Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Baba vagy nem baba? Megéri...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Baba vagy nem baba? Megéri feladni a párkapcsolatot, szabad életet az utódokért? Ha tehetnétek, ugyanígy döntenétek?

Figyelt kérdés

Ugyan én még fiatal vagyok (23), így nyugodtan állíthatom, hogy simán csak éretlen vagyok a gyerekvállalásra, de a társaságomban egyre többeknek születnek gyerekeik, és nem mondhatnám, hogy túl vonzóvá teszik számomra a dolgot. Nyilván egy egy-két éves gyerekkel teljesen más, mint egy nagyobb, beszélni és relatíve önellátni képes kisemberrel, de azt az első pár évet is ugyanúgy meg kell élni. És ez nem kevés kapcsolatot- sőt, nem kevés emberi életet- tesz tönkre.


Mármint, persze, tudom, istenkáromlás tagadni, hogy egy újszülött kisbaba érkezése nem csak aranyos, csilingelő kacagás és vidám babamosoly, rószaszín vattacukorfelhőkön szárnyaló plüssegyszarvúval, hanem 90% tömény frusztráció és kedvetlenség, idegesség, satöbbi, de ha én ezt kívülállóként látom a barátaimon (akik inkább a 30 felé közelednek már), akkor feltételezem ezzel nem mondok újat azoknak, akiknek már van gyereke. És hozzátok is szól a kérdés: megéri?


Megéri vállalni az összes lemondást, önfeláldozást, kapcsolati válságot, elmúló kettesben töltött romantikázást, szerelmet, baráti összejövetelt, boldog percet és alárendelni mindezt egy síró, majd hisztiző, majd aranyos, majd megint hisztiző gyereknek, aki csak felnőtt korára lesz aránylag normális?


Nem vagyok gyerekellenes egyébként, szeretnék én is majd egyszer, csak (egyelőre) megijeszt az a sok dolog, amivel jár, és ezek legtöbbje nyilván nem túl pozitív. Érdekelnek a vélemények azoktól, akiknek vannak gyerekeik, hogy anonim, őszintén elmondják, tudván milyen érzés szülőnek lenni, és sejteni, milyen lett volna, ha nem lesznek, ismét belevágtak volna-e a dologba.


A kategória szándékos, nem téves, leginkább párkapcsolati szempontból érdekel a dolog- nyilván a kettesben megszokott, romantikus szerelem véget ér a harmadik trimeszter elejétől kezdve, és még 20 évig vissza se tér- minimum.


Köszönöm a véleményeket előre is!


2016. márc. 9. 17:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
36%
Sokaknak nagyon megéri,mert a legtöbb szerelem meg házasság zátonyra fut és a gyerek marad az örömforrás.Ha meg tényleg jó még a házasság sok évután is,akkor kérdéses,hogy megéri-e.
2016. márc. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%
Nekünk egy majdnem 4 éves fiunk van, semmilyen párkapcsolati problémát nem okozott a születése.Igen, vannak lemondások, de sem a kettesben romantikázás nem múlt el (csak szervezés kell hozzá, ez tény) sem a szerelem. A baráti összejövetelek is ugyanúgy megmaradtak (nyilván nem az első fél évben, de utána simán) és nagyon sok boldog percünk van. A gyerekvállalás nem rózsaszín vattacukor, egyetértek, de nem is az a borzalom, amit itt vázoltál. Összegezve, igen, megéri, nagyon is.
2016. márc. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
64%

Jól megfogtad a dolog lényegét. Bár én csak a magam nevében beszélhetek, két gyerekkel és egy férjjel karöltve. Nem könnyű, nagyon nem könnyű a gyerekvállalás és nevelés.

Néha önző vagyok,mert nagyon hiányzik a szabadság, a buli, a szerelem kettesben. Két gyerek mellett, sajnos nem sok intimitás szorul a hétköznapokba. Sőt, én bátran állíthatom, hogy amióta Ők megvannak, azóta nagyon-nagyon sokat romlott a férjemmel a kapcsolatom. Ő reggeltől estig dolgozik, én meg non-stop a gyerekekkel vagyok, néha a hajam hullik ettől az egésztől, :) de minden nehézség ellenére, akkor sem cserélnék senkivel. Imádom a gyerekeimet, és minden egyes kis pillanat ami hozzájuk köt a legnagyobb öröm számomra.

Ha két ember nagyon szereti egymást, tudnak megoldást találni mindenre amit fent említettél. És ne feledjük ez múló állapot, mármint amíg a gyerekek kicsik, nyilván ekkor a legnehezebb, de elmúlik mint minden más. Előbb-utóbb felnőnek, és minden megoldódik.

Az elsőt 27 évesen szültem a másodikat 30. Bár szültem volna hamarabb, de én sem éreztem magam rá érettnek, vagy felelősség teljesnek eme feladathoz. Egyébként ezt meghozzák ők, bármi mást is gondolsz magadról...

Mindennek eljön az ideje, ezt majd úgy is érezni fogod, nem kell siettetni, ha még úgy érzed, várnál vele.

De mikor megszületik a gyermeked, vetődik fel benned a kérdés, hogyan is tudtam eddig élni nélküle. :)

Sok sikert a feladathoz!

2016. márc. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Tudom azokhoz szól a kérdés akiknek már van.Nekem még nincs, igaz 6 éve komoly kapcsolatba élek de mindig volt valami előrébbvaló a gyerekvállalásnál,mint pl anyagiak,lakáskérdés amik már megoldódtak azóta. Én nehezen tudnám elképzelni,hogy ne legyen közös gyerekünk,családunk a későbbiekben.Te csak a negatív dolgokat emelted ki a kérdésedben,de szerintem több öröm van benne. Egyébként kapcsolatok megromolhatnak más miatt is nem pont gyerek lehet az egyetlen ok.Nekünk a gyerek nem olyan örömforrás ami a későbbiekhez kellhet ha kihülne a kapcsolatunk vagy elválnánk,hanem hogy közösen neveljük boldogságban,megadunk neki amit tudunk miközben azért egymásra is szánunk időt ,energiát mint romantikászás stb.Én se rajongtam sose a gyerekekért, vagy isnkább úgy mondom sok neveletlen hisztis gyerekkel találkoztam már őket tényleg nem bírom :D Viszont voltak már pozitív élményeim is,szóval szerintem ez inkább nevelés kérdése.Mi egy max kettő-t vállalnánk.Ha olyan férjem lenne aki nem szeretne gyereket,akkor szerintem nem működne a dolog.Persze sokan vannak akik közös megegyezéssel nem vállalnak és ebben nincs semmi gond mert mindenki maga dönti el nem kötelező.Engem az rémisztene meg,ha nem lehetne valamiért mondjuk.Csinálhatnánk sokmindent nélküle is,nyaralások,partyk,karrier stb.Mondjuk ezeket gyerek mellett is meg lehet.Én azért szeretném látni felnőni,sok közös élményt a családdal,később esküvőjén ott lenni aztán unokákat :)
2016. márc. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
35%

az első remekül osszefoglta a lényeget. sztem a nagyon különleges szerelemért, amiből egy vagy kettő vagy egy sincs a többségnek az élete folyamán, azért tényleg kár, ha korán vállalják a gyereket, mert ott és akkor vége is a csak te és csak én felállásnak, aki ezt tagadja, magát csapja be. a szerelem addig tart. nyilván a szeretet, megbecsülés, házasság ettől még folytatodhat, de maga a szerelem az ott véget ér. csak ugye ezt elfedi sokaknál az öröm, amit a gyerek érkezése hozott és a sok munka, amivel a gyereknevelés jár, igy sztem pár évig nem is nagyon agyalnak ezeken.


a langyosabb kapcsolatokért vagy ahol már nagyon rég együtt vannak, sztem nem kár annyira, és ott nem olyan nagy a kontraszt sem a romantikus és a gyerek érkezése utáni időszak között, hisz az első fázis vagy sosem létezett, vagy létezett, de évekkel korábban és mivel az is egy egyszeri dolog, ezért ugysem jön vissza, minden kapcsolatnak az eleje a legszebb. sosem lesz olyan, mint az első időkben.


én őszintén szolva azt gondolom, rengetegen szülnek kényszerből gyereket tul fiatalon, mert mást nme tudnak felmutatni az életben, vagy a társadalmi elvárások miatt , szoval külső okbol, nem igazi belső elhatározásbol. és igen, sok anyuka van, aki bevallja a neten, hogy bár nagyon szereti a gyerekét, de korán jött, megszűnt a régi élete, nehéz a gyerekkel..stb. ezek miatt, ha magát a párt nézzük, tényleg jobb lenne, ha később , 30-40-esként vagy aki nem szülő-tipus, az sose vállalna gyereket. ami viszont a korábbi gyerekvállalás mellett szol, az az, hogy láthatod felnőni te is és a nagyszülők is a gyereket, mert azért az is szomoru, ha egy nagyszülőnek nme adatik meg, csak pár év, hogy láthassa az unokáját, és a gyereknek is rossz, ha fiatalon elvesziti a nagyszüleit vagy a szüleit.

szpval nincs objektive jo és rossz döntés, mindegyiknek van előnye és hátránya. de ha magára a kérdésedre válaszolok, akkor igen, a gyerekvállalás egy életre szol, és igen, gátolhat a hivatásod vagy a magánéleted teljes értékű beteljesitésében, vagy épp a bakancslistádon valo dolgok kipipálásában..stb.

és ez is rossz dolog, igen. mert az élet célja az elsősorban, ohgy a saját életedet minél jobban megéld és átéld és a szüleid is azért neveltek, hogy boldog legyél és teljes életet éljél.


a másik dolog meg az, hogy nme tudhatod, mi lesz a gyerekedből, lehet, hogy nem lesz jo a kapcsolatotok , ha felnő, vagy rossz dolgokat csinál, vagy sosem lesz hálás azért, hogy felnevelted. szerintem a nagy többség nem fogja fel, hogy menniy áldozatot hoztak érte, amig ő maga nem válik szülővé. szoval alapvetően hálátlan és sok szempontbol viszonzatlan dolog szülőnek lenni. és bármilyen helyzetből kiléphetsz, ha neked már nem jo, de a szülői szerepből sosem.. ez az egyetlen odlog, ami egy életre szol.

2016. márc. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Nagyon nehéz kérdés ez.....

Fiatalon épphogy kikerültünk a párommal az egyetemről, még össze sem költöztünk és becsúszott egy terhesség, hosszas beszélgetések után úgy döntöttük, hogy bevállaljuk, a szülők is támogattak benne. Sajnos elvetélt a párom, és nem sokkal később szét is mentünk. Így utólag nem is tudom mit kezdtem volna akkoriban egy gyerekkel, abszolút nem voltam felkészülve rá. Eltelt több mint 10 év, a barátaimnak szinte már mindenkinek van gyereke, és közelről láttam milyen lemondásokkal és áldozatokkal jár együtt, főleg ha beteg. Minden erőmmel azon voltam, hogy amíg fiatal vagyok az anyagiakat és a karrieremet rendbe tegyem, hogy azon majd ne kelljen aggódni, és ez mára sikerült, egzisztenciálisan minden adott. Most lenne itt az ideje, a párom is nagyon szeretné, de még nem jött össze, bár dolgozunk rajta.

38F

2016. márc. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
48%
Nem, szerintem normális, ha így érzel. 21 éves vagyok, imádom a kisgyerekeket, mindig ellágyulok, mikor egy picibabát látok, de belegondolni hogy nekem...most...gyerek... HELL NOPE
2016. márc. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Azt elfelejtettem írni, hogy én 30 éves voltam mikor a fiam született, tudatosan vállaltuk, felnőtt fejjel, stabil kapcsolatba. 23 évesen én sem szültem volna.
2016. márc. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
27%
Amikor egy kapcsolat megérik a gyermekvállalásra, akkor érdemes belevágni. Persze, hogy átalakul a pár élete, sokszor nehéz a felmerülő gondokat megoldani, de mindenért kárpótol az az érzés, hogy ez a csodálatos teremtmény kettőnkből jött létre.
2016. márc. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

az az idealista felfogás, amit 9-es ir, az ember fiatalon nagy álmokat szövöget, hogy bejárja a világot, sikeres lesz, jol fog keresni, megvalositja önmagát. a szerelem és a gyereklvállalás is ugyanilyen álomszerű idealizálás. aztán jön a nagy büdös reality világ, hogy ezek csap pár pillanatra vagy annyira sem adatnak meg. sztem akik igy állnak hozzá, a gyerekvállaláshoz is és a többihez is, sajnos azok fognka legnagyobbat koppanni. persze mondhatjuk azt is, hogy amit a kérdező leirt, az ennek a felfogásnak a szöges ellentéte és az is sarkitás, de sokkal közelebb áll a valosághoz.


sztem a boldogság kulcsa tényleg abban van, amit leirtam az előző hosszabb kommentemben is ,hogy elsősorban magadat kell boldoggá, teljessé , elégedetté tenni, ugy élni, hogy megéld a vágyaidat a lehetőségeidhez mérten és a magad obldogulása fölé ne helyezz mást vagy másik embert. se a párod, se a gyereked. mert tudod, ha bármelyiket is tulontul magad elé és főlé helyezed, nem food tudni feldolgozni ,ha elhagynak, becsapnak, megcsalnak, vége lesz a kapcsolatnak, vagy ha a gyerekedben csalodsz, nem olyan lesz, amilyennek nevelni akartad, kirepül, problémákat okoz neked még 20 évesen is , ha nem fogja viszonozni a majomszeretetet, amit felé árasztasz...stb. na, ezekre a dolgokra kell fejben megérni ahoz ,hogy elgonodolkodjon valaki a családalapitáson. de 90% nem jut el idáig .

2016. márc. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!