Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem tudok aludni a párom horkolásától és kapálózásától. Akut már a probléma, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem bírok egyetlen éjszakát sem átaludni anélkül, hogy hajnal 2-3 órától ne kelljen kukorékolnom reggelig amig el nem megy dolgozni. Olyan iszonyatosan horkol, hogy néha csodálkozom, hogy kap rendesen levegőt. Emellett 10 percenként forgolódik rámdobálja a lábát, rendszeresen ébredek arra, hogy alvás közbe akaratlanul is pofánver annyira kontrollálatlanul kapálózik. Arra is volt már példa, hogy kitépte a körmével véletlenül az orrpiercingemet, konkrétan arra riadtam fel. Lehet röhejesen hangzik, de sajnos ez az igazság. Olyan szinten kialvatlan vagyok miatta már egy jó ideje, hogy folyton hulla fáradt vagyok, fájnak a szemeim, a fejem és délelőtt képes vagyok úgy aludni, mint akinek elvágták a torkát, ahelyett, hogy dolgoznék és ez miatt folyton csúszásba vagyok a munkáimmal, és ideges, ingerült, nyűgös vagyok. Napi 3-4 óra alvásokkal kavircolok miatta már hetek/hónapok óta. Utálok mellette aludni. Amikor hetelni jár és egyedül vagyok, sokkal nyugodtabban alszom. Együtt vagyunk már 2,5 éve, együtt is élünk. Mindig is probléma volt ezzel, de az utóbbi időbe egyre rosszabb. Minden másnap éjjel átjövök aludni a kisszobába, mert nem bírok mellette aludni. Őt egyébként nem zavarja a horkolása, meg az se nagyon hatja meg, hogy nem tudok tőle pihenni. Tisztára fel vannak borulva a napjaim, mert délig kb fel sem tudok kelni, mihelyst egyedül vagyok, visszaalszom. Utána meg estig kapkodok a munkáimmal. Komolyan gondolkoztam, hogy így nem fogok vele együtt élni. Mit csináljak ezzel?
2016. jan. 23. 05:39
 1/9 anonim ***** válasza:
52%
Külön ágyba kell aludni és ne hallgatózz,aludj!
2016. jan. 23. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Küldd el alváscentrumba kivizsgálásra. Egyetemi klinikákln van, háziorvosi beutalóval ingyenes. Ez neki is rossz lehet, biztos ő is kialvatlan. Te nem tudsz külön szobában aludni?
2016. jan. 23. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De tudok külön szobába aludni, de az olyan fura lenne, hogy este külön vonulunk aludni és nem összebujcival alszunk el. De így se jó, lehet egy pár éjszakát megpróbálok külön, de orvoshoz sztem nem fog elmenni, ha küldöm se. Neki ez nem probléma, sose mondja, hogy rosszul aludt volna.
2016. jan. 23. 09:32
 4/9 anonim ***** válasza:

Mindig a horkoló fél alszik el előbb, én sem tudok úgy aludni, ha mellettem horkolnak.

Ő tudja egyáltalán, hogy így alszik?

Öcsém se tudta, hogy motyog álmában, amíg egyszer nem hallottam valamiért és nem mondtam neki. :-)

Én onnan tudom, hogy nincsenek nagy mozgásaim álmomban, hogy aludt már a közvetlen közelemben háziállatom, és nem ébresztett fel (megtette volna).

2016. jan. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Anyámék mindig együtt alszanak el, de reggel gyakran látom valamelyiküket a nappaliban durmolni. Egyszerű a recept: aludjatok el együtt, és ha felkelt a horkolásával, menj át másik szobába.


Ez persze csak ideiglenes megoldás, hosszútávon valóban kezelni kellene.

2016. jan. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Tudja igen, hogy így alszik. De nem nagyon zavarja. Meg az se zavarja, hogy én egy élő zombi vagyok már ez miatt. Egyszer felvettem éjjel a horkolását telefonra, de még nem mutattam meg neki, félek bunkóság, de viszont rohadtul szembesülnie kéne ezzel
2016. jan. 23. 12:05
 7/9 anonim ***** válasza:

Mutasd meg neki. Ha kapálózik, akkor meg videóra is venném, nézze meg magát.

Én átmennék másik helyiségbe aludni.

2016. jan. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A másik szoba valóban megoldás lehet, bár ettől függetlenül sem ártana a kivizsgálás. Fura, hogy nem bújtok össze, de ha egyszer ez a megoldás...

Vannak ismerősömék, akik így alszanak, a srác egyszerűen annyira fűrészel, hogy elviselhetetlen. Mivel egyébként kiegyensúlyozott a kapcsolatuk, így nem az együttalváson múlik a dolog. :) Este összebújnak, a srác hamarabb elalszik, a leányzó meg átmegy a saját ágyába, és nincs sértődés.

2016. jan. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Komolyan mondom nem értem az embereket. Ennyire semmibe vesz a párod és még te görcsölsz hogy nehogy megbántsd? Hát akkor szenvedj tovább...
2016. jan. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!