Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Egy párkapcsolatban az egyik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy párkapcsolatban az egyik félnek a másik a legfontosabb a világon, nem?

Figyelt kérdés

3 év járás, én 19L ő 20F.

Pár hete egy veszekedés közben mondta azt nekem barátom, hogy nem merné kategorikusan kijelenteni, hogy én vagyok számára a legfontosabb a világon. Ezen akkor eléggé szétcsúsztam, viszont mára már kihevertem, csupán kíváncsi lennék mások véleményére.

Nekem ő a legfontosabb a világon, és ezt tudja is. Én sokkal ragaszkodóbb vagyok, mint ő, ezzel is tisztában vagyunk. A kérdés: akik párkapcsolatban élnek, kit tartanak számukra a legfontosabbnak a világon?



2016. febr. 3. 21:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
16%

Nem a "kit", hanem a "mit" a kérdés. Egy autó, egy motor nem sértődik meg minden pici apróságon és nem csesz le, ha valami nem úgy van, ahogy azt ő akarja.


Amúgy ettől függetlenül nem szereti jobban a motorját, vagy autóját, csak ugyanúgy.

2016. febr. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
A párom természetesen és a gyerekeim EGY SZINTEN. (a gyerekek nem tőle vannak). Amúgy én amondó vagyok, hogy nagyon fontos hosszú távon, hogy egyformán erősen ragaszkodjatok egymáshoz, mert ha az egyik fél sokkal jobban, az egy idő után zavaró, szerintem a másik félnek is (mert úgy érezheti, hogy "megfojtod"). Mi most egyformán nagyon erősen ragaszkodunk egymáshoz, és ez nagyon jó!
2016. febr. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%

Nekem Peyton Manning a legfontosabb a világon.

Ha az a rohadt Newton legyőző, én... én is szét fog csúszni.

Tökre megértcsizlek!

2016. febr. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
83%
elvileg az embernek saját maga kellene hogy az első legyen és csak utána a párja, de ezt sokan nem tartják be és szenvednek egy kapcsolatban inkább
2016. febr. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Mindig próbálok figyelni, hogy ne fojtsam meg a túlzott szeretetemmel. Nehéz, de muszáj, mert nem akarom, hogy zavaró legyen számára. :) Ettől függetlenül érzem, hogy szeret, csak máshogy mutatja ki, mint én.
2016. febr. 3. 21:10
 6/15 anonim ***** válasza:
84%
Ez nem azt jelenti, hogy nem szeret. A pszichiáterem azt mondta, hogy "ha az életed a párod köré szervezed és csakis a másik fél a fontos, a saját tered egyre csak beszűkűl és ez nem vezet jóhoz. Esetleges szakításnál az egyén egyedül marad, az élete teljesen üres marad és ez nem a legjobb, a másik opció, hogy a körülrajongott fél megfojtva érzi magát, ez túl nagy nyomás neki."
2016. febr. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
77%

Én NAGYON szeretem a páromat. Komolyan.

De szerintem annyi dolog van az életben, hogy nagyon nehéz ilyet teljes biztossággal kijelenteni, hogy valamelyik a legfontosabb. Igen, fontos a párom, ahogy fontosak a családtagjaim, és az összes többi szerettem is. Viszont fontosak céljaim is, meg azok a dolgok amitől úgy érzem, hogy helyem van a világban. Hogyan mondhatnám ezek közül bármelyikre is hogy az a legfontosabb?


Szerintem a párod teljesen korrekten fogalmazott, nem érzem úgy, hogy fennakadnék, ha az enyém ilyet mondana.

2016. febr. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Mi egymásnak vagyunk a legfontosabbak a párommal.

Előtte az exemmel én is mindig oda kellett figyeljek, hogy nehogy megfojtsam a szeretetemmel, iszonyat fárasztó volt és senki nem volt elégedett. Jobb, hogy vége lett már csak ezért is.

A mostani párommal meg szabadon engedhetem a szerelmem és viszonzást is kapok érte, mindenki elégedett. Fényévekkel jobb így.

2016. febr. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
88%

Kifejezetten káros, ha a másik fél a legfontosabb a világon, mert ez egy függőség! Akkor tőle függ a jólléted, boldogságod.

Akkor harmonikus a párkapcsolat, ha a felek önmagukban is elégedettek, megvan a maguk élete.

Eleve nem kellene osztályozni, hogy ki, vagy mi a legfontosabb, mert egy embernek egyszerre nagyon sok minden okozhat örömet.

Bármilyen jó is a párkapcsolatom, megőrülnék, ha CSAK a párom lenne a világon. És ki merem jelenteni, hogy ő is így van ezzel. Mindkettőnknek fontos a saját életünk, munkánk, hobbink, barátaink, családunk, stb.

2016. febr. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Költőnő? ***** válasza:
82%
nem akarok senki élete értelme lenni, és azt sem akarom, h más legyen az én életem értelme. Ha mindig mást helyezek magam elé, akkor csak a legfontosabb ember fog eltűnni az életemből: Én magam.
2016. febr. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!