Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Menyasszonyom roma származású...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Menyasszonyom roma származású és a héten fogok először találkozni a szüleivel. Kicsit izgulok. Mit tanácsolnátok hogyan tegyek jó benyomást?

Figyelt kérdés
Kicsit izgatott vagyok, mert ők eléggé hagyományörző család és félek kicsit, hogy nem fogadnak el amiért nem vagyok roma. Más esetleg volt már hasonló helyzetben?

2016. ápr. 5. 12:33
 1/10 anonim ***** válasza:
Ezt a menyasszonyoddal kellene megbeszélni, mert ő ismeri a családját, ő tudja, hogyan tehetsz rájuk jó benyomást. Amúgy semmiképp ne játszd meg magad.
2016. ápr. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
35%
Fúúúúúj elhányom magam a romák még nem is mosakodnak sose
2016. ápr. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%

Ha igazá hagyomáyörzők akkor te nagyon útban vagy, mert az igazi romáknál már nagyon kiskorban elígérik a gyerekeket házasságra. Szóval vagy nem hagyomáyörzők, vagy nagyon útban vagy.


Amire még készülj:


Különleges ételek (nekem nagyanyámnál van esély erős származásra így ettem már fura ételeket amit a cigányok is szoktak)

Indokolatlan félelem a túlvilágtól, szellemektől és a bacilusoktól

Zenei véna

Harsány beszédstílus, közvetlenség

Vajda tisztelete

A mi szemünknek giccses berendezés (zebracsík, élénsárga meg piros bútorok, aranyozott bizsu hulladékok, rámás kép, nagyszekrényben 2.000 öltöny)

Kerüld az alábbi témákat: jobbik, gárda, Cozma-gyilkosság, roma viccek, Miép, a "segíjke" mint kifejezés, Szögi-gyilkosság, börtönök helyzete.

2016. ápr. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
42%
Vigyél nekik vasat, aluminiumot, rezet...biztos lehetsz a hálában.
2016. ápr. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
47%

A Démon mosakodnak, ha nem is mindegyik. :)Nekem mosakodás után se lenne gusztusom hozzájuk. :)


A kérdésedre válaszolva, fogalmam sincs...Sosem akartam romákkal keveredni.

2016. ápr. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Legyél tisztelettudó, illedelmes. Legyél határozott, főleg apósjelölt előtt: ne kelts "nyomi nebáncsvirág"-benyomást. Szedd össze a gondolataidat, terveidet a jövőtöket illetően, hogy szépen, összeszedetten tudj válaszolni az erre irányuló kérdésekre. Készülj arra, hogy náluk máshol vannak a tabuk, határok, ezt úgy értem, hogy pl. apuka lazán rákérdezhet, hogy mennyit keresel, "miből akarok eltartani a lányomat". Szerintem ezen nem kell megszeppeni vagy háborogni, csak simán válaszolni. Fontosak még nekik a hagyományos nemi szerepek: pl. amíg anyuka meg a lányzó eltűnnek a konyhában, addig apuka vallat, stb. :)

Szerintem az, hogy nem vagy roma, nem jelent automatikus nem-elfogadást. Sőt, a tanult roma családok tisztában vannak azzal, hogy ma Magyarországon nekik mennyivel kevesebb lehetőségük van, mint egy nem romának. Ergo tulajdonképpen Te egy kiugrási lehetőség is lehetsz a lányuk számára.

2016. ápr. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, nem szeretnék ünneprontó lenni. A családunkban 2 ismerősöm esetében is van egy-egy roma feleség, az egyik a gazdag roma, a másik a szegényebb típus, mit is mondjak, a második a rendesebb, de ott a férj is férfi a házban. Az úri romák sajnos pénzügyileg nagyon kihasználják a férjet.

Te tudod, hogy mit csinálsz, csak nézd meg jól a szüleit is, hogy mennyire kereshetik rajtad hasznos. Ha pl. olyan rendesnek tűnnek és Műveltek, mint pl. Bódi Margóék vagy Bandó Margiték, akkor még okés lenne.

2016. ápr. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Bangó Margit. Mindenképpen legyenek műveltek és a lány tesói is iskolázottak, becsületes dolgozók. Ezt a romák esetében külön meg kell figyelni. Azon még gondolkodj el, hogy a kapcsolatodban pontosabban ki irányít.
2016. ápr. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
86%
ezert engem mar apam kitagadna
2016. ápr. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mondd hogy most jöttél ki a sittről
ápr. 4. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!