Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Te hogy viselnéd a helyzetet?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Te hogy viselnéd a helyzetet?

Figyelt kérdés
A lényeg az, hogy a mostani párommal elég régóta együtt vagyunk. Röviden annyi a sztori, hogy közben volt egy hosszabb, olyan 1,5 éves kihagyásunk...abban az időszakban egy munkatársával jártam, akivel elég jó viszonyban vannak/voltak...a helyzet úgy adta, hogy újra összejöttünk, viszont még mindig együtt dolgoznak. Sokszor nem tudom eldönteni, hogy jóban vannak vagy nem..mi ennek ellenére tartjuk a kapcsolatot, baráti szinten néha összefutunk. Ők ketten a munkában jól kijönnek, volt tegnap is egy nagyobb összejövetel, akkor is együtt nevetgéltek. Ha azonban én mondok valamit róla, akkor a párom szemmel öl...ti hogy viselnétek ezt a helyzetet?

2016. febr. 7. 00:24
 1/9 anonim ***** válasza:
10%
Próbálja nem tényszerűvé tenni a dolgokat, miszerint tök jó hogy a haverjával felváltva dugnak téged.
2016. febr. 7. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Régen volt...hiába szólsz le, a körülményeket nem ismered. Szóval így nem jogos a feltevésed és a véleményed. Az egészet meg hosszú lenne leírni.
2016. febr. 7. 00:38
 3/9 anonim ***** válasza:
82%

Elég szar egy helyzet...miért jöttél össze pont a munkatársával?

Én sosem választanék egyik exem környezetéből sem senkit...a barátai, a munkatársai számomra tök tabu...még a szimpla közös ismerős is nagyon határeset.


Szerintem jól titkolja, de alapvetően zavarja...végül is kit nem zavarna a tudat, hogy minden nap úgy megy be a munkahelyre, hogy tudja, hogy Gipsz Jakab is dugta a nőjét és még haverkodik is? És még ha szeretné, akkor sem küldheti el az anyjába, mert munkatársak, és elképzelhető, hogy még jó pofizni is "kell" neki vele, a pozíciója megtartása érdekében. Érted...elég kellemetlen ez...

Azt meg tökre nem értem, hogy miért találkozol a pasival egyáltalán?


Igazából én azon vagyok meglepődve, hogy a párod csak a szemével öl, és ilyen higgadtan kezeli ezt az egészet.

Becsüld meg nagyon! És ne dumálj az exedről neki...kit érdekel? Baráti szinten is gáz róla csevegni...megdugott...te mit szólnál, ha az ő exével lennétek ugyanebben a helyzetben? Jól esne?

2016. febr. 7. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Blade Bone ***** válasza:
58%
Én nem nézném a múltat és a jelent egy helyen, másik munka után néznék. De egyébként nem hiszek az újrakezdett kapcsolatokban.
2016. febr. 7. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem szándékosan jöttem össze pont egy munkatársával...mivel elég jóban voltak, még a kapcsolatunk elején mutatott be neki. Utána mi is jóban lettünk, aztán 3 éve volt egy eléggé mély pont a kapcsolatunkban, amikor szétmentünk. Hogy mondjam? A konkrét esetet nem írnám le, de az volt a lényeg, hogy nem volt biztonságérzetem, csak a másik férfi mellett. Csak barátok voltunk, aztán ezt a "mély pontot" kihasználta.


Azt néha én sem értem, hogy miért szoktam még találkozni a sráccal...jóban vagyunk, ennyi az egész. Tulajdonképpen olyan viszonyban vagyunk, hogy mindent elmondhatunk egymásnak..még a történtek ellenére is. Nyilván a párom szempontjából nem ő a legalkalmasabb személy rá, finoman fogalmazva. A kérésére viszont volt olyan, hogy huzamosabb ideig a létezéséről sem tudtam...aztán volt egy szitu, amikor meg máshoz nem fordulhattam segítségért. Én azt vágom, hogy elég kellemetlen helyzet az egész...csak ezzel kapcsolatban sokszor nem tudom hová tenni a viselkedésért.


Félreértés ne essék, én tisztelem, becsülöm a páromat emiatt is, hogy így kezeli az egészet. Amint te is írtad, fordított esetben én sem örülnék ennek a helyzetnek. Amúgy ha mondok valamit róla, az is azért van, mert ő kérdezi...ezt sem nagyon értettem, hogy miért érdekli, hogy mi volt a másik férfival..most most van.


Utolsó: sokkal jobban működik eddig az újrakezdett kapcsolat, mint az azelőtti.

2016. febr. 7. 00:54
 6/9 anonim ***** válasza:
79%

Az újrakezdett párkapcsolatok sajnálatos velejárója, hogy az ember önérzetét akaratlanul is sérti, hogy míg külön voltak, addig mással is "képes volt lefeküdni" a másik...miközben ez normális dolog, de hát mégis csak fura...


Emiatt van az, hogy hébe-hóba kérdezősködik...mert úgy érzi, hogy tudnia kell mindent, ahhoz, hogy letudja magában zárni a dolgokat...és ez így még talán működhetne is, de nálatok nehezíti a helyzetet az, hogy szerencsétlen párod minden nap látja a "riválisát" és még ha szeretné sem tudja elfelejteni, mert újra és újra szembesül ezzel az egésszel...

A minimum az, hogy te megszünteted az összes létező kapcsolatot a másik sráccal, és a párodat is szépen leülteted, elmondod, hogy sajnálod, amiért ilyen idétlen ez a helyzet, megérted, hogy rosszulesik neki, hogy ez volt, de szeretnéd, ha a jövőben szóba se kerülne a másik pasi semmilyen formában, biztosítsd róla, hogy nem fogsz vele találkozni többet (és ne azt mond, hogy azért, mert tudod, hogy neki ez rosszulesik, hanem mond azt, hogy azért, mert rájöttél, hogy nincs is rá szükséged, nem vagy rá kíváncsi, mert téged csak ő érdekel stb. sokkal jobban esik neki majd ezt hallani, hogy te nem akarod, mint azt, hogy kb. csak azért nem, mert tudod, hogy ő nem szeretné).


Máshogy nem nagyon lehet ezt elrendezni...ideig óráig eltudja magában nyomni a negatív érzéseket, de egy veszekedés alkalmával, vagy ha csak szimplán rossz napja van és elkezd azon kattogni, hogy pl. "Ma is, hogy haverkodott ez a köcsög, miközben meg a nőmmel szexelt, és holnap még össze is futnak barátilag...remek" rögtön rossz hangulata lesz és eldurran az agya...

Hosszútávon ezt így nem lehet csinálni, állandó feszültséget fog generálni.

2016. febr. 7. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
42%

"Ha azonban én mondok valamit róla,"

1. az elég gáz, ha egy párkapcsolatban nem lehet bármiről beszélni.

2. miért fontos, hogy mondj róla bármit is?

2016. febr. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
10%
En ugy viselnem hogy kidobnalak. Jobban megeri berletet venni egy prostihoz mint egy ilyen novel lenni mint te.
2016. febr. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem értem, miért kell leszólni a kérdezőt, és azt sem, hogy igazából mi pontosan a probléma.


Megbeszéltétek ezt rendesen a pároddal? Hogy ő hogy viszonyul a munkatársához, és a te múltbeli és mostani viszonyodhoz hozzá? A leírtak alapján úgy tűnik, hogy nem. Ha nyíltan, empatikusan elmondjátok egymásnak, hogy hogy látjátok a dolgot, akkor tudni fogjátok, hogy mi fáj a másiknak, és tudtok tenni ellene. Szerintem egyszerű.

2016. febr. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!