Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy ne legyek hisztis barátnő?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy ne legyek hisztis barátnő?

Figyelt kérdés

Sokszor sajnos ok nélkül vagyok féltékeny. Hogy tudnám ez megszüntetni? Tudom, hogyha nem változok, el fogom kergetni a barátom ezzel.

Kérlek segítsetek :(


2016. márc. 29. 13:21
 1/5 Noren1989 ***** válasza:

[link]


Amúgy, alapból féltékeny vagy, mindenkire? Anyujára is?

26/F

2016. márc. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 VirágésBence ***** válasza:
92%
A saját gondolataidat kell megtanulnod szabályoznod, mert teljesen feleslegesen féltékenykedsz amíg nem ad rá okot, csak árthatsz vele.
2016. márc. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Először is magadhoz kell őszintének lenned. Miért vagy féltékeny? Miért hisztizel? Ez talán a legnehezebb az egészben, teljesen őszintének kell lenned magaddal, és ehhez nem kis önismeretre is szert kell tenned.

Ezután a kommunikáción kell javítanod pároddal. Ha valami zavar, azt el lehet mondani a másiknak, még akkor is, ha hülyeség. Ha szeret, meg fog nyugtatni. Igazából sose az érzelmekkel van gond, hanem inkább azzal, hogy az ember ezt hogyan kezeli.


Saját példa, hogy mire is gondolok pontosan: ha féltékeny vagyok, elmondom páromnak, viszont meg is indoklom, hogy miért. Legtöbbször csak azért vagyok az, mert szerettem volna vele lenni, még ha ez valami oknál fogva nem is volt reális (dolgoznom kellett, neki volt valami kötelessége, amiben nem vehettem, vagy nem akartam részt venni...stb), és egyszerűen csak hiányzott. Irigyeltem azokat, akik vele lehettek, ezért éreztem magam féltékenynek. Ilyenkor kapok egy mosolyt, és mondja, hogy legközelebb igenis menjek vele, vagy töltsünk több időt együtt, vagy egyszerűen megölelget, mert aranyosnak gondolja a helyzetet. Kész, nincs probléma, én elmondtam, hogy mi bánt, nem emészt belülről, nem fújom fel és kezdek el drámázni, és általában találtunk rá megoldást, ha mégsem, akkor legalább kapok sok puszit.

2016. márc. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
+1 a 3-ashoz.
2016. márc. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Vitatkozz objektíven és ne hisztizve mond ha valami bánt.

A Túlszok a tárgyaló asztalnál és a Nő, Csajsziknak c. könyveket ajánlom.

2016. márc. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!