Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szakítsak? Nem tudom mit tegyek.

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szakítsak? Nem tudom mit tegyek.

Figyelt kérdés

Úgy érzem ennek a kapcsolatnak vege.. 6 éve vagyunk egyutt nekem ő az első neki is én. Sajnos a szulei miatt folyton veszekszunk. Nem erzem azt amit kellene ereznem. Már nem tudok ugy naluk lenni hogy ne erezzem magam rosszul. Annyi mindent tettek ellenem. Sajnos ossze koltozni meg ne tudunk. De lehet nem is fogunk. Barátnoim mar sajnos nincsenek. Elhidegultem toluk is. Jo lenne valakivel beszelni.

21/L


2016. márc. 3. 22:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Szakíts mielőtt a cérna szakad el.
2016. márc. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

1. Miért vagytok befolyásolhatóak a szülők által?


Ez most ki kapcsolata, a tiétek, vagy a szülőkkel együtt?


Az, hogy ez így alakult, arról mind a ketten tehettek. Ne hagyjátok már, hogy a szülők dirigáljanak! Ez szerintem csak egy olcsó kifogás. Nem igaz, hogy huszonpár évesen képtelenek vagytok az ősöket rendre billenteni!


A problémákat beszéljétek meg mindenképpen. Az, hogy mit tegyél, neked kell eldöntened, hisz te érzed. Ezért nem tanácsolok neked se igent, se nemet a szakítással kapcsolatban.

2016. márc. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Írhatsz ha akarsz. :) 23/F
2016. márc. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Túl sok minden nem derül ki abból, amit leírtál, de valamennyi azért mégis.

Nagyon fiatalon jöttetek össze, ritka, hogy ezek a szerelmek örökké tartanak. (Persze van rá példa.)

Ha már te magad kimondod, hogy nem érzed azt, amit kellene, az megint csak azt erősíti, hogy véget kellene vetned a kapcsolatnak.

Normál esetben a szülőknek nem kellene, hogy beleszólása legyen a kapcsolatotokba, de mivel ti nagyon fiatalon jöttetek össze, akkor még szükségszerűen ott voltak a szülők is. Ezek szerint ez az idő múlásával sem változott meg.

Nehéz helyzetben vagy, mert gondolom egyrészt 6 évet nem akarsz csak úgy kidobni az ablakon, a leírtak alapján viszont már elég rossz a helyzet. Szerintem el kell döntened, hogy megpróbáljátok-e rendbehozni vagy szakítasz. Mindkét esetben szükség lesz egy őszinte és nyugodt hangvételű beszélgetésre a barátoddal.

Remélem tudtam segíteni.

23/L

2016. márc. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen hamar talalkoztunk. Igazi elso. Mivel elvaltak a szulei es meg fiatalok voltunk (vagyunk) nem tudtuk mashogy megoldani a talalkozast. Vagy naluk vagy nalunk. Egeszen tavaly nyarig nem mutattak az anyukajaek milyenek is valojaban.( Elvaltak a szulei anyukajaval es az uj csaladdal el a parom.) neveloapja nagy befolyassal bir az anyukajara. Igazi idegbeteg ember... Es sajnos nekem ezeket a dolgokat egyre nehezebb elviselni. Az en szuleim szeretik a parom. De sajnos ok eppen most valtak el.Parom eddig soha nem allt ki mellettem az anyukajaval szemben.. Nagyon rosszul esik. En ha valami gond lett volna biztosan ott alltam volna mellette. Szeretem de erzem nincs kozos jovonk ha folyton beleszolhatnak a csaladtagok. Koszonom a valaszokat!!
2016. márc. 3. 22:47
 6/6 anonim ***** válasza:

Én 15 voltam, barátom 17, mikor összejöttünk (4 éves kapcsolat). Ugyanígy az elsők egymásnak. 3 éven keresztül ment a folyamatos szidás a szülei részéről, amit legtöbb esetben barátom szívott meg. Én az elejétől kezdve nem hagytam magam. Elmondtam a véleményemet, ami nem tetszett az anyukájának.

Aztán barátom sem hagyta, ha kellett megvédte magát, mert rájött, hogyha ráhagyja, akkor évekig parancsolgathat még. A lényeg, hogy kellett 3 év, de idővel megszűnik és most már nem szól bele a barátom életébe. Még most is fel kel hívni, ha valahova megy, meg mindenről szeretne tudni, de azt már nem szabja meg, mikor hova mehet, mikor lehetünk együtt szerinte stb. Általában régen mindig sírni kezdett és sajnáltatta magát, ma csak szomorú arcot vág és mondja, hogy jó, de siess haza.

Ez a tényező inkább megerősített, hogy bármennyire is próbálkozik a 'külvilág', azért is ellenállunk neki.

Köztünk minden rendben, tényleg nem tudok olyat mondani, ami miatt mi szétválnánk, ennek egyedüli oka max az lehet, ha beleszeretünk másba, de azt elég nehéz lenne ezek után.


Szóval ha ezt a problémát most leküzditek, akkor ha tényleg csak az a zavaró tényező, emiatt nem kéne szakítani. Beszéld meg a barátoddal, hogy ha a szülei, ha nem, meg lehet nekik mondani, hogy ne szóljanak bele közvetlenül az életetekben. Bárhol is lakjatok. Most vagyok 19, barátom 22 és még a szüleinknél lakunk, mert még tanulunk. Alkalmi munkából különköltözni, meg csak energiafecsérlés és pénzkidobás lenne. Azt inkább félrerakjuk, úgyhogy a külön éléssel sincsen szerintem probléma.


De ahogy érzed. Ha a szerelemérzeted is megcsappant, akkor tényleg gondold át, de az ilyen fajta érzéseidet, gondolataidat oszt meg a barátoddal és közösen beszéljetek. Az mindig segít. :)

2016. márc. 4. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!