Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Egy érzelmileg analfabéta nőt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy érzelmileg analfabéta nőt mindenki elkerül? Menthetetlen az ilyen nő, nincs kiút? Magától nem tud változni, aki nem mutat érzelmet? 20+N

Figyelt kérdés

A történetem jelentéktelen. Nem történt extra, a szokásos csóró család, alkoholista szülők, érzelmileg, testileg terrorizált, kiközösített, elhanyagolt kölyke. Mára tanult, csinos nőként vannak udvarlóim, vannak próbálkozások, nem kevés, de ha még bele is esek ötévente a szerelem nevű csapdába, annál jobban menekülök. Egy partnerem vált be, csak szex és más semmi.

Most megint szerelmes lennék, komoly jelentkező van a láthatáron, kezdem menekülőre fogni, egyre flegmább lenni, ahogy egyre fontosabb lesz. Ebből nincs kiút?


2016. márc. 10. 11:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Nézd te orvosi segítségre szorulsz, terápiára, aki nem tudjuk milyen kezelési módszert választana, illetve mire lenne neked szükséged. Nem az itteni kommentelők fogják ezt megoldani! Neked tényleg szakemberre lenne szükséged és ezt kéne minél előbb belátni, és az ő segítségével képes lehetnél párkapcsolat kiépítésére
2016. márc. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az a kérdés,hogy megbánod-e miután megbántottad?Ha igen akkor még van remény.
2016. márc. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%

A kiút a TUDAT. Nem az érzelmeket kell kergetni és a lelkedre hallgatni, ami azt súgja menekülj, hanem használni kell az agyadat.

Elvileg okos, tanult nő vagy. Le kell ülnöd egyedül és végig kell gondolnod, hogy igen, van ez a problémám, tisztában vagyok vele, tenni akarok ellene. Jöhet az ötletelés, hogy hogyan tehetsz ellene, illetve egyáltalán mik az okai!?

Nem két óra alatt fogod megváltani a világot, de ha valóban olyan okos vagy, akkor tudatosan átveheted az irányítást az érzelmeid felett.


Apróságokra gondolok. Nyilván tudod, hogy miért viselkedsz így, ha valaki fontos lesz. Átgondolod az okokat és tudatosan más irányba terelsz mindent, ami arra késztetne, hogy felvedd a nyúlcipőt.


Én nem a tanult nőket tartom okosnak, hanem azokat, akik képesek irányítani az érzelmeiket.

2016. márc. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nagy lájk a 3-asnak. Így van.


Tudod, mi a probléma, tudatában vagy, hogy mit csinálsz rosszul és mit kéne máshogy csinálni.

Az agyad segítségével változtathatsz.

1. ha több nem megy, elsőre az is jó, ha TUDATÁBAN vagy annak, amikor menekülsz, bezárkózol. Regisztráld, hogy most épp ez történik veled, légy tisztában vele, hogy ez épp most az a viselkedés, amin változtatnod kell.

2. BESZÉLJ RÓLA. Meséld el ennek az embernek, akiről beszélsz, hogy ez a problémád, hogy így viselkedtél a múltban, és hogy most is érzed, hogy ez következik. Mondd el, hogy változni, változtatni akarsz, és kérd a segítségét! Ismerjétek fel együtt, amikor előjön belőled ez a vislkedés, és beszéljétek meg!


Tudom, hogy nem könnyű megnyílni, de nekem mindig segített, ha észben tartottam a problémát és valahogy kívülről néztem, "leválasztottam magamról". Mihelyt tudtam, hogy ez a bizonyos viselkedés okoz problémát, már tudta mtenni ellene.

2016. márc. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az a terv, amit a 4-es ír, a terv meg van az agyamban, az idô, ami ellenem küzd, eddig mindenki bele fáradt, Ő az utolsó, akinél teszek egy próbát.
2016. márc. 11. 01:03
 6/6 anonim ***** válasza:

3-as vagyok. Igen, sajnos az az igazság, hogy ehhez a megfelelő partner kell, aki segít neked. Nagyon jól leírta a négyes, hogy sokkal könnyebb az egész tudatosdi, ha a másikkal őszinte lehetsz és segít legyőzni a gátlásaidat. Ez nem azt jelenti, hogy a nyakába zúdítod lesz ami lesz alapon, aztán meg mindig előhozod, hogy te megmondtad. Sokan csinálják ezt, ez egy nagyon rossz út. Ezerrel dolgoznod kell magadban, ő pedig csak segítséget ad a türelmével és azzal, hogy megértően áll hozzád. Neki ennyi a dolga, az összes többi a tiéd. Ha ezt tudod és elkönyveled, illetve teszel érte, akkor menni fog!

A legtöbb férfi ilyenkor megijed és azt mondja küzd a bánat egy ilyen problémás nőért, amikor találhat ezer másikat. Tudom, mert én is éppen ilyen problémás vagyok. Viszont azt vallom, hogy aki már itt hátat fordít, az később sem lesz igazi társad, tehát nem éri meg a fáradozást.

2016. márc. 11. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!