Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi lenne a helyes?

Figyelt kérdés

Két éve alkotunk egy párt a barátnőmmel,és észrevettem már rajta pár furcsaságot,vagyis "betegséget".

Azt tudom,hogy az anyukája bipoláris,így valami öröklődhetett is.

De a lényeg,hogy felajánlottam egy jó pszichológust,vagy hogy csak menjünk el,de ő nagyon dühös lett,és azt mondta,hogyha megakarom ezzel így változtatni,akkor már nem is szeretem őt úgy ahogy van.

Nem tudom mit kéne csinálnom,de nem akarom,hogy emiatt azt érezze,hogy nem szeretem.


2016. jan. 24. 01:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Próbáld meg megértetni vele, hogy pontosan azért szeretnél segíteni neki, mert szereted. Ha nem szeretnéd, akkor nem érdekelne sem az egészségi állapota, sem semmi más.

Az meg a másik, amit sosem értettem, az a h.lye duma, hogy úgy kell elfogadni/szeretni valakit, ahogy van. Az oké, hogy senki sem tökéletes, és vannak elviselhető hibák/dolgok, amik nem olyan lényegesek. De más dolgokban meg igenis változni KELL, sokszor a saját érdekünkben is, nem csak mások miatt.

Egy mentális zavar (gyanúja) meg pont az utóbbi kategória. Neki is jobb lenne, hogy ha tényleg beteg, vagy megvan rá a hajlama, akkor minél előbb külső segítséget kapna. És tőled (vagy mástól) nem várható el, hogy ezt elviseld úgy, hogy ő nem hajlandó tenni azért, hogy esetleg jobb legyen.

2016. jan. 24. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Az meg a másik, amit sosem értettem, az a h.lye duma, hogy úgy kell elfogadni/szeretni valakit, ahogy van."


Ez a "hülye duma" arról szól, hogy mindenki csak akkor tud megváltozni, ha saját maga is úgy szeretné. Te pedig nem erőltetheted rá az akaratodat, mert semmi értelme nem lenne.

2016. jan. 24. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha valakinek 1x problémái vannak,akkor problémái vannak,azokat meg kell oldani.

Különben rátelepszik a kapcsolatra is.

Egy betegség nem szégyen,pszichológushoz menni nem szégyen,ha ezt nem érti a nőd,akkor reménytelen.

Nyugtasd meg,nincs semmi szégyellnivalója,és aggódsz érte.

Mutass némi empátiát,és kedvességet,úgy sok nő meggyőzhető....

2016. jan. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Ez a "hülye duma" arról szól, hogy mindenki csak akkor tud megváltozni, ha saját maga is úgy szeretné. Te pedig nem erőltetheted rá az akaratodat, mert semmi értelme nem lenne."


Értelmezés kérdése. Nekem mindig úgy jött le, hogy el kell fogadni a hibákat is, együtt élni velük, elviselni stb.

Viszont amit írtál, azzal egyetértek: igazán akkor jó a változás, ha az igény belülről jön, nem külső ráhatásként; persze egy kis segítség jó lehet.

2016. jan. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!