Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ket gyerekem van. Tanyán lakom ami az én nevemen van. összejöttem egy férfival 3 éve aki bővitett a házamon. Be akarom vele fejezni, mert egy mogorva, meg minden nap iszik Beszélni se lehet vele. Volt hogy fél évig nem dolgozott . Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Hogyan rakjam ki ha önszántából nem akar menni?van háza ahová tudna.Hozzam nincs bejelentve.Ha én kirakom és rámtöri az ajtót ? mit lehet tenni? Fenyegetőzik azzal is hogy lebontja a házamat
2016. febr. 18. 17:29
1 2
 1/20 anonim válasza:
66%
ha papíron nincs se hozzád, se a házadhoz kötve, akkor ha agresszíven lép fel, simán kihívhatod a rendőröket
2016. febr. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Jogilag követelheti a bővítés általi értéknövekmény (=amivel többet ér most a házad, mint korábban) felét.


Viszont ha önbíráskodás útján érvényesíti a jogát, azaz kárt tesz a házban, lecsukják.


Fizesd ki és ereszt útnak!

Ha nem tudtok megegyezni, akkor bíróság!

2016. febr. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
de hogyan rakjam ki? egyszerűen szedjem össze a cuccait és vigyem el a házához?
2016. febr. 18. 17:43
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha lehetőséged van, próbáld meg visszafizetni részletekben, amit beépített a házadba(mindenről legyen papír, ha fizetsz neki bármennyit, azt utald át, vagy ügyvéddel beszéld meg)... sztem így korrekt, és akkor már nyugodt szívvel elküldheted! Ha zaklat hívj rendőrt( bár nem tudom foglalkoznak-e vele, amíg vér nem folyik, de hátha)
2016. febr. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
84%

Kirakod, semmi jogalapja nincs ott lenni, és ha számlákkal nem tudja igazolni a "bővítését", mehet a sóhivatalba. Akkor sem lenne joga ott lakni, hanem polgári peres úton követelhetné a bővítés költségeit, de ahhoz igazolnia kell minden fagerendát, téglát, amit berakott oda, hogy ő vette.

Ha megjelenik a kirakását követően, és az általad felsorolt dolgokból bármit is megvalósít, azonnal rendőrt hívsz (112 vagy 107), minden egyes alkalommal. Aztán kérhetsz távoltartási végzést.

Elég általános probléma ez, nem vagy vele egyedül sajnos.

2016. febr. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
fizetni nem akarok neki. fél évig nem is dolgozott. ugyanugy főztem rá meg minden.rezsit fizettem.. eleve engedely nélkûl bővitette.inkább visszabontatom mielőtt én fáznék rá
2016. febr. 18. 17:46
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

"de hogyan rakjam ki? egyszerűen szedjem össze a cuccait és vigyem el a házához?"


Ha szó szerint kirakod a ház elé, az is jó, csak ügyelned kell arra, hogy a dolgai épségében ne essen kár (tehát esőbe, sárba ne dobáld ki!), és ne is lophassák el onnan, mert ilyen esetben perre mehet.

De az a legbiztosabb, ha a dolgait egyelőre bent hagyod, zárat cserélsz, és ha hazajön, az ajtó túloldaláról közlöd vele, hogy el kell költöznie, és a viselkedésére való tekintettel csakis rendőri jelenlét mellett engeded be a személyes dolgaiért. Ez így teljesen korrekt.

2016. febr. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
nem tud számlákkal igazolni semmit.
2016. febr. 18. 17:49
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

"fizetni nem akarok neki. fél évig nem is dolgozott. ugyanugy főztem rá meg minden.rezsit fizettem.. eleve engedely nélkûl bővitette.inkább visszabontatom mielőtt én fáznék rá"


Ne is fizess előre semmit! Valószínűleg úgysem tudná bebizonyítani. Inkább valóban bontasd is le, amihez nem lett engedély kérve, mert téged büntetnek meg. Utána már úgyis hiába reklamál. A lebontott cuccot vigye, ha az övé.

2016. febr. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg jobb ha lebontatod, a végén még ő jelent fel és te ütöd meg a bokád.
2016. febr. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!