Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Én vagyok túl feminista vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Én vagyok túl feminista vagy ez tényleg nem normális?

Figyelt kérdés

Bennem van amúgy is egy félsz. Hiszen anyuék házasságában sincsen minden a legnagyobb rendben, legalábbis 20 éven át állandóan azt kellett látnom, hogy a nőknek otthon semmi szerepük és a nők senkik, akiket bántani, megalázni és robotként lehet használni, és a férj otthon élvezni, hogy a nő függésben van tőle. Ennyit erről, nem folynék bele nagyon, mert mélyen érint lelkileg.


Anya óva intett az ilyen férfiaktól. A barátom azt hittem más. De ahogy kezdtem megismerni láttam, hogy náluk a régi neveltetés volt porondon. A barátom 21 éves és még mindig az anyukája takarítja a szobáját, a szennyesbe nem képes összeszedni a cuccait és az ételt ugyan szereti csinálni, de azért elvárja, hogy elé tegyenek egy minőségi ebédet. Mivel az édesapja korán meghalt, így kb. úgy tekint magára, mint családfőre, aki otthon mint egy kisfőnök igazgatja a családot. A baj, hogy az anyukája és a nagymamája is meghunyászkodó vele szemben.


Az utóbbi időben pedig sorkerült egy beszélgetésre, ahol témába jött a "majd mi lesz ha házasságban élek" téma. És nyíltan kijelentette, hogy a nőnek a dolga végezni a koszos munkát, az ő dolga a porszívózás (még szerintem életében nem porszívózott), a Wc takarítás (ő ahhoz hozzá nem nyúl), és ami a legjobban felháborított, hogy ő ELVÁRJA, hogy elé tegyék a kaját! Mégis milyen jogon vannak elvárásai a másiknak a párja felé? Én ugyan senkinek nem vagyok hajlandó elvárásból elé tenni a kaját. Az ember egy friss házasságban örül, hogy kedvére tehet a férjének és megmutathatja, hogy milyen házias gondolom, de senkitől nem VÁRHATJA el senki, hogy csinálja, mert hol van az rám írva, hogy takarító vagyok, vagy szakács? Erre már csak annyit válaszoltam, hogy na az nekem is jól esne.

Szerintetek? Csak én reagálom túl vagy ez az uram-asszony kapcsolat már tényleg régen nem így működik?


Hogy beszéljek vele erről?



2016. febr. 29. 12:26
1 2 3 4
 1/32 anonim válasza:
43%
Munkamegosztás? Ő kiporszívóz, meg elmosogat, te meg megfőzöd. Biztos meg tudtok egyezni valahogy...
2016. febr. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim válasza:
68%
*megfőzöd, mármint az ebédet, nem őt. :)
2016. febr. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%

Szerelem ide vagy oda. Mindenféle megbeszélés nélkül lépnék le ebből a kapcsolatból. Ez a srác ebben nőtt fel..nem kizárt, hogy jobb belátásra lehetne bírni, de az bizony nem lenne sétagalopp, én pedig túl rövidnek tartom az életet ahhoz, hogy ezzel kínlódjak.


Nem reagálod túl, beszélhetsz vele, de valószínű teljesen felesleges lesz, a véleménye nem fog változni.

Én is belefutottam ilyenbe..és milyen jól tettem, hogy léptem, amint világossá vált ez az egész. Most látom a barátnőjét, és teljesen alárendelt szerepben él. Szürke kisegér, akit rendkívül könnyű befolyásolni és elnyomni.


Mivel engem nem lehetne, ezért minden ilyen kapcsolat halálra lenne ítélve.

2016. febr. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%

Felesleges vele erről beszélni, nem lenne eredménye, maximum átmenetileg. Nem vagy azért feminista, főleg nem "túl", mert nem házi cselédnek tartod magad.


Én nagyon hamar rövidre zárnám ezt a kapcsolatot a helyedben.

2016. febr. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 Mcgalagony17 ***** válasza:
100%

Igen, elég sok férfira ez a hozzáállás jellemző manapság... Az én tapasztalataim szerint- azért nincs olyan rengeteg, két hosszabb kapcsolatom volt- hiába próbálja az ember az elkényeztetett pasikkal kulturáltan megértetni ennek a hozzáállásnak a hibáját, lehetetlen. :/ Az ilyen pasik mellé olyan nő való, akiből alázatos szolgát lehet csinálni. Ha te nem ilyen vagy, szerintem gondolkozz el a kapcsolat folytatásán.

Én is mindent megcsináltam a párjaimnak, amennyire tőlem telt- tudjuk, azért a házimunka és a konyhatündérség szeretete eléggé szoktatás kérdése is...- de soha egy pozitív reakciót nem kaptam érte.


22/N


22/N

2016. febr. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen igazad van. Azok a férfiak akik szerint csináljon mindent a nő...szerintem életük végégig maradjanak egyedül! Úgy legalább megtanulnánk, hogy mi a házimunka...nem lenne aki megcsinálná helyettük.

Hogy beszélj vele erről? Csak hozd fel a témát és fejtsd ki a véleményed. Feleslegesen ezen görcsölni. De azt mindenképpen javaslom, hogy egyelőre eszedbe se jusson vele házasságot kötni....

2016. febr. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%
Vagy alkalmazkodsz ezekhez az elvárásokhoz vagy kiszállsz ebből a kapcsolatból.Ennyi.
2016. febr. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
67%
Kérdező, nőként teljesen értem, hogy mire gondolsz és igazad van. Nagyon figyeld meg azt is manapság, hogy Kinek a házában teszed ezt. Ha csak a párodnak/férjednek van ott a neve a lakás dokumentumaiban házasságkötés után is, akkor jogilag ahhoz az ingatlanhoz neked semmi közöd nincs akkor sem, ha gyerekek születnek. Ez mindig legyen szemed előtt.
2016. febr. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen "férfiak" elől menekültem mindig, és hányingerem is van attól, amit leírtál, meg a bicska nyílik a zsebemben.

Én senki alá nem fogok tenni semmit, és elvárom, hogy ugyanúgy végezze itthon a dolgokat, mint én. Akinek ez derogál, azzal bele se kezdenék semmilyen kapcsolatba.

27N

2016. febr. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%

két opció van.

1. most azonnal szakítasz és kerestek olyan párt aki hozzátok illik.

2. összeköltöztök. nem szolgálod ki, hanem ésszerűen felosztjátok a feladatokat. ha ő ebben nem partner, akkor éhen marad+járhat a mocsokban. gondolom ez neki sem fekszik és előbb utóbb rájönne,hogy ő nem felsőbb rendű lény, ő is ugyanúgy kiveheti a részét. ha ezt nem érti meg, akkor elhagyod.


ha szereted és szeretnéd vele folytatni, akkor nyilván a 2. opciót ajánlom. bár én személyszerint minél messzebb akarnék lenni egy ilyen gondolkodású pasitól.

persze,hogyha a férfi kemény fizikai munkát végez, a nő meg csak részmunkaidőben valami ülős munkát, akkor tökre érthető,hogyha a nő nagyobb részét veszi ki a háztartási munkáknak. de akkor sem kötelessége teljes egészében magára vállalni. ha pl hétvégén közösen rászánja az idejét a takarításra, akkor nagyon hamar végeznek. míg egyedül sokkal unalmasabb és hosszadalmasabb.

2016. febr. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!