Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ti terveznétek a továbbiakban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti terveznétek a továbbiakban komoly kapcsolatot egy ilyen sráccal? Szerintem nincsenek nagy elvárásaim, de ki tudja?

Figyelt kérdés

Ő 27 éves és még egyetemre jár. Most csinálja az Msc-t. Már van 2 diplomája és 2 OKJ-s szakmája, de ennek ellenére az Msc után ő még PhD-zni is szeretne. Így végül is mire végez, alsó hangon is legalább 33 éves lesz, és még csak akkor kezdene el dolgozni. Az egyetemet nappali tagozaton végzi, nem dolgozik mellette és nem is akar, mert "neki most az a dolga, hogy tanuljon". Emiatt persze gyakorlatilag semmi egzisztenciája nincs, a szülei tartják el. Mivel suli mellett nem akar dolgozni, ezért valószínűleg ez mindaddig így is marad, amíg be nem fejezi a mesterképzést, majd a PhD-t.

1,5 éve vagyunk együtt, én már szeretnék összeköltözni, továbblépni, de mivel nincs keresete, amiből fedezni tudná az albi ráeső részét, így ez egyelőre esélytelen.


Én 25 éves vagyok, tavaly végeztem, már lassan több, mint 1 éve dolgozom, és egyre inkább úgy érzem, hogy csak egy helyben toporgunk. Szeretnék vele összeköltözni, de ő a pénzre hivatkozva nem akar. Azt mondja, nincs miből fizetnie egy albit, ami persze így is van, de ha hajlandó lenne valami munkát vállalni a tanulás mellett, akkor azért ez simán megoldható lenne szerintem. De nem. Suli mellett nem akar melózni. Miközben 4 különböző végzettsége is van már, hiszen eddig szerzett 2 diplomát és ott van a 2 szakmája is!


Én szeretnék lassan továbblépni, meg mondjuk olyan 5 éven belül már szeretnék gyereket is, de hogyan, ha az apajelölt még 32 évesen is az iskolapadban óhajt üldögélni? Tegyük fel, hogy megvárnám, míg végez... akkor is közel 33 évesen ott lesz majd nulla munkatapasztalattal, még csak akkor fog nekiállni dolgozni, egzisztenciát építgetni... mikorra lenne abból valami? Mikorra lenne olyan stabil anyagi helyzetünk, amire már lehetne vállalni egy gyereket?


Próbáltam vele beszélni erről, de mindig az lett a vége, hogy ez még messze van, és persze, szeretne majd ő is családot, de ne rohanjunk ennyire előre. Meg hogy értsem meg, neki fontos az egyetem, be akarja fejezni, le akar PhD-zni, legyek kicsit támogatóbb és megértőbb.


Én támogatom, de nem értem, hová kell még gyűjtenie a papírt? Itt áll már most is 4 végzettséggel a kezében, és ezek után ő még mindig tanulni akar majd' 5 évig? Mikor nő fel végre, és mikor áll már a saját lábára? Meddig akar még kisdiákot játszani? Tényleg úgy érzem, hogy nem haladunk sehová, és tudom, hogy ez 5 évig még biztosan így lesz... nem fogja ott hagyni az egyetemet! Kéri, hogy várjam meg, de közben annyira nyűglődök. :S


Ti mit tennétek a helyemben?


Hozzá kell tennem, hogy ezt leszámítva MINDEN tökéletes közöttünk, de tényleg, szó szerint értsétek, hogy minden. Kedves, gyöngéd, nagyon jó közöttünk a kommunikáció, kifejezetten nyugodt és harmonikus a kapcsolatunk, fantasztikus vele a szex, hihetetlenül odaadó, türelmes és figyelmes velem, mindig érezteti, hogy mennyire szeret... csak ez az egy a bajom, hogy nem érzem, hogy én a következő 5 évben ezt kibírom így, hogy se összeköltözés, se semmi, miközben az évek meg csak telnek... :S



2016. jan. 7. 22:19
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
91%

Én nem terveznék vele.

N/24

2016. jan. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
51%

Én nem járnék egy ilyen sráccal, belebolondulnék. 21 éves fejjel, egyetemistaként is dolgozom 20 órában, és annyian vannak, akik nálam jóval többet. Nekem a pofám leszakadna, ha 27 évesen nem dolgoznék, a szüleim tartanának el úgy, hogy van 2 szakmám meg egy diplomám... Mondom ezt úgy, hogy én is szeretnék PhD-t. Létezik levelező tagozat a világot, anyám három egyetemet végzett el így.

Ezek puszta kifogások. Neki nem kell család, ő az egyetemnek és a tanulásnak akar élni - amivel nincs baj, de akkor ne hülyítsen téged... Dolgozhatna akár egyetemen is, tudományos pályán...

2016. jan. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
PHD úgy tudom, általában 3 év és van 1-2 követelménye az adott egyetemhez, azon belül is az adott karán, ahova jelentkezik, de ezen felül kötetlen. Szóval neki gyakorlatilag akkor is be kell osztani az idejét, kicsit kutatgatni, de heti 2-3 napot simán el tud menni dolgozni mellette. Sőt valahol megkövetelik hogy tanítson valami tantárgyat amiért kap valamennyi pénzt. De gondolom ez egyetem függő.
2016. jan. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
88%

Pontosan mit szeretne csinálni? Javíts ki, de PhD-t főleg azok tesznek akik külföldön akarnak érvényesülni pont azért mert ott is elfogadják ezt a doktori fokozatot.

Mo-n elég nehéz megélni belőle, a befektetett energiát és költségeket legalábbis nem fogja visszahozni mintha elmenne egy jobb szakmával maszekolni és kis szerencsével sikeres is lenne.


Elég nehéz így tervezni ugye mert a legtöbb munkahelyen első amit kérdeznek, hogy mit dolgozott addig az illető. El nem tudom képzelni milyen helyre akarna bekerülni ahol csak azét néznék, hogy megvan-e a PhD-je.

2016. jan. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
36%

Elég volt eddig elolvasnom: ,,Az egyetemet nappali tagozaton végzi, nem dolgozik mellette és nem is akar, mert "neki most az a dolga, hogy tanuljon". "

A válaszom nem.

L21

2016. jan. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:

Hú hát ez... baromira nehéz helyzet. Minden jó vele, csak ez az egy a probléma.

Én ezt csinálnám: Megpróbálnék megint beszélni vele, elmondani neki, hogy én mit szeretnék és tartsa azt is tiszteletben.

Ami még eszembe jutott: Lehet, hogy tényleg jó minden más vele, de ott van egy nagyon fontos negatívum, hogy nem igazán egyezik a jövőképetek. Márpedig akkor ez így nem az igazi. És sajnos nem lehet vele tervezni. Olyan ember kell melléd, aki kicsit családcentrikusabb.

Én azért őszintén kívánom nektek, hogy meg tudjátok beszélni! :-)

2016. jan. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
A leírtak alapján szerintem nagyon különbözőek is vagytok felfogás szinten. Nem érdemes rá várni. Én biztos nem várnék. Próbáld meg megbeszélni vele... és akkor mi lesz 33 évesen semmi munkatapasztalat? na ne őríts meg.:D
2016. jan. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 A kérdező kommentje:

Természettudományi karon van, matematika és kémia szakon. Kutatgatni szeretne majd, persze, azt rendszeresen mondogatja is, és esetleg ha végzett, ott maradna majd tanítani az egyetemen. A külföldi munkavállalásról még nem nagyon volt szó, ő elég "röghöz kötött", vagy hogy mondjam... nem kifejezetten vágyik külföldre. Pedig beszél nyelveket, kettőt is. De mivel itt él a családja, így nem igazán akar elmenni.


Nagyon nehéz, mert egyébként egy rettenetesen okos és művelt srác, intelligens, érett felfogású, rendkívül szeretre méltó ember, de én is úgy érzem, hogy ezzel így nem jutunk előrébb... Jól írta itt az egyik válaszoló, hogy ő most az egyetemnek és a tudománynak él, és sajnos őszintén, fogalmam sincs, hogy ez fog-e változni valaha... azt mondja, szeretne családot, ráadásul nagycsaládot, több gyerekkel, kertes házzal meg mindennel, na de mikor? :( Ez az én dilemmám!

2016. jan. 7. 22:38
 9/40 anonim ***** válasza:
44%

Önmagában azzal, amit leírtál róla is vannak bajok, de még oké. De veled nem illik össze. Sose lesz olyan egzisztenciája, amiből el tudna tartani egy családot. Mert nem fog az 5 végezttségével meg phd-jával elmenni céghez robotolni jó fizetésért, nem fog maszekolni mellette kis extra bevételért, hanem majd 2-3 évig keres a VÉGZETTSÉGÉNEK MEGFELELŐ munkát, ami NEM LEALACSONYÍTÓ számára, mert hogy ő olyan okos. Azt még el tudom fogadni, hogy 27 évesen végez valaki az egyetemmel. Necces de oké. Azt is, ha valaki akar még utána phd-zni. De erre van kitalálva a levelező képzés. És nem, ennyi idősen nem az a dolga, hogy tanuljon... Csak amíg végigolvastam a kérdésedet, felidegesítettem magam. Én is szerettem volna msc-re menni, de elhúzodott a bsc-m ezért meg azért, most 24 évesen tervezek végezni és nem, ebből nem lesz msc. Majd talán levelezőn. Egyébként évek óta dolgozom egyetem mellett. Elásnám magam szégyenemben, ha még mindig a szüleim tartanának el, mert "nekem most az a dolgom, hogy tanuljak". Oké, néha kapok pénzt, mert éppen vizsgaidőszak van és nem tudtam annyit bemenni dolgozni és a szüleim úgy vannak vele, hogy végre végezzen már a hülyegyerekük. Ez is kicsit gáz részemről, de ... jó, elcsesztem, kész. De ez a marhaság, hogy van ennyi szakmája meg diplomája és nem dolgozik mellette? Legalább 4 órában? Nevetséges. Akkor is, ha megteheti mert a szülei olyan gazdagok. De ha a szülei olyan gazdagok lennének, lenne albérletre is. Szóval olyan embereken élősködik, akiken nem kéne. Aki meg ennyire burokban él, hogy ez nem látja, arra nem lehet alapozni.


24L

2016. jan. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:

Semmi esetre sem.

Szerintem ugyanis a nagy tanulási mánia mögött az áll, hogy egyszerűen fél kilépni az életbe. Nem érzi magát elég felkészültnek rá. Ezért nem akar dolgozni és ezért halmozza a papírokat.


Asszem, kapunyitási pániknak hívják a dolgot.

El kellene beszélgetnie egy pszichológussal, SzVSz.

2016. jan. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!