Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » SOS! Mit gondoltok a női és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

SOS! Mit gondoltok a női és férfi szerepek a párkapcsolatban?

Figyelt kérdés
Egy házi dolgozathoz (érvelő fogalmazáshoz) kell írnom ebben a témában és nem tudom, hogy miből kéne elindulnom.

2016. jan. 24. 21:07
 1/6 anonim válasza:
A férfi élvezi a spermát, a nő nyeli a spermát.
2016. jan. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm...vagy mi :D ezt bele is vésem a dolgozatomra. Értékelni fogja a tanár :D
2016. jan. 24. 22:55
 3/6 anonim válasza:
Miért, nincs igazam? Ez az élet valódi értelme. A férfi élvez, a nő nyeli.
2016. jan. 24. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én úgy érvelnék, hogy szerintem nincsenek tipikus női és férfi szerepek a párkapcsolatban.


Hogy miért gondolom ezt? Mert egyszerűen a dolgok lebutításának tartom azt, hogy apu "az erős, a bátor, a biztos háttér", anyu meg a "gondoskodó, konyhatündér, törékeny, megértő" (tetszés szerint behelyettesíthető fiúval-lánnyal, férfival és nővel).


Persze biológiailag mindig a nő lesz a "befogadó", de ez nem jelenti azt szerény véleményem szerint, hogy például az empátia, az érzékenység, a szépérzék kizárólag feminin vonások lennének. Vagy fordítsuk meg: egy nő nem lehet erős (akár fizikailag, akár lelkileg), nem tarthatja el a családot, nem nyírhatja le a füvet, satöbbi?


Bocsánat, ha túl mélyre vagy túl távolra mentem, lehet, nem is erre irányult a kérdés. Ha mondjuk a mindennapokat nézzük: egy férfi is főzhet jól, vagy akár egy nő is érthet az autószereléshez (nem én, de valaki biztos :D). Szóval én ezekkel a "szerepekkel" abszolút nem tudok azonosulni - amellett, hogy imádok a szerelmemről gondoskodni és később anyaként is ezt tervezem. Szeretek főzőcskézni, a leendő kis lakásunk csinosítgatását ötletgazdaként teljesen én (szerinte jó az ízlésem, és imádom a csináld magad-megoldásokat), kivitelezésben együtt végezzük majd. Alkalmazkodónak és megértőnek tartom magam. Lelkileg erősnek. Ha a barátomra gondolok, akkor csomó olyan tulajdonságot látok benne, mint amit magamban is. Lehet, ő kicsit gyakorlatiasabb nálam, viszont pl. a mindennapi teendőkben több tapasztalatom van, mint neki. (Ezt értem úgy, hogy nem feltétlen tudna egy kitört széklábat hamarabb a helyére tenni, mint én :D).

Mégis, nekem ízig-vérig Férfi, és tudom, hogy neki én vagyok a Nő.


Na bocsi ezért a kis kitérőért, úgy próbálnék segíteni, hogy fel tudd építeni az érvelésed. Persze lehet, hogy nem is fogsz velem egyetérteni. :D Hozhatnál esetleg példát a saját családodból, te hogyan látod ezeket az erő- és feladateloszlásokat, valamint akár azt is pedzegetheted, te hogyan képzeled el magad a jövőben.

2016. jan. 25. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Jaj köszönöm szépen! Nem is tudod, hogy milyen sokat segítettél ezzel. Ezer hála :D
2016. jan. 25. 06:17
 6/6 anonim ***** válasza:
Örülök neki, nagyon szívesen! :)
2016. jan. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!