Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi történhetett a párommal 4...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi történhetett a párommal 4 hónap után?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: én 20 éves vagyok, a kedvesem 34.

Ötödik hónapja vagyunk együtt, durván másfél hónapja vettem észre rajta, hogy gyökeresen megváltozott a hozzáállása velem szemben. Az indok: én megfojtom őt a szeretetemmel. Tanulva belőle, visszább vettem, éreztettem is vele, hogy tartom a távolságot, és a beszélgetés utáni reggelen kaptam egy üzenetet amiben leírta hogy ő szeret és nem akar elveszíteni, illetve tudja, hogy neki is vannak hibái de szeretne rajtuk változtatni. Természetesen megadtam neki a lehetőséget erre, de egy hét után ugyanúgy kiújult a baj. 2 hete végül az édesanyjához fordultam, csak jobban ismeri a fiát, mint én. Azt mondta az anyukája, hogy sokszor emlegeti hogy én vagyok eddig a legjobb, mellettem meg akar állapodni, barátnő vagyok a javából. Az anyukája állítása szerint ilyet sohasem mondott még nőről. Már ott tartok ebben a kapcsolatban, hogy nem merem megölelni, puszit adni, hozzábújni, nehogy ebből is baja legyen. Szó szerint már semmi fizikait nem teszek, mégis "megfojtom". De reggelente mindig ő ír üzenetet, ha nem reagálok ír tovább. Ha annyira elege lenne belőlem akkor nem keresne, mégis keres. Én maximálisan támogatom mindenben, segítek neki, meghallgatom a problémáit, érdeklődöm a napja felől. Nem az a típus aki kimutatja az érzéseit, de az elején nem esett nehezére. Ha abbahagytam a bújást, akkor felelősségre vont, hogy én őt át sem ölelem,ha mégis bújok, az a baja. Ha ennyire zavarom vagy elege van a szeretetemből, akkor miért állít olyanokat rólam másoknak, mint amit fentebb említettem?

Már sokszor leültem vele megbeszélni, hogy miért csinálja ezeket, miért nem tudja mit akar tőlem, de mai napig nem találtam használható magyarázatot.



2016. ápr. 5. 14:52
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Pár hónapja vagytok együtt, és fogy a rózsaszín köd. Valószínűleg még élvezi, hogy fiatal, szép barátnője van, és szépeket mond, de belül kezdi realizálni, hogy ti mégsem illetek össze. Az ő mércéje szerint legalábbis, különben nem taszítaná az, hogy megöleled és arra az egyszerű kérdésre is tudna választ adni, hogy mi baja. Ezek tudatalatti dolgok nála, valószínűleg ha sokáig húzzátok még rosszabb lesz, de gondolom úgyse fogod dobni, hanem megvárod, hogy igazán elmérgesedjen a helyzet. Ő csak soká fog lemondani rólad, mert az ő korában egy szeszélyes természettel nehéz normális és szép húsz éves lányt találni, aki csak úgy elfogadja bármilyen gyökér is a viselkedése...
2016. ápr. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

Kérdeztem tőle, hogy menőzik a korommal, vagy szégyell, vagy egyáltalán mire kellek. Azt mondta nem szégyell, a korom sem zavarja mert agyilag nincs köztünk annyira sok év, felnőttem a korához, és hogy tervezni szeretne velem. Vannak is tervei a jövőre nézve, viszont azt, amiket az anyukájának mondott, nekem nem mondta.

Nem akarom dobni, mert nyilván az ő korában nem olyan könnyen megy a változás, hagyni akarom hogy megváltozzon. Csak tippem nincs, hogyan tudnám erre a változásra sarkallni.

2016. ápr. 5. 15:08
 3/26 A kérdező kommentje:
Az elején annyira szeretett, küzdött értem, azt akarta hogy együtt legyünk. Ma már nem látom ezt, csak annyi ad reményt, amit mondott az édesanyjának
2016. ápr. 5. 15:17
 4/26 anonim ***** válasza:
Én is 20 éves vagyok, előző párom 35 éves volt, a mostani 30. Egyet fontos, ha megjegyzel: férfit ebben a korban maga isten sem fog tudni megváltoztatni. Szóval, vagy te idomulsz vagy belenyugszol. Ilyesmit, hogy változásokra sarkallni őt meg társai eleve halott ügyek, és csak arra jók felidegesítsd magad, amikor látod hogy nem történik semmi :D. Egyébként nem hiszem hogy komolyan tervez veled, csak gondolom vannak dolgok, amiket szeret benned, és ezért nehéz elengednie az idegesítőek miatt.
2016. ápr. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:

Jó nagy bajban vagy szerintem!

Ez biztos valami "lelki" dolog, pszichológuson kellene gondolkodni a párodnak! Elképzelhető, hogy kezdődő depresszió, vagy kötelékfóbia.

És nyilván te sem tudsz úgy hosszútávon mellette lenni, hogy attól félsz mit reagál, ha átöleled. Legalábbis én így biztosan nem tudnék nyugodt lenni.

27N

2016. ápr. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Pszichológushoz az istenért sem fog elmenni, egyrészt a munkája miatt sem (reggeltől estig dolgozik), másrészt meg ha beteg egy gyógyszert sem hajlandó bevenni, pszichológushoz akkor sem menne, ha pénzt adnának érte.

Valahol szeret, tudom, de annyira távol érzem magamtól őt lelkileg, hogy hihetetlen. Elvileg minden kapcsolatában ilyen volt, azért reméltem, hogy kivétel lehetek, mert senkivel nem akart elköteleződni (elvileg) csak velem.

2016. ápr. 5. 17:06
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Azért vagy vele, mert minden kapcsolatában ilyen volt... ebben is ilyen lesz.

lehet, hogy nem élvezi ezt a húzd meg ereszd meg dolgot, de szerintem már belekövesült a lelkébe, hogy ezt így lehet csak.


Ha téged is elutasít, a szakmai segítséget is, akkor szerintem hagyd békében. Nem a te dolgod, vagy felelősséged, hogy a boldogság képességét elsajátítsa.

2016. ápr. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Egy dolog bánt a leginkább, az pedig az, hogy az előző csalódásaim miatt én őt többször is elutasíttottam még tavaly, de ő mindenáron velem akart lenni, éreztem, hogy tényleg vágyik arra, hogy egy párt alkossunk. És most nem értem, hova lett az a küzdés, öröm, energiabefektetés ebből a kapcsolatból. És valahogy ezért várok, ezért ülök le ezredjére is beszélni vele, mert nem viccből jöttem vele össze. Ezért is temetem el a szakítás gondolatát magamban egyelőre, mert valami okozhatta ezt nála..
2016. ápr. 5. 17:24
 9/26 A kérdező kommentje:
Azzal is tisztában vagyok, hogy minddel ilyen volt, de akkor miért mond olyat az anyukájának, amit esetleg nem is gondol komolyan? Akkor maradna csendben inkább, senki nem tartott fegyvert a fejéhez, hogy ilyeneket mondjon a velem való elköteleződésről..
2016. ápr. 5. 17:32
 10/26 anonim ***** válasza:

#5

Húha! Ezzel a férfival bizony komoly problémák vannak! A leírásból kiderül számomra, hogy ő valószínűleg egy önző és egoista férfi, aki nem meri felvállalni az érzéseit (ez azt jelenti, hogy érzelmileg éretlen). Talán az sem véletlen, hogy egy 14 évvel fiatalabb nőt választott magának. És segítséget sem kér másoktól, úgyhogy így valószínűleg a saját levében fog főni mindig. Ráadásul 34 évesen már nagyon csekély a valószínűsége, hogy változni fog.


Nagyon fiatal vagy még kérdező, nem a te feladatot, hogy ezt a férfit kirángasd a sz_rból. Az, hogy a mama mit mondott meg... hát tudod az anyukák szeretnek szépíteni is... A helyedben nagyon átgondolnám, hogy kell-e ezt a kapcsolatot folytatni vagy sem! Főleg, hogy nem kapsz elég törődést, figyelmet, érzelmi-és fizikai kontaktust.

2016. ápr. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!