Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért van az, hogy 30-40 ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az, hogy 30-40 ha egy férfi sokat dolgozott, a nők oda voltak értve, most, ha sokat dolgozol messze elkerülnek, munkamániásnak, lejárt lemeznek tekintenek?

Figyelt kérdés

Tatámmal beszélgettem 80 éves az öregem, ő meséli ,ohgy régebben elmesélted egy nőnek , hogy pl.: 1 hétből 6 napot végigdolgozol pl.: 8 órát TSZ-ben, utána még mondjuk felneveslz jó pár tehenet, vagy elmész maszekolni pl.: építkezéskor segíteni akkor a lányoknak nyerő vagy.

Persze modor, meg egy-két dolog akkor is számított. De régebben a lányok felnéztek olyanokra akik napi 12 órákat dolgoztak, lehet ,hogy egy héten nem is volt szabadidejük annyit dolgoztak. Ezeket a férfiakat később a nők meleg vacsival várták és tisztelték őket ,mennyit dolgoztak.


Ma meg az ilyeneket lenézik ,munkamániásnak tartják, messzire kerülik, azt mondják " nem arról szól az élet ,hogy kidolgozod a beled" , senkit nem érdekel menyit dolgozol, kit érdekel? Az a lényeg velem legyél.


Pedig éppen ezt kéne megbecsülni szerintem aki ennyit teperne, dolgozna maszekolna a mai szegény világban.


2016. márc. 18. 06:42
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:

* bocsánat 30-40 éve ha egy ....

Kihagytam az éve szót

2016. márc. 18. 06:43
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Tök jó, és akkor mikor töltünk együtt időt? Régen a nők eltartót kerestek, persze, hogy az tetszett nekik, aki minél több pénzt termelt a családnak. Manapság mindkét fél dolgozik és inkább az van élőtérben, mennyire érezzük jól magunkat a másikkal, és szeretnénk vele minél több minőségi időt tölteni.
2016. márc. 18. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
36%

Köszi a javítást,5x olvastam el a kérdést,mire megértettem.

Én nem találkoztam még ezzel a jelenséggel,hogy munkamániás lenne valaki a mai világban,mert a túlélésért dolgozunk.

2016. márc. 18. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
63%

Régen a férfi egyedül kereste meg azt a pénzt a családra,amihez ma ketten sem elegek!

Ennyi! Jah,meg sz,artak a gyerekekre,mert ugye ők dolgoznak!

2016. márc. 18. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
12%
Hát én csak csatlakozni tudok az előttem szólókhoz. Bár jómagam szívesebben élnék abban a világban. Akkor még volt értelme/becsülete a kemény munkának. Ma már sajnos nincs miér dolgozni/harcolni vagy akár meghalni. Nagyon önös lett a világ :(
2016. márc. 18. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
83%

"Régen a férfi egyedül kereste meg azt a pénzt a családra"

Az ilyen vaskos megállapításokon mindig jókat derülök.

Elárulom, hogy régen, nagyszüleink korában mindketten keményen dolgoztak. Egyiknek sem volt ideje úgymond unatkozni amíg a másik dolgozott.

A régi hivatalnoki réteg életformája nem tükrözte az általános helyzetet.

2016. márc. 18. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
11%
Igen,és nagyanyádnak mennyi volt a fizetése???
2016. márc. 18. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
56%
Mivel a sajátjukban dolgoztak, nem adtak maguknak fizetést. Tudom ezt ma már nehéz felfogni.
2016. márc. 18. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Mert miközben sokat dolgozol, ugyanolyan surmó ízlésed van a nőket illetően. Ez ilyen egyszerű. Szenvedj ilyenekkel még min. 50 évig.
2016. márc. 18. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
5%

#8 miért lenne nehéz felfogni? Szerinted ma nincsenek pl. egyéni vállalkozók? Nincsen olyan aki répát termeszt a kiskertben?

Viszont kétlem, hogy aki ma a TSZ-ben robotolással ekvivalens munkát végez, az akár a gazdasági érték töredékét is előállítaná, amit én három e-mail kiküldésével. Változik a világ, ma már nem a kemény, robotolós ökröket, hanem az okos, vagány férfiakat keresik a nők. Annak aki az agyával keresi a kenyerét hidd el, hogy sosincs problémája a nőkkel ;)

Ahogy a gazdaság, úgy az azzal szimbiózisban lévő emberi kapcsolatok is változnak. Megszoksz vagy megszöksz. Üdv 2016-ban.

2016. márc. 18. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!