Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Teljesen kiborultam! Ti mit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Teljesen kiborultam! Ti mit tennétek a helyemben?!

Figyelt kérdés

Ne haragudjatok, ha esetleg zavarosan fogalmazok, de pillanatnyilag rettentően zaklatott vagyok, nehéz normálisan leírnom a dolgokat.


Szóval a történet szerint van egy cicám, 3 éves, kicsi kölyök korában fogadtam be menhelyről, ő az én kis drágaságom. Benti macska, sosem volt kint (legfeljebb a hordozóban, amikor vittem az állatorvoshoz oltatni).


1,5 éve vagyunk együtt a jelenlegi barátommal, és fél éve költöztünk össze. Természetesen jött velem a cicám is, ez soha nem is volt kérdés. A páromnak egy kutyusa van, de az kinti kutya, mert a páromék nem szeretik, ha egy állat bent van a házban, mindig azt mondják a szülei, hogy az állatnak kint a helye és a barátom is így lett nevelve. Szóval persze beleegyezett költözésnél, hogy hozzam a macskámat, de annak nem igazán örült, hogy a cica bent lakik velünk a házban. Többször morgott is érte, voltak ebből vitáink, de mindig elmagyaráztam neki, hogy 3 éve benti macska, odakint nem boldogulna, már nem is tudja szegény, milyen kint élni, úgyhogy marad bent velünk és kész. Amúgy is egy olyan okos, jó cica, szobatiszta és teljesen kultúráltan lehet vele együttélni.


Na, szóval a gondok ott kezdődtek, hogy tegnap elmentem bevásárolni, barátom meg a cica itthon voltak. A cicám játszott, kergette a kedvenc kis plüss labdácskáját, és játék közben véletlenül beleakadt a kis mancsa az elosztónál a kábelekbe, és ahogy ki akarta szabadítani magát, véletlenül lerántotta a számítógép asztalról a barátom új hangfalát. Nem nagy, ilyen kisebb hangfal, szerencsére nem lett semmi baja, nem tört el, de a barátom nagyon mérges lett, hogy na, pontosan ezért nem való bentre állat, és egy "Ezerszer megmondtam, hogy az állatnak odakint a helye!" felkiáltással megfogta a cicámat és gyakorlatilag kidobta a házból az udvarra! Szerencsétlen macska azt se tudta, mi van... de akkor erre még jött a barátom kutyája is, aki meg persze amint macskát lát, egyből neki akar ugrani, szóval szegény cicám még jól meg is lett kergetve és félelmében elmenekült, ki az udvarról, át a kerítésen, keresztül az utcán... a barátom persze mindezt végignézte az ajtóból, állítása szerint hirtelen nem tudta, mit csináljon, azzal volt elfoglalva, hogy valahogy megfogja a kutyát, nem tudott a macskával mit csinálni, mire a kutyát elkapta, addigra a cicám már átmászott a kerítésen... A barátom persze utánament, hívogatta, de a macska nem jött. Azóta sincs meg! Egész este kerestük, de nem találtuk és estére emiatt nagyon kiborultam. Szörnyen haragudtam a barátomra, hogy tehetett ilyet, hogy csak úgy kidobja szegény cicát a házból? Persze először még bocsánatot kért, de a végére már ő is felemelte a hangját, hogy ne csináljak ekkora hisztit egy hülye macska miatt, ez különben is csak egy állat, semmi több, úgyhogy nem kell ekkora balhét rendezni miatta, meg jött azzal, hogy ő már amúgy is százszor bocsánatot kért tőlem, mégis mit várok még?

Ezen veszekedtünk egész este, nagyon csúnyán összevitatkoztam vele, de végül lehiggadtunk.


Ma reggel megtaláltuk a macskát az út szélén, holtan... elütötték szegényt, valószínűleg hajnalban, csupa vér a beton körülötte... azóta is zokogok. Erre a barátom megölelgetett, próbált volna vigasztalni, mondta, hogy nagyon sajnálja, és aztán hozzá tette, hogy majd vesz nekem másik macskát! Mintha csak valami tárgy lett volna szegénykém, ami ha elromlik, akkor lehet pótolni, ha kapok helyette újat.


Kiborultam, elkezdtem kiabálni, összeszedtem a motyóm egy részét és hazajöttem anyuhoz! Azóta hívogat, de nem veszem fel neki, nem vagyok rá kíváncsi! Nagyon fel vagyok dúlva, hiába telefonálgat, eddig az összes hívását kinyomtam! Nem tudom, mit csináljak, mi legyen... egyelőre nagyon zaklatott vagyok... ő meg csak írogatja az smst, hogy sajnálja, nem úgy gondolta, máskor meg azt írja, hogy ne cirkuszoljak egy koszos macska miatt. Anyu azt mondta, szakítsak, hagyjam ott és költözzek haza.


Mit gondoltok? Ti mit tennétek most a helyemben?



2016. jan. 20. 12:24
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
92%

A baratod jopar millio masik emberhez hasonloan nem kotodik kulonosebben a macskadhoz. Persze o is sajnalja, de neki a macska csak egy macska.

Ha neked szakito ok hogy nem kotodik tulsagosan a macskakhoz, akkor igen szakits vele.

2016. jan. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
100%

1. te nem érted, hogy az neki csak egy koszos macska, semmi több.

2. ő nem érti, hogy az a macska neked nagyon sokat jelentett.


Mindkettőtöknek jobban figyelembe kellett volna venni a másik nézőpontját, főleg a barátodnak a tiédet, értenie kéne, hogy neked sokat jelentett.


A barátod többször is jelét adta annak, hogy nem túl empatikus. Az, hogy kidobta a macskát, hirtelen felindulás lehetett, valószínűleg nem akart rosszat, nem gondolt bele. Viszont azok alapján, amiket írtál, még azóta sem látja a dolgot a te helyzetedből.


Nem tudom, mit tegyél, hogy szakíts-e vagy sem. Ha amúgy jó a kapcsolat és ebben a kérdésben is közös nevezőre tudtok jutni (bár nem úgy tűnik), akkor jó. Ha nem, akkor nem. Ezt csak ti látjátok eléggé a döntéshez, mi nem.

2016. jan. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
81%

Uuur isten. Enis elhagytam volna. Debil. Sajnos akinek nem volt allatja az nem tudja mikyen csakadtagkent szeretni. :(

Sajnalom a cicadat. Teljes mertekben megertleek.

En nem mennek vissza ilywn hulye emberhez

2016. jan. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
89%

hogy nem kötődik,az egy dolog. az meg egy másik,hogy fogja és kidobja, mikor gondolom meglett vele beszélve, hogy kint nem boldogul mikor bent él évek óta.


sajnálom a macskád..


nem tudom mit tennék. nekem is volt benti állat(nem macska, de az biztos,hogy sokakat zavarna) ha őt kitette volna a párom,úgy,hogy még el is ütik,nem biztos, hogy túl tudtam volna rajta lépni.

2016. jan. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
100%

#1: a macskákhoz való kötődés csak az egyik ok, és ráadásul a kisebb.

Sokkal fontosabb az, hogy a kérdező barátja mennyire nem képes átérezni a helyzetet a kérdező szemszögéből.

2016. jan. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
79%
Ha egy macskával így bánik, ha csinál valami apró rosszaságot, mit fog csinálegy gyerekkel, ha az össte is tör valamit?
2016. jan. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van anyukádnak, de én elsősorban megpróbálnék beszélni a barátoddal. Lehet, hogy csak sokkot kapott ő is, és emiatt beszél összevissza. Bár, már a költözésnél is olyan volt a hozzáállása, ami már nem volt szimpatikus számomra. Egy lakáshoz szokott állatot nem lehet egyik pillanatról a másikra az udvarra tenni, hozzá kell szoktatni fokozatosan. Én is nagyon állatbarát vagyok, ha a párommal ennyire eltérne a véleményünk az állatokkal kapcsolatban, akkor már bajos lenne a kapcsolat. Főleg, ha nem értené meg, hogy szeretem, és fontos nekem a kiskedvencem. Ha őt nem tudja elfogadni, tisztelni, az felér azzal, mintha velem tenné ugyanezt. Nagyon sajnálom a cicádat. Nem vagyok macskás, a párom viszont imádja őket, ha szeretne egyet, akkor én is kint tartanám az udvaron, de akkor már ahhoz lenne szokva kiskorától.

A lényeg, hogy ha kicsit lehiggadtatok mindketten, próbáld meg megbeszélni a barátoddal, ha akkor sem érti meg, hogy fontos volt neked a cica, akkor egyszerűen szívtelen.

2016. jan. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ez végigkiséri az életetek, ha tovább vele maradsz, hiszen minden veszekedés végén az jönne, hogy eszedbejutna a macskád és az orra alá dörgölnéd. Ő meg még akkor sem fogja megérteni, hogy az a "koszos" macska miért volt olyan fontos. Ha az ő kutyájával történne hasonló szerintem ő sem legyintene egyből, hogy ó, majd veszek másikat.
2016. jan. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
24%

"Sokkal fontosabb az, hogy a kérdező barátja mennyire nem képes átérezni a helyzetet a kérdező szemszögéből."

Elso vagyok. Ebben igazad van, viszont a kerdesbol nem derult ki hogy egyebkent hogy all a baratja az empatiaval.


Mivel a kerdezonek rogton elment az esze, nem is volt lehetosege tisztazni a dolgot. Mindenki tevedet mar ilyen dologban hogy a parjat milyen rosszul erinti valami. Foleg hogy 6 honapja laknak egyutt.

2016. jan. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
34%

Nagyon gonosz lesz amit mondok, de ez nem Rajta múlik, hanem Rajtad. Ha nem tudod elfogadni a történteket, akkor ne menjél hozzá vissza és kész. Én a helyében nem hívogatnálak feleslegesen...ha sikerül lehiggadnod akkor eldöntöd mi lesz. Lehet hogy hibázott a srác, de azért sem felelős, hogy a macska meghalt. Sajnos az elkényeztetett, önálló életre képtelen állatok így járnak, mert senki nem tanította meg nekik az alapokat...még az életben maradáshoz szükséges ösztönök sem működnek.

Azt javaslom ,hogy együtt temessétek el a maradványait, gyászold meg és folytassátok az életeket!!!

37F

2016. jan. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!