Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Barátnőm mégis mire fel...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Barátnőm mégis mire fel féltékeny, tekintve a tényeket és a körülményeket?

Figyelt kérdés

Először is szeretném tisztázni, szó sincs arról, hogy a barátnőm féltékenykedései korlátoznának bármiben is. Van néhány nőismerősöm, akikkel jóban vagyunk, ha nem is napi szintű a kapcsolat, de gyakran írunk egymásnak. Barátnőm ezt látva kérdezősködni kezdett, meg sokszor tesz utalásokat egy adott csajszira, ha tudja valamihez kötni, amit elmeséltem neki a lányról. Ez lepereg rólam, nem hagyom, hogy megtörjön, bár tény, hogy szóvá tette, lehet jobb lenne, ha nem beszélgetnék vele/velük. Nem magyarázkodtam, nem ígértem azt, hogy többé nem beszélek vele/velük, szóval ez nem befolyásolt semmit.


De nézzük csak az ő helyzetét. Körülötte rendszeresen ott legyeskedik néhány srác, kedveskednek neki, visznek neki csokit, hívják ide-oda (bár erre tudtommal nemet mond), múltkor láttam is hogy messengeren beszélnek, lényegében az utolsó 5 üzenetből 4 valamelyik sráctól jött, azt mondta haverok csak, nem is féltékenykedtem, csak rákérdeztem hogy ez kicsoda, az kicsoda. Nyilván, mivel nem titkolja a beszélgetéseket, a szemem előtt írt nekik, hagyta hogy nézzem. Mikor kérdeztem a srácokról, akkor meg jött az, hogy mégis mit képzelek, arra gondolok hogy másokkal randizik, meg hogy ő megcsal. Egy szóval nem gyanúsítottam meg, csupán érdeklődtem volna. Kicsit meg is haragudtam emiatt.


Tudni kell, hogy barátnőmmel közös albérletben lakunk (bár nem csak ketten), egyetemisták vagyunk, a kapcsolatban jól érzem magam, de nem tudom hova tenni a hozzáállását, tekintve a leírtakat.


Szerintetek? (24/F, 22/L)



2016. márc. 20. 22:26
 1/6 anonim ***** válasza:
75%

Még fiatalok vagytok, nem szabad egymást ennyire ellenőrizni, hagyni kell a másikat hogy legyenek privát

dolgai, ettől még senki nem csal meg senkit. Tehát te is tartsad a kapcsolatokat az ismerőseivel, ő is, ha jól kijöttök akkor ezeknek a dolgoknak semmi jelentőségük. Ezt beszéld meg vele, hogy Te se kérdezed meg a dolgairól, ő se kérdezzen, amit elakartok egymásnak mondani ugyis elmondjátok.

2016. márc. 21. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem ezzel van a baj, hogy érdeklődünk egymás dolgairól, ellenőrizgetésről a részemről szó sincs, a baj ott van, hogy ő hogy áll hozzá az ellentétes nemű ismerősökhöz :D
2016. márc. 21. 00:14
 3/6 anonim ***** válasza:

Van, aki no reason is ilyen, önbizalomhiányból fakad a dolog nyitja. Az egyik kollégámnak a barátnője a mostohatesójára is féltékeny volt a srácnak, meg az összes lányhaverjára. És piszok rendes volt a srác pedig, rá sem nézett más nőre. 2 hónapot dolgoztunk együtt, utána szerencsétlen felmondott, mert szakítással fenyegette a csaj, miután kiderült, hogy velem meg egy másik lánnyal dolgozik együtt. Ő meg persze gátlástalanul bulizgatott úgy egy vegyes társasággal, hogy el sem hívta magával a srácot, meg ahogy te is írtad, más fiúkat is hagyott maga körül legyeskedni. Tudtommal nem csalta meg, csak mindig volt pár srác körülötte.


Mostanra szétmentek, azt hiszem, a srácnál betelt a pohár, hogy gyakorlatilag minden mondatát megkérdőjelezte meg pórázra vágta.

2016. márc. 21. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

Az a baj, hogy nem ismered eléggé a nőket. :D


Lehet, hogy te nem akarsz a nőismerőseidtől semmit, de legalább az egyiknek már tuti megfordult a fejében, hogy vajon nőként bejön-e neked.

Párod ezt szem előtt tartva féltékeny. A kifakadása is annak szólt valószínűleg, hogy neki is vannak ilyen gondolatai, még ha nem is tudatosan.


Aztán persze ott a különbség a nők között, hogy van, aki az ilyen gondolatra legyint (vagy elő sem jön tudatosan), van, aki meg ösztönösen flörtölni kezd, mert muszáj megvillantania a nőiességét.


(Mondok saját példát, hogy értsd: bízom páromban, sosem csalna meg, de van olyan női kollégája, akivel már hírbe hozták. Pusztán azért, mert jófej és jóban van a csajjal. És az alapján, amiket mesél, a nő simán rámászna, ha hagyná, csak párom ezt észre se veszi - nyilván, mivel neki ilyen nem fordul meg a fejében. :) Ez alapján én halál féltékeny tudok lenni, és szívesen megtépném a csajszit, holott tudom, hogy nincs okom rá. Általában lenyelem a dolgot, de az ilyen kis utalásokban meg csípős megjegyzésekben azért csak előjön - amit írtál, az alapján ilyesmi lehet barátnődnél is. :D)


Szerintem, ha egyéb gond nincs a kapcsolatotokban, simán legyints erre a dologra. Végül is az a része jól működik, hogy nem korlátozzátok egymást. :)

2016. márc. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem nagyon jó jel ez az asszimmetria, amit ő természetesnek gondol. Ezek az esetek nem aggasztóak, a te viselkedéseddel teljesen egyetértek, korrekt.

Hogy ő mitől ilyen labilis, hogy rögtön támad, ha kérdezed, azt nem tudom. Lehet "főnök" típus, lehet, kicsi az önbizalma, lehet, leplezni akar valamit.

2016. márc. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tapasztalatból tudom, hogy nehéz magunkat vagy a kapcsolatot kívülről megítélni, lehet, hogy igazából nem is látja, hogy te mennyire féltékenykedsz és ő mennyire, ezt beszéld meg vele.
2016. jún. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!