Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátom azt élvezi, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom azt élvezi, ha feldühíthet?

Figyelt kérdés

Mindketten huszonévesek vagyunk. Az utóbbi időben húztam el a szemem elől azt a bizonyos rózsanín függönyt, és meglepett az észrevételem. A helyzet a következő:

A barátom szerint sokat veszekedtünk. Ezért felvettem egy türelmes, laza magatartást. Azt vettem észre, hogy amikor nyugodt vagyok, akkor ő szándékosan veszekedést provokál, és erre először dühvel reagáltam. A mérges fejemet látva elnevette magát, és azt mondta, hogy "Milyen cuki!", ezt is nevetve. A következő provokálására higgadtan reagáltam, nem engedtem hogy kihozzon a sodromból, erre megsértődött. Addig játszotta a sértődöttet, míg végül megint felhúzott idegileg, és ráüvöltöttem, hogy mostmár fejezze be ezt a gyerekes viselkedést. Akkor megint elkuncogta magát. Megkérdeztem tőle, hogy miért esik olyan jól neki az, ha dühösnek lát. Azt válaszolta, hogy "Mert olyan aranyos vagy, amikor mérges vagy."

Szerintem nem normális, valami érzelmi ficama biztosan van, mert ez elmebeteg viselkedés, amit csinál. Arra tippelek, hogy szadista, és ezért szeret kikészíteni.

Kedveskedett azóta, de még így is azt látom, hogy nagyon örül annak amikor mérgessé válok a provokációi miatt. Amikor meg nem akadok ki rajta, akkor megsértődik, és a szótlanságával büntet, majd hátat fordít nekem.

Úgy döntöttem emiatt megszabadulok tőle. A számát is kitöröltem, előtte megírtam neki, hogy ne hívjon többet, és szórakozzon mással. Nem vagyok egy mazochista, és nem fogom elviselni hogy az idegösszeomlás szélére rugdosson valami beteg elme.


Nektek volt hasonló tapasztalatotok?

Hogyan tudnám az ilyen embereket legközelebb beazonosítani, és elkerülni?

Miben érdemes egy hozzám hasonló embernek változnia, hogy ne fogjon ki ilyen nem normálisakat? Azon kívül, hogy nem kapom fel a vizet.



2016. febr. 9. 12:21
 1/9 A kérdező kommentje:
*rózsaszín
2016. febr. 9. 12:23
 2/9 A kérdező kommentje:
Olyanokkal szokott provokálni, hogy "te nő vagy, ezt nem értheted", "biztos azért voltál ilyen kedves, mert bejön a testvérem neked", "hm látom bejön neked xy", lekicsinylő megjegyzéseket is tesz, kedveskedésnek beállítva a dolgokat.
2016. febr. 9. 12:27
 3/9 anonim ***** válasza:
Elég gyermeteg dolog ez tőle... Jobb is ha megszabadulsz ebből
2016. febr. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Sunshinedoll ***** válasza:

Jaj, hagyd a francba, igazad is van. Hihetetlenül éretlen és gáz viselkedés, a többibe meg ne is menjünk bele.

Nem kell előre beazonosítani őket. Ha valaki sz-rul bánik veled, zárd ki az életedből, és ennyi, viszontlátásra.

Ne haragudj, de milyen párkapcsolat (vagy akár baráti kapcsolat, tök mindegy) az, ahol a másik szándékosan idegesíti a másikat, és örül neki, ha az bosszankodik???

2016. febr. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Igen, van ilyen. Egy pszichoterapeutával ki lehetne találni, mi áll a háttérben, de ez létező jelenség. Úgy veszem ki a szavaidból, hogy te pedig jól hergelhető vagy, és erre ő rájött.


Valamilyen értelemben "felizgatja", mint te is írod, élvezi...mi lenne, ha valahogy átvinnétek a hálószobába a dolgot?

2016. febr. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem a hálószobába kell vinni az ilyet, hanem ki kell paszni a csávót és kész. Majd akkor legyen nője, ha megtanul viselkedni.
2016. febr. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem ugyanilyen volt az előző barátom.Nem tudom a tied hány éves,de az enyém 32 volt,és szinte semmiről nem is tudtunk már a végén beszélgetni,mert folyton ráakart tromfolni arra,amit mondok meg jól kihozni a sodromból,aztán utána meg lelkiismeret furdalást akart bennem kelteni,hogy mekkora hisztéria vagyok.Csak egy idő után jöttem rá,hogy játszadozik velem,mert egy idő után észrevettem,hogy egyik szavával üti a másikat,még magával is ellentmondásos illetve a másik ami alapján fellehet ismerni,hogy:ő kezd el rád mondani mindenféle hajmeresztő elméleteket,hogy te ezt és azt azért csinálod,hogy nem is vagy ideges csak rajta vezeted le a feszültséget......

Szerintem az ilyet nem lehet megváltoztatni,főleg ha még minden kritika amit megfogalmazol rinya neki.....

El kell engedni teljesen.

2016. febr. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok:és persze megvoltak azok a tüneteket,amiket te is leírtál,ő is kiröhögött amikor ideges volt meg olyanokba kötött bele már a végén folyamatosan ,hogy az egyik szavamba az egyik betűt nem úgy ejtettem ki.....(Amikor a magyar nyelv amúgy is tele van összeolvadással,meg hasonlattal)
2016. febr. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Nekem olyan volt hogy a srác felidegesített én meg próbáltam csúnyán nézni rá, erre azt mondta hogy "imádom mikor próbálsz idegesen nézni, de nem megy" (mert igazából nem tudtam rá csúnyán nézni)
2016. dec. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!