maradnak és az ember ember marad származástól és bőrszíntől függetlenül. Én úgy gondolom, hogy talán nagyobb városokban több tolerancia van ilyen téren az emberekben vagy inkább nem veszed észre ha kinéz valaki mert akkora a tömeg hogy nem igazán tudsz az egyes ember véleményén fennakadni. De számukra ugyanígy elvegyülsz a tömegben. Annyiból, amit itt írtál, elég érett gondokodásúnak tűnsz. Ez előny lehet annál aki mély, érzelmeken alapuló, hosszú távú kapcsolatot szeretne. De nem lesz könnyű dolgod, mint ahogy eddig sem volt. Lesznek buktatók, akár most azonnal tudnék írni egy elég komoly problémát ami rajtad kívül álló dolog de ez a tény amit leírtál, minden bizonnyal felerősíti.

Öröm az ürömben hogy elég fiatal vagy még. Hiszen most kezdődik az életed szinte. Valahogyan aktívan kellene keresgélned, ismerkedned számodra szimpatikus emberekkel. Talán az első lépés az lenne ha magad köré gyűjtenél néhány normális lány barátot. Az ő társaságukon keresztül több embert ismerhetsz meg, nagyobb bizalommal lesztek egymás iránt, hogy van közös ismerős, de természetesen egyedül is ismerkedhetsz. Erre mindenképpen szükség lesz mert az emberek többségénél a külső egyfajta benyomást kelt és ha mondjuk egy cigány lát meg téged, elsőre talán azt gondolja milyen jó kis csaj és aztán csalódik hogy abszolút nem olyan vagy amilyennek elképzelt. Ha egy tipikus magyart nézünk akkor meg csak azért kerülni fog mert tipikus romának fog hinni. Viszont ez nem szabályszerű! Mindig vannak kivételek, sokat ismerek én is. Nekem egy fiú osztálytársam volt aki nagyon jó arc, nagyon kedveltem és a barátom volt csak már rég beszéltünk de szinte ugyanazt tanultuk, egy csomó helyre együtt jártunk pedig ő roma volt, mindenki látta rajta de soha senki egy szót nem szólt neki emiatt pedig elég sok ismerősöm kritikusan néz sajnos az ilyenre. Ha lányról lett volna szó, lehet nem állják meg szó nélkül. De azért a civilizáció még nem veszett ki mindenkiből.

Szóval én azt mondom, hogy próbálkozz, keress. Csak így fog menni. Biztos, hogy nem kevés energiádba fog kerülni a dolog és készülj fel a csalódásokra, mert ez még az átlag ember életéhez is hozzá tartozik, neked így még nehezebb lesz. De ha tudod mit vagy kit keresel, akkor nem lesz nehéz túllépni az esetleges hibás döntéseken. Egy dolgot jegyezz meg: minden döntésnek van egy eredménye. Hogy az jó vagy rossz, csak nézőpont kérdése. De minden lehet tanulságos. Ezáltal később jobb döntéseket hozhatsz. Csak figyelj :)


Sok szerencsét neked! Remélem mielőbb boldog leszel és ez a boldogság jó sokáig tart majd :)

25F

2015. dec. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Nagyon Köszönöm ezt a Bő Mondatokban Megfogalmazott Véleményt - Tanàcsot!!! :)
2015. dec. 24. 19:11
 8/19 anonim ***** válasza:

#6-os: szvsz az emberek többségét nem a kreol bőr és a sötét haj/szem riasztja.

Az edzőteremben ahova járok is vannak ilyen lányok, inkább egzotikusan szépnek tartom őket, és nem az jut eszembe, hogy biztos romák.


A társadalom ilyen téren (legalábbis az értelmesebb része) igenis elég toleráns tud lenni, és inkább egy viselkedés formát/életformát ítél el, nem a konkrét származást.

2015. dec. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Edzőterem... szóval te városon laksz. Ott persze, ez már jóval elfogadottabb ilyen szinten (szerencsére). Én vidéken élek/járok sokat, itt nem. És belátható időn belül nem is nagyon lesz változás ahogy én látom. Többek közt emiatt is menekülök innen.
2015. dec. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

A sok "helyesírási hibád, nem a telefon miatt van!

Nem tudsz helyesen írni, és ez nálam kizáró ok is lehet.

Bocsáss meg, de igénytelenségnek érzem. Az hogy cigány származású vagy, sok srácot, és engem sem érdekelne.

Az hogy kicsit zárkózott vagy, szintén nem akadály.

Én ha tetszik valaki, megyek, és udvarolok. És ha pont egy szemrevaló cigánylány aki tetszik, hát neki udvarolok! De ahhoz jó társaság kell hogy legyen!

Mert ha műveletlen, legyen akár magyar, akkor sem kell!

2015. dec. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!