Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ezek után én vagyok a rossz...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ezek után én vagyok a rossz és semmi nem jó? Ti odaköltöznétek?

Figyelt kérdés

A barátom szülei elköltöznek, van egy másik házuk messze. Ezt ezerszer mondták már, semmi nem lett belőle... Mi beszéltünk az összeköltözésről, megállapodtunk abba a városba ahol én lakom, hogy itt nézünk albérletet, mert nekem szükségem van az orvosaimra, nehéz jó endokrinológust találni, ő innen be tud járni, én találok munkát...

Most elvileg lesz belőle valami hogy elmennek, mi meg lakjunk ott, fenntartjuk a házat, azt csinálunk meg amit akarunk, azt veszünk amit akarunk, de egy kulcsot azért kérnek (papíron az ő nevükön marad a lakás, mert hitel van rajta amúgy is), erre barátom kitalálta, hogy költözzek oda abba a házba és összeköltözés megoldva.

Én pár hónapja keresek állást és kitalálta hogy a szomszéd közértben keresnek pont eladót (az itt is lehetnék, de nem bírom, fizikálisan se felelek meg), milyen jó lenne nekem (12órában, heti 6 nap 60ezer). Őszintén, olyat keresek amit szeretek is és ami kapcsolódik ahhoz amit elég sok pénzért tanultam meg, anyukám mindig azt mondta: ne add lejjebb ha már tanultál, később nehéz onnan felmászni!

Több ok is van amiért nem költöznék oda: onnan még nehezebb munkát találni, bármikor jöhetnek a szülei, kulcsuk van, folyton hideg az a lakás, nem lehet kifűteni, egyedül lennék egész héten éjjel (ő dolgozik éjszaka), félek egyedül házban, ahol már másztak be a hátsó udvarba...

Annyi dolgot kéne helyrehozni (kidőlő fal, rossz bojler, rossz vízelvezetés, ázások, penész stb.) beleölnénk egy csomó pénzt és ismerve a szüleit közlik hogy visszajönnek, eladják... semmit nem látunk belőle. Fiatalon nem vágyok arra hogy a semmibe pénzt öljek.


Valamint az összeköltözésnél mindkét félnek új helyre kell mennie, együtt felépíteni az életüket, nem odacsapódni a másikhoz, sose érezném otthonomnak, csak vendég, nem úgy élnék! Ráadásul 70ezer csak a rezsije a háznak, emellé hideg van télen is. Itt egy lakás 70ért mindennel együtt van, ebben télen a távhő is benne van, folyamatos meleg és nincs kert és kidőlő fal stb.


Ezt elmondtam neki és azt mondta hogy semmi nem jó nekem, nem tud jobbat, minek kell nekem orvoshoz járni, miért nem vállalok el bármit, más is van egyedül éjjel (én pánikbeteg voltam egyedül amikor 3 napot ott voltam sajnos, alig aludtam, féltem, a vérnyomásom az egekben volt, minden hangra felriadtam, a panelban azért csak kevesebb a betörés, neki meg ott van a drága autó a garázsban, épp elég) és hogy akkor nem tud mit csinálni, leszarja...

Ez milyen hozzáállás?


Bocsi, hogy hosszú...


2016. jan. 8. 21:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem költöznék. Te ott tényleg csak vendég lennél, de azzal a különbséggel, hogy javítgathatod a házat is, hogy ne érezd magad rosszul. Sok oka van amiért nem, ezt mind felsoroltad, de egy okot sem találtam arra, hogy igen, költözz.
2016. jan. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem bírom a hideget, de amúgy majdnem korrekt az ajánlat. Nyilván nem szeretnék a szülők, hogy csakúgy lelakjátok a házat, de a nagyobb beruházást igénylő felújításokba nem mennék bele én sem úgy, hogy bármikor visszamehetnek és papíron minden az övék. A tisztasági festést intézzétek, még talán a bojlert is, de a kidőlő fal, a rossz vízelvezetés és a penészesedés elhárítását én a tulajdonosra bíznám. Ugye ha idegennek adnák ki a lakást, annak számtalan rizikója van és annak is, ha üresen hagyják, úgyhogy biztos tudtok tárgyalni...
2016. jan. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnálom, de azt hiszem ennek a történetnek itt a vége. ha a párodat ennyire nem érdekli, sem a betegséged, sem a komfortérzeted. Ha nem tudsz vele másképp megegyezni, biztos, hogy semmi pénzért nem költöznék oda. (N)
2016. jan. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem költöznék. Egyszer én elkövettem egy ilyen hibát. Ezt a kérdést akkor írtam ki: http://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__egyutt..

Másrészt meg ha úgyis este dolgozik te meg nappal, akkor mégis mikor látnátok egymást?

2016. jan. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ez a másik fele.. hogy ő két műszakban van, én egyben lennék akkor és egy hétig nem találkozunk, azért keresek olyat ami megoldható.
2016. jan. 8. 21:56
 6/10 A kérdező kommentje:
Elolvastam a kérdésed, borzasztóan sajnálom, remélem azóta rendeződtek a gondolataid, dolgaid valamennyire! Nem akarom én se így végezni úgymond... :(
2016. jan. 8. 21:58
 7/10 anonim ***** válasza:

Sosem mennék bele ilyenbe. Ismerős a dolog, gondolom szülők keze rendesen benne van.

Ez egy probléma amit millió módon meg lehet oldani, úgy h neked is jó legyen. Feltéve perszer h kicsit is számítasz neki/nekik és nem csak bejárónőként tekintenek rád.

Pl. azt a fölöslegessé vált házat el is lehet adni (jó tudom egy nyuggerkorú anyós apósnak ezt már nehéz beadni). A másik lehetőség persze az említett albérlet...

Sajnos azt kell mondanom h ha a barátnőd szülei nem lennének önzőek, ő meg nem lenne még mindig a totális befolyásuk alatt, akkor nyilván a fiatalok érdekét kéne nézni, sajna a mai öregek már túl önzőek ehhez...

2016. jan. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Igen

Én vagyok a barátnő, gondolom elírtad, a lényeg ugyanaz. Az apja szavait hallottam vissza, aki megenni a __át is csak ne lenne büdös, mindent és mindenkit utál(úgy hívott fel hogy apával beszélgettünk...)

2016. jan. 8. 22:11
 9/10 A kérdező kommentje:
Én is elírtam erre :D megenné* de a lényeg ugyanaz, hogy hasonlókat ő mond mindig... és tipikusan negatív ember, a végtelenségig, ráadásul semmiért nem akar soha pénzt adni, "van két házam és egy autóm!" (mind hitelre...)
2016. jan. 8. 22:14
 10/10 anonim ***** válasza:

Én sem költöznék oda. A hideg miatt sem, és én sem szeretek egy nagy házban éjjel egyedül lenni.

Más ingatlanába pedig 1 Forintot se fektetnék be. (A rezsi nyilván más.)

2016. jan. 8. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!