Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A páromat zavarja a foglalkozá...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A páromat zavarja a foglalkozásom?

Figyelt kérdés

Még csak néhány hónapja vagyunk együtt. Én diplomás vagyok, ő nem, de ezt sosem hánytorgattam fel neki. Beleszerettem úgy, ahogy van. Már az első hetekben is pedzegette, hogy mi lesz, ha le fogom nézni a foglalkozása miatt? Ezerszer elmondtam neki, hogy erről szó sem lehet. Elfogadtam, olyannak szeretem amilyen, ennyi, pont. Nincs mit siránkozni ezen.

Azóta is sokat emlegeti, hogy előbb-utóbb biztosan olyan szakmai sikereket fogok elérni ami miatt őt le fogom nézni, mint egyszerű kis munkásembert.

Én ezekre már nem tudom mit reagálhatnék. Mérnök vagyok és a műszaki világban tengetem a mindennapjaimat nőként, de mostmár komolyan azt érzem, hogy nem is attól fél, hogy megváltozik a gondolkozásom róla, hanem mintha őt zavarná az én foglalkozásom, az hogy képzettebb vagyok, vezető beosztásban (ami amúgy a fizumon nem látszik, egyelőre ő keres többet). Tetőtől talpig férfi, én pedig szeretnék megmaradni nőnek a kapcsolatunkban, de mostmár nagyon idegesít, hogy állandóan ezen a témán pörgünk.


Mi is lehet a valódi mögöttes tartalom, ugyanis nem mond semmit!? Hogyan lehet ezt úgy lekezelni, hogy elfelejtse ezt a hülyeséget?



2016. jan. 14. 10:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Összetehetné a két kezét, hogy ilyen barátnője van, de nem, ehelyett műsorozik, meg műcirkuszokat generál. Egyszerűen nem tudom megérteni az ilyet.

Nekem is volt nálam képzettebb barátnőm, de kicsit sem zavart, pont, hogy ő volt az, aki egy idő után elkezdett velem lekezelően viselkedni, de te látszólag nem ilyen vagy, szóval nem értem a barátodat. Szerintem még egyszer utoljára próbáld meg vele megbeszélni, hogy neked ez frusztráló, és hogy ha szeret, próbáljon meg ő is úgy elfogadni téged, ahogy vagy (szerintem ez is lenne a normális).

Egyébként lehet, hogy már volt neki is negatív tapasztalata, és azért fél ettől.

F

2016. jan. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nem tudod meggyőzni,akkor saját magának kell meggyőznia magát! Szerintem,ha mindig bizonygatod neki, sem lesz elégedett,és nem miattad, hanem mert ő saját magával nem elégedett.


Valahogy beszéld meg vele, hogy te vele képzelsz el mindent,és mondja el már kerek-perec, hogy mi a problémája! Te mellette fogsz állni,és ha úgy érzi szeretne tanulni,vágjon bele,akár együtt is beiratkozhattok valami képzésre.

2016. jan. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szerintem kérdezz rá egyenesen, hogy őt miért zavarja a te munkád? Mivel ő hánytorgatja folyton a szemedre, felemlegeti, az azt jelenti, hogy baja van veled.


Biztos, hogy van benne egy adag kisebbségi érzés, de ezen te nem fogsz tudni változtatni. Most mit csinálj, tépd szét a papírjaid, és menj el egy butikba eladónak??


Annyit tehetsz, hogy tuningolod az önbizalmát, és kimutatod, mennyire értékeled, hogy férfias, megbízható, erős, határozott, stb.

2016. jan. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

Nem akarlak bántani, de igaza van. Előbb, utóbb, úgyis felhántorgatod neki. Vagy ha mégsem, akkor te leszel az első, aki nem teszi.

A párod már hallotta más férfiaktól, hogy hasonló esetekben milyenek lesznek a nők. De mivel tudja, érzi, hogy így is lenézed, már most sem mer veled őszinte lenni, ezért nem mond semmit.

Ha meg akarod tartani, akkor meg kell nyugtatnod, hogy te más vagy. Ezt szavakkal nem lehet, ezt éreznie kellene, de ő most nem érzi ezt.

2016. jan. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
18%
Nem akarlak elkeseríteni, de az ismeretségi körömben az ilyen kapcsolatoknak mindig rossz vége lett. Mindenkinek a saját súlycsoportjában kéne keresgélni. Ez nem azt jelenti, hogy ne lennének pehelysúlyú bajnokok, nem kell lenézni a munkásembereket, de diplomás nőként neked velük egész egyszerűen nincs semmi dolgod.
2016. jan. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Sunshinedoll ***** válasza:
Az a baja, hogy több potenciál van benned, mint benne, sok férfi ezt nehezen tolerálja. Ez a saját kisebbségi komplexusából ered. Később, ha esetleg te fogsz többet keresni, majd az fogja zavarni. Szerintem ezt nem fogja abbahagyni.
2016. jan. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

én is mérnök vagyok nőként, a páromnak szakmunkás végzettsége van. még gimnazista voltam amikor megismertem, ő is akkor tanulta ki a szakmáját.az egyetem során néha voltak kétségei,hogy nem -e fogom lecserélni valami egyetemistára, vagy már diplomásra..

de idővel megnyugodott és nem is igazán téma már.

igen, tudom, hogy sok esetben ez nem működik, én is láttam példát a barátnőimen keresztül, akiknél azért lett szakítás mert eltérő volt a végzettség és a nézetek.. van rá esély, de nem törvényszerű..

nyilván kisebbségi komplexusa van most melletted. de ha erélyesen kiállsz amellett,hogy téged ez nem zavar és legyen szíves akadjon le a témáról, akkor remélhetőleg abbahagyja.. de ha más nem, idővel csak ..

a fő probléma szerintem ott van, hogy a családtagok és a munkatársak is csak a negatív dolgokat suggalják neki, hogy ne is tervezzen veled hosszú távon stb..

az én párom munkatársai is ezt csinálták egy ideig.. valamiért olyan jó volt nekik más magánéletét kritizálni..

2016. jan. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Elég jó munkahelye van neki is, 8 éve egy helyen dolgozik középvezetői beosztásban. Jelen pillanat papír ide vagy oda ő jóval többet keres nálam és ez vélhetően egy darabig még így is fog maradni.

Ha lenézném a munkája miatt, vagy bármi problémám lenne azzal, hogy ő nem diplomás, akkor össze sem jöttem volna vele. Egy okos, értelmes férfiről van szó, abszolút nincs "ráírva", hogy milyen papírjai vannak és mindezek mellett rengeteg a közös bennünk, hasonlóan gondolkodunk a dolgokról.

Aláírom, sokáig diplomás körökben keresgéltem, de kiábrándultam. Sok olyan férfival találkoztam, akinek lehet hogy van papírja, de érzelmi intelligenciája annál kevesebb. Nem voltam boldog. A társkereséshez egy hatalmas adag szerencse is kell, márpedig a "saját súlycsoportomban" engem ez a szerencse ezek szerint sosem ért utol.


A diplomám mellé annyi gondolat társult, hogy nekem férfira van szükségem, nem pedig egy kisfiúra, mert lehet hogy a munkában megkövetelik tőlem a határozottságot és igenis férfiakkal kell megküzdenem minden áldott nap, de a magánéletemben szeretnék egy simulós, törékeny "cica" lenni, aki kimutathatja a bizonytalanságát, gyengeségét.

Ezt a párom mellett maximálisan megtehetem.

A másik gondolat, hogy nem azért tanultam ennyit, hogy utána kuporgatnom kelljen minden fillért, össze kelljen húznom a gatyaszárat, ha megkívánok egy tábla csokit, étterembe mennék, vagy egy hosszú hétvégére. Hozzám hasonló gondolkodású és anyagi hátterű társra vágytam, akinél ugyanezek nem okoznak problémát. Nála nem okoznak és mivel baromi szorgalmas, "többre vágyó", törtető alak, ezért várhatóan nem is fog problémát okozni.


Ha egyszer minden vágyamat megtaláltam benne, akkor miért idegesítene valaha is, hogy nincs egy rohadt magasabb fokú végzettsége??

2016. jan. 14. 13:41
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Arra tippelek, hogy ő akar szakítani, de úgy, hogy emiatt te légy a sznob, pénzéhes rosszfiú.
2016. jan. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

kérdező: a 8. hsz-odat mondd el neki, ha még nem mondtad. Szerintem ennél több nem kell ehhez a témához. Ha továbbra is problémája van, akkor a munkatársai heccelték fel.

Viszont azon meglepődtem, hogy diplomásként kevesebb a fizud, mint neki, aki frankó a szakmájában. Ezen kellene elgondolkodnia, nem a végzettségeden.

2016. jan. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!