Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Honnan tudja az ember, hogy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Honnan tudja az ember, hogy a férfi megfelelő arra, hogy gyereket szüljön neki? Biztosnak kell lennem abban, hogy ő az akitől szeretnék?

Figyelt kérdés

Szóval két éve együtt vagyunk, ő 38 éves, én 27. Én már egyszerűen megőrülök egy babáért :( A párom meg annyira komolytalan :( mostanában lehetett csak vele erről beszélni, hogy akar-e gyereket, előtte folyton veszekedés volt, hogy a válasza mindig a nem tudom volt. Nemrég azt mondta, hogy ő fél tőle, mert felelősség, stb.

Minden hétvégén bulizni és kocsmázni akar menni, és megy is... :( Szakítani akartam már vele többször, de akkor mindig azt mondta, hogy igyekszik megkomolyodni, és hogy tudja hogy ez ez élet rendje. Elmondtam neki a vágyaimat, hogy gyereket, és házasságot szeretnék.

Nem tudom mit tegyek, mert amúgy sokat javult az elmúlt két év alatt amióta együtt vagyunk. Nem jár el annyit, előtte heti 2-3szor biztos eljárt kocsmázni. Most már heti egy.

A másik problémám vele, hogy egyszerűen képtelen elintézni bármit is egyedül... Vagy akár eljönni a városban valahova, hogy találkozzunk. Budapest melletti kisvárosban lakott, hozzám költözött ide, 10 éve jár fel Budapestre, nem teljesen ismeretlen neki. Egy éve itt lakik. Elmagyarázom neki szóról szóra, hogy milyen buszra szálljon, hol szálljon le és rossz buszra száll, ugyanabban a megállóban nem 73asra, hanem 76ra. aztán utána kóvályog és eltéved. Szerintem ehhez már hülyének kell lenni, hogy a szájába rágok mindent és mégis eltéved...


DE

Rendes velem. Nem csalna meg soha, nem néz más lányra. Segít otthon is, takarít, együtt főzünk, vicces, és jól szórakozom vele, a szex is jó.


Nem tudom meddig várjak, hogy komolyabb lesz-e, vagy örökre így marad. És hogy mi lesz ha lesz egy gyerekem, akkor még őt is állandóan irányítgatnom kell, nem számíthatok rá, mert képtelen bármit is elintézni egyedül? Vagy minden férfi ilyen? Nagyon sokszor már hülyének nézem ezek miatt a dolgok miatt, hogy tényleg annyira elmagyarázom neki, mit hogyan csinálja és NEM TUDJA. Bizonytalan vagyok...de közben azért szeretem és ragaszkodom hozzá. Viszont 30 éves korom előtt szeretnék babát.De ha most vele szakítok? Mire találok valakit? Elmúlok 30 éves...


2016. ápr. 7. 08:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Tedd a szívedre a kezed és kérdezd meg magadtól, hogy ha 38 éves koráig nem volt képes felnőni, akkor ezután lesz-e bármi változás..

Az egy dolog, hogy esetleg ő még nem vágyik gyerekre. Na de hogy a 12 éves unokahúgom önállóbb nála.. Ha szülsz neki egy gyereket, akkor 2 gyereked lesz. Lehet, hogy segít a háztartásban, de hogy egyedül semmit nem lesz képes elintézni, márpedig egy gyerek mellett bőven akad dolog..

Én szakítanék és keresnék egy olyan férfit, akivel lehet családot tervezni.


Azt pedig értem én, hogy 30 előtt akarsz szülni, de most felvázolok 2 szituációt.


1. Együtt maradsz vele, 1 év múlva (talán!!!) szülsz egy gyereket.. lehet, hogy 3 év múlva sem akar, megjegyzem. Aztán lesz egy gyereked és egy életképtelen partnered, aki nemhogy segít, de hátráltat is.


2. Szakítasz. 1 éven belül találsz valakit..akkor leszel 28-29. Majd 1-2 év után gyereket vállaltok. Így meg leszel 30-32 éves mikor szülsz. Cserébe az a partner elvesz téged feleségül, és mindig ott van melletted, lehet rá számítani.


Nem éri meg neked az a +1 év? Arról nem is beszélve, hogy a jelenlegi párod sem akar gyereket még..tehát ha rajta múlna, akkor ugyanúgy nem szülnél 30 évesen, cserébe még 3 évet elpazaroltál egy olyan emberre, akire egészen biztos, hogy nem számíthatsz a későbbiekben sem.

2016. ápr. 7. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Csak gondold végig...


Még te magad is megőrülsz attól, hogy életképtelen, akkor mégis mit vársz? Kényszerből belehajszolod egy házasságba és gyerekbe, amiről aztán gondoskodhatsz majd egyedül, mivel ő kb ahhoz is hü..lye, hogy egyedül kösse be a cipőjét?


Nem túl férfias apakép, és őszintén az, hogy kedves meg hűséges nem valami extra kéne legyen, hanem alap dolog.


Persze kierőszakolhatod belőle a gyereket de ezek alapján majd úgyis lelép, így meg nem tudom minek az egész? 31 évesen meg talán szülhetnél egy férfinak, és nem egy nagyra nőtt óvodásnak.

2016. ápr. 7. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
"A párom meg annyira komolytalan"-ez mindent elárul akkor is, ha már 38. Biztos, hogy rendes, kedves, ez igaz, De: nőként már gondolkodj B tervben is és ha pl. ez 6 hónap-1 év múlva sem változik a párod részéről, akkor valahogyan beszélgessetek el komolyabban is erről a témáról ...
2016. ápr. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Hozzáteszem, hogy nem az én stílusom, de ha ilyen szép korban vagytok és tényleg rendes a srác, akkor nőként egy kicsit próbálkoznék a szüleinél, utalni nekik finoman erre és megkérni, ha lehet, néha hozzák fel a fiúknak - biztos a szülők is örülnének ennek. Ez egy kényes kérdés, de idővel lassanként lehet beszélni már a szülőkkel is.
2016. ápr. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%

"Vagy minden férfi ilyen?"

Én férfiként írom, hogy már a kérdés is mélyen sértő a normális férfiakra nézve. Nem bmeg, nem ilyenek a férfiak. Lehet, hogy vannak akik nem akarnak gyereket, de azok is el tudják intézni az ügyeiket.

Te kifogtál egy igazi balf*t.


Te vagy az a típus, aki teherbe esik, mert annyira kell a baba, aztán majd 1-2 év múlva keresel egy balekot, aki eltartaná a gyerekedet, mert a pasidra nem lehet számítani.


De azért szüljél egy ilyen kapcsolatba gyereket, te felelőtlen kis hülye.

2016. ápr. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Sajnos a szülők vagy 200 km-re élnek, és én még csak egyszer találkoztam velük. ő maga sem tartja nagyon a kapcsolatot velük...

Nyilván nem szülök úgy gyereket, hogy még bizonytalan vagyok...

Úgy gondolom, hogy két típusú férfi van, aki megcsal, meg macsó, meg ilyenek, meg aki rendes, de "buta", irányítható, "papucs". De lehet tévedek, én még csak ezzel a két típussal találkoztam sajnos. :(

2016. ápr. 7. 10:26
 7/13 anonim ***** válasza:

Ez a két véglet volt.. Vannak normális férfiak is.


#1

2016. ápr. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Igen, biztosnak kell lenni.

Én biztos voltam benne, hogy jó férj és jó apuka lesz a párom és az is lett.

De ismerek olyat is, aki egy "alkalmatlan" férfival is bevállalt gyereket. Sürgette az idő. Már terhesen megmondta, hogy ő magának szüli a gyereket, tudja, hogy a párja max. akkor foglalkozik majd vele, ha nagyobb lesz, vagy, ha muszáj lesz.

Igaza volt, így is lett. 10 éves a gyerek. Együtt vannak azóta is. Apukaként nem épp mintaértékű a férfi, de amúgy rendes pasi és az asszony így is jól megvan, vele is, a gyerekkel is.

Én mindenesetre nem lennék boldog, ha a férjem leszarná a gyerekünket és kocsmába menne....

2016. ápr. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ha felmerül a kétkedés, akkor nem álltok készen arra, hogy gyermeket vállaljatok. Gondolom, ez neked is egyértelmű, ha már kérdést írtál ki. :)

Én nem várnék arra, hogy megkomolyodjon a párom. Ha eddig nem tudott, akkor nem valószínű, hogy ezután meg fog.

Viszont, mivel azt mondod, hogy egyébként nincs köztetek gond, és szereted, én ezeket felvázolnám neki. Hogy szeretnél családot, és úgy látod, erre ő nem alkalmas. Nem szeretnéd kényszeríteni, viszont ez esetben nem egymás mellett van a helyetek. Ha ilyen beszélgetést követően azt látod, hogy magától(!) arra jut, hogy változni szeretne, és tud is, akkor talán van remény. Én néhány hónapot adnék a dolognak.

2016. ápr. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Sunshinedoll ***** válasza:
Szerintem ha nem tudod egyértelműen, hogy gyereket akarsz tőle, akkor ne vállalj vele gyereket. Ha majd' 40 éves koráig nem sikerült megtanulnia tájékozódni, akkor majd szerinted ezután fogja?
2016. ápr. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!