Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Kapcsolatban vagyok, felbukkan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kapcsolatban vagyok, felbukkant az ex. El fog múlni az érzés?

Figyelt kérdés

14 éves, elsős gimis voltam, amikor először szerelmes lettem. Az egyik osztálytársammal jöttünk össze, és imádtuk egymást. Tudom, hogy most sokan megmosolyognak, hogy 14 évesen nem lehet igazán szerelmesnek lenni, de tényleg elképesztően szerettük egymást, pedig szex csak két évvel később, 16 évesen volt köztünk először. Előtte 14-15 évesen rengeteget beszélgettünk, sétáltunk, közös hobbinkat űztük, együtt elmélkedtünk a világról, könyvekről, stb. Komolyan mondom, hogy azóta sem folytattam soha senkivel ilyen mély beszélgetéseket. Tényleg úgy éreztem, mintha a másik felemet találtam volna meg, és amikor 16-17 évesen már szexuális életet is éltünk, az maga volt a mennyország.


3 évig voltunk együtt tökéletes harmóniában. 17 évesek voltunk, amikor a szülei úgy döntöttek, kiköltöznek az USA-ba. Persze a barátommal együtt. A barátom tiltakozott, főleg miattam, nem akart itthagyni, de itt nem maradhatott senkinél, a nagyszülei nem éltek már, a szülei mindenképpen ki akarták vinni magukkal.

Talán nem kell részleteznem, mennyire összetörtünk, hetekig zokogtunk, borzasztó volt.

Nem szakítottunk, interneten tartottuk a kapcsolatot, és persze megígérte, hogy amint 18 éves lesz (tehát 1 évvel később), hazajön hozzám.


Az élet persze nem úgy alakul, ahogy eltervezzük. Ő 18 lett, de addigra már egy éve nem találkoztunk, a netes beszélgetések ritkultak, bár én továbbra is rengeteget bőgtem. Eltávolodtunk egymásból, a kezdetben napi többórás beszélgetésekből heti néhány alkalom lett, akkor is 10-20 perc.

Az egy év végén már nem került szóba, hogy hazajönne, én se mertem rákérdezni, mert féltem a választól. 6 hónappal azután, hogy betöltötte a 18-at, megírta, hogy felvették egy kinti egyetemre. Tudtam, hogy itt vége. Kértem, hogy szakítsuk meg a kapcsolatot, ne is beszélgessünk többet, mert nekem így nagyon fáj.


Ez már 9 éve volt, most 27 évesek vagyunk. Nagyon nehezen tettem túl magam az egészen, hiába volt kamaszszerelem. Minden férfiban őt kerestem később is, mindenkit hozzá hasonlítgattam, és egyik kapcsolatom sem volt emiatt túl hosszú.


Két éve viszont összejöttem egy férfival, akivel jól megértjük egymást, összeillünk, szeretem is. Ő is engem, jó a kapcsolatunk. Úgy éreztem, vele végre sikerül elfelednem az első szerelmet. Bár olyan szerelmet egyáltalán nem éreztem, mint amit az első fiúnál, az teljesen más dimenzió volt. De éreztem, hogy arra már hiába vágyom, örültem, hogy egy rendes férfit találtam, akivel jól érzem magam és képes boldoggá tenni, ha nem is fülig szerelmessé.


És most jön a csavar, amit gondolom kitaláltatok. A régi barátom az egyetem elvégzése után hazajött, és itt dolgozik a közelemben, az én munkahelyem melletti irodaépületben. Amikor először megláttam, azt hittem, elájulok. Ő is csak bámult, köszöntünk egymásnak és mentünk tovább. Azóta többször láttam messziről, de direkt nem mentem a közelébe.


Rettenetesen felkavart, hogy újra itt van, csak rá tudok gondolni, és hihetetlen vonzódást érzek iránta, úgy érzem, nekem ő kell, hogy nekünk ezt folytatnunk kell. Ott a barátom, akivel nincsen semmi baj, de iránta soha nem éreztem így. Persze fogalmam sincs, hogy a régi barátomnak kellek-e még, egyáltalán gondolt-e rám az elmúlt 8 évben...


Én most úgy érzem, újra halálosan szerelmes vagyok belé, pedig felnőttként nem is ismerem, 9 év alatt rengeteget változhatott, és azt sem tudom, van-e kapcsolata. Tudom, hogy valószínűleg nem jöhetnék újra össze vele, és ha sikerülne is, nem lenne a régi.


Ezért nem is az a kérdés, hogy szerintetek van-e esélyem nála, mert én is tudom, hogy a válasz minden bizonnyal nem. Az a kérdésem, hogy szerintetek elhagyjam-e a mostani barátomat, aki jó hozzám, rendes, szeret, és én is szeretem őt, de nem szerelemmel, és az exem érkezése ennyire felkavart... Hetek óta úgy érzem, ő kell nekem, nem a mostani barátom... Van így értelme folytatni a kapcsolatot...?


(A mostani barátom nem tud erről, de látja rajtam, hogy valami baj van, sőt azóta nem is szexeltünk, mert nem tudok vele lefeküdni, miközben folyton a volt barátomról ábrándozom...)


Köszönöm, aki végigolvasta, és bocsi, hogy ilyen hosszú lett.


27/N


2016. jan. 24. 19:18
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
91%
Nem érdemli meg a jelenlegid, hogy vele maradj és áltasd, amikor azt szereted. Szakíts vele, aztán dughatsz végre a másikkal...
2016. jan. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Most van egy fèrfi akit "szeretsz". Ha a másikkal nem jön őssze hosszú távon,soha nem leszel boldog.Semmit nem tudsz róla.Nem tudod mièrt jött haza,lehet van családja.
2016. jan. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
75%

azt neked kell eldöntened, hogy szakitasz-e a jelnlegivel és elfelejted a régit vagy sem. de nem tudom, miért vagy azzal kapcsolatban ennyire negativ, hogy már biztos ugysem lenne esélyed a réginél és ugyis mindketten más emberek lettetek- tudod, sok idő telt el és fiatalon többet is változik az ember, mint középkorban, de mégiscsak ő van a világon élő összes ember közül a leginkább közel ahhoz a régi emberhez, aki volt :) hogy van-e nála most esélyed, arra pedig az a válasz, hogy pont ugyanannyi van, mintha egy harmadik emberrel találkoztál volna most, aki elkezdett érdekelni. nem több, de nem is kevesebb. tehát persze, hogy van.

és nem is tudod, milyen sok , a tiedhez hasonlo eset van, én is hasonlo cipőben járok. és sok ilyen sztorit olvastam már a neten, a gyakorin is, facebook-on is..stb. egyrészt sok embernek megmarad egy életre az első nagy szerelem , képzeld, nagypapa-nagymama koruaknak is eszükbe jut, meg harmincas-negyveneseknek is, ahogy Máté Péter is megénekelte, az első szerelmet, abban minden benne van. az első szerelem mindig elmulik, de soha nem ér véget. és mivel nektek különleges is volt a kapcsolatotok, még inkább megmarad.

sok embernek eszébe jut időről időre az első nagy szerelme, és vannak,akik meg is keresik őket. ismerek pár ilyen esetet, nyilván statisztikát nem tudok levonni, hogy mennyire sikeresek az ujrakezdések, de én kb 10 ilyen esetről hallottam az elmult egy évben, ismeretségi körből is , és abbol kb 8-nak sikerült az ujrakezdés és tart már pár éve.


azt gondolom, feltétlenül meg kellene keresned, a saját érdekedben, ugyanis ha 9 év után eszedbe jutott és felkavart, akkor később is felfog, harminvancasként is, meg nagymamaként is. tehát itt az idő, hogy megtudd, most milyen ember, egyáltalán akarnátok-e egymástol valamit és ha nem, akkor le tudod zárni, ha igen, akkor pedig eldöntitek, hogy megprobáljátok-e ujra együtt vagy maradtok a jelenlegi felállásnál.

2016. jan. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

"Ha a másikkal nem jön őssze hosszú távon,soha nem leszel boldog" Már miért ne lehetne boldog ? Egyrészt összejöhet vele, ha mindketten ugy döntenek és elsülhet jol is. Másrészt ha szakit a jelenlegivel, akkor is lehet még az életben szerelmes másba, másokba.. ne legyünk már ennyire negativak...

itt két kérdés van, az egyik, hogy a mostani pároddal hogy látoz a jövőd és az elképzeléseid, érzéseid milyenek felé, a másik pedig, hogy összeszeded magad és beszélgetsz a régivel, hogy lásd, mi lett belőle, most akarnál-e tőle valamit, van-e valakije vagy nincs, ha van , akkor mennyire gondolja komolyan, és hogy lássátok, hogy álltok egymással.

2016. jan. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Igen ez szèp gondolat igy.Csak nem lenne tisztessèges a jelenlegi párjával.Ha happy minden akkor lapát ,ha nem akkor jó a szamár is.
2016. jan. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

A konkrét kérdésedre válaszolva :nm fog elmulni az érzés, mert az ábrándok sohasem mulnak el teljesen, a plátoi dolgok sem. én vagyok rá az élő példa, nekem is visszatért a régi nagy szerelmem az életembe 13 év után. nekem sem jutott eszembe az elmult sok évben, most mégis ugyanugy érdekel, mint akkoriban.. én is azt hittem, az ilyenek felejthetőek, de nem..

akkor tudod elvarrni vagy tovább épiteni ezt a szálat, ha megkeresed és átgonodlod, kitől mit akarsz, illetve megtudod, a két fiu mit akar vagy nem akar tőled. hosszutávon..

2016. jan. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
én ilyet nem mondtam, ez elég sarkos megfoglamazás. ha szamárnak érzi a jelenlegi párját , nem lonak, akkor igy is ugy is jobb, ha ott hagyja, hogy mindketten találhassanak maguknak igazi lovat.ha meg lonak érzi, és nem akarja otthagyni, attol még besézlgethet baráti-emberi alapon a régivel. ez nem megcsalás, hanem azért van, hogy megtudja, mit gondol, hogy el tudja dönteni, balra vagy jobbra lép ebből a helyzetből. nem hinném ,hogy jobb lenne elodázni a lehetőséget és ácsingozni még pár évig titokban a régi után.. nem azt mondtam, hogy csalja meg fizikailag vagy érzelmileg a mostani párját, hanem hogy teremtsen egy helyzetet, amiből rájön, mit és kit is akar valojában, illetve, hogy a másik két fél erről mit gondol
2016. jan. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Mert most sem boldog.Ès a kèrdező szerint keresgèlt azèrt.Eltelt pár èv mègsem találta meg azt a fèrfit aki feledtetni tudta vonla vele az elsőt.Ha most csalódni fog szerinted?
2016. jan. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Megpróbáljátok-e vagy maradtok a jelenlegi felállásnál.Ezt te irtad.Szerintem ez ha nincs ló jó a szamár is.
2016. jan. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Szerintem ha elolvasod a kérdező történetét még egyszer, abbol láthatod, hogy már korábban, amikor nem látta meg a régit, akkor is lo és szamár esete volt, ha már ennyire ragaszkodsz ehhez a hasonlathoz, ugyanis ő maga irta, hogy annyira nem volt sose szerelmes belé, mint a régibe, de végre talált valakit, akivel elég jol érzi magát .. szoval ha már lo és szamár, akkor eddig is az volt, amig nem tért vissza a régi a városba..
2016. jan. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!